15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 06, 2020 6:23 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Witam

Nasza kochana Mandusia jak się okazało ma FIP neuro.
Objawy które nas zaniepokoiły to apatia, wysoka gorączka, brak apetytu, chowanie się w ciemnych miejscach, nie chodzenie do kuwety,i i mocno łzawiące oczka. Poszezone i rozlane źrenice.
Po wszystkich badaniach diagnoza poszła na FIP. Tymbardziej że roznice globulin do pozostałych miała 0.2 czyli bardzo źle.
Dodatkowo FIP zaatakował nerki i wątrobę. Na szczęcie płynu w płucach nie ma.

Uzbieraliśmy do tej chwili 3 tysiące, ale to kropla w morzu.
Po 2 zastrzyku Sparkiem małej poprawiły sie oczy. Prakrycznie wróciły do normy. Przechodzimy teraz na Beat-a
Jest troszkę tańszy, ale wyniki u innych potwietdzają jego skutecznośc.
Jeśli ktoś będzie o coś pytał, odpowiem pokieruje itd. Ale jesteśmy laikami w tej dziedzinie więc proszę wybaczyc jeśli coś palne nie fachowo.

Tak jak pisałem. Uzbieraliśmy 3000. Jeśli ktoś z was kochani zechce nas wesprzeć będziemy wdzięczni. Sami pomagaliśmy fundacjom, kotom po wypadkach, zabiegach.
Mamy pod dachem 4 koty i 2 pieski. Sami nie damy rady
Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek

https://pomagam.pl/mandusia

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Pon lip 06, 2020 7:49 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Zaznaczę.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon lip 06, 2020 10:19 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

dziękuję
Pomóżcie nam proszę :( liczy się każda złotóweczka

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Pon lip 06, 2020 12:06 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Kciuki :ok:
Podniosę wątek!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 06, 2020 13:23 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Pieknie dziękuję każdemu darczyńcy.
Gdyby każdy dał kilka złotóweczek dosłownie zrobi się suma. Prawda jest taka że nigdy nie wiesz kiedy ten cholerny FIP zaatakuje Ci kota. Dlatego najważniejsza jest wspólna pomoc.
Dziś jedziemy na piątą dawkę :( Maleńka źle znosi jazde autem. Jak tylko przyjdą nam igły i strzykawki oraz waga będziemy robic zastrzyki samemu.

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Wto lip 07, 2020 9:55 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Witajcie Kochani.

Mandusi mija okrągły 7 dzień kuracji. Widać poprawę. zagoiły się oczka, poprawia się futerko, oraz znikło zapalenie dziąseł. Wszystko to dzięki darczyncom, ludziom którzy bezinteresownie pomagają w leczeniu. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb, jakie potrzeba by wyleczyć Mandusię do końca.

Obserwując wzrost zachorowań na FIP w ostatnim czasie mogę stwierdzić jedno. Nie pozostańcie obojętni. Każdy z nas chce ratować swojego kochanego pupila. I doskonale każdy z nas wie że sam leczenia nie uciągnie. Ludzie proszą o rożne kwoty. Wynika to z obliczenia dawki jaką kot musi przyjąć w stosunku do zaawansowania choroby oraz wagi. Ponownie pozwolę sobie napisać że są to ogromne koszta.

Jak już pisałem kiedyś..... nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy twój kot zachoruje. I zadaj sobie pytanie teraz. Gdzie się wtedy zwrócisz? Będziesz przechodził dokładnie to samo co my teraz Nie będziesz spał, będziesz się martwił, zagryzał zęby, rozpatrzał. Będziesz Patrzył na to małe delikatne ciałko prosząc wszystkich dookoła o pomoc. Bo każde kocie życie zasługuje na to żeby żyć.

Tylko dzięki takiej pomocy wśród nas wszystkich jesteśmy w stanie leczyć nasze koty. Disiaj Mandi, Cougar czy Lucek. Jutro to może być twój kot.

Pomyślcie o tym zanim stwierdzicie kochani że zal wam kilku złotych za które nie kupicie nic. Dobra karma wraca.... zawsze.

My napewno, jeśli zostaną środki z leczenia lub leki przekażemy je dalej, na potrzeby leczenia innych kotków, Być może i twojego, czego z całego serca nikomu nie życzę. Ale nie jesteśmy obojętni.

I was proszę o to samego. Z całego serca. Są nas na grupach tysiące. Te kilka złotówek nie uszczupli Ci portfela, a uratuje życie małej i kruchej istoty.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof

https://pomagam.pl/mandusia

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Czw lip 09, 2020 5:29 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Podniosę wątek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 09, 2020 7:48 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Bardzo dziękujemy.
To dla nas bardzo ważne, tym bardziej ze mała po rozpoczęciu kuracji zaczeła się zbierać. Niestety zbiórka leży. Mamy 4 koty, 2 psy. wszystko kosztuje. Sam weterynarz mandusi za 2 dni skasował prawie 700zł, Do tego badania. Paliwo na dojazdy i utrzymanie tej małej gromadki :( Ale na tyle udostepnień to jest za mało. Nie wiem jak damy radę. poki co zapas mamy na 2 tygodnie leczenia. To szybko minie i nie wiem co będzie dalej. Mam jej powiedzieć ze jadę ją uspić bo nie mam pieniędzy? Jednego kota już wet mi zabił (Pixi) pisałem o nim kiedyś. to też prawdopodobnie był fip. Niestety wersja wysiękowa. Tu Mandusia ma bardzo fachową opiekę ale niestety leczenie to kosmos dla nas :(

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Czw lip 09, 2020 12:15 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

beecker tutaj każdy wie co przeżywasz.

Uwierz. Zajrzyj na jakiś watek. Przekonaj się jak walczymy o przetrwanie każdego dnia.
Np my. Mamy dwucyfrową liczbę kotów (jestem DT) i gromadę bezdomniaków do wykarmienia. Doszły teraz maluszki do leczenia, testowania, odrobaczenia, szczepienia.
Nie raz proszę o pomoc. Więc wiem jak to jest , jakie to trudne. A trzeba miski i kuwety zapełnić. Pojechać do weta, a benzyna (jak zauważyłeś) kosztuje. Kupić należy leki. Rabatu w aptece nie dają. Zakupić specjalistyczną karmę dla tych, które tego wymagają. Ciągle coś i coś a drukarek drukujących forsę nie mamy.

Bardzo Wam współczujemy. Bardzo.
Miałam koty z FIP i doskonale się orientuję jak straszna to choroba.

Mogę doradzić tylko byś podbijał wątek. Byś pisał o kocie. Wklejał fotki. Musi na nim coś się dziać by ludzie zauważyli.Podbili zrzutkę.

Jak nic nie robisz spada on na odległe strony i nikt nie zagląda.Co wiąże się deczko i z ciszą na zbiórce.
Watek musi być na górze!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 09, 2020 13:24 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Ja to wiem. obecnie czekamy na wyniki elektroforezy. Miały być we wtorek ale labolatorium..... napewno wszystko powklejam.
pozdrawiam

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Czw lip 09, 2020 13:28 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

beecker pisze:Ja to wiem. obecnie czekamy na wyniki elektroforezy. Miały być we wtorek ale labolatorium..... napewno wszystko powklejam.
pozdrawiam

Cieszę się ,że wiesz.
Zmień sposób pisania. To moje zdanie.
Wątek winien być pełen zdjęć kota. Opisów jego postępów w leczeniu. Fotek.
Wyniki też by się zdało wkleić bo nie każdy ma fb.
Zaglądaj częściej. Podbijaj.

Jesteś nowy. Musisz wzbudzić zaufanie. A nic tak kociarzy nie rusza jak teksty/foty o danym futrze!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 09, 2020 15:31 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

A więc zacznijmy

Oto Mandusia:
Ruda słodycz która ma 15 miesięcy. Nie dość że straciła swojego Piksusia(to ten pingwinek ze zdjęcia) :( to jeszcze sama zachorowała
Obrazek
Obrazek

Tak mandusia wygląda w trakcie leczenia :(
Obrazek

widać wyraźnie zmiany w oczkach. Pani doktor twierdzi ze to postać neoro lub ocular fipa ale pewności nie mamy jeszcze. Dawką jaką bierze GS-a to 2.2 ml
Obrazek

a teraz częśc wyników. Więcej wkleję jak odbiorę od weterynarza. ale juz widać jak bardzo jest źle

Obrazek
Obrazek

Do tego jeszcze te globuliny na poziomie 0.2
Ona jest wszystkim co nam zostało po Pixim. jest Pamięcią o nim, jego ukachaną. Nie możemy stracić i jej :(
Od tygodnia czekamy na wyniki elektroforezy ale w labolotarium w katowicach mają obsówkę, co też nas przytłacza.
Wynik usg. Zmiany wątroby oraz zapalenie miedniczkowe nerek. No oczy. Dla mnie to jakiś koszmar. Najważniejsze że leki czyli gs zaczeły działać.


możesz nas wesprzeć
https://pomagam.pl/mandusia

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Czw lip 09, 2020 19:53 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Kurczę, to już drugi kociak z FIP, który prosi o pomoc dzisiaj :( .

Niestety, na tą chwilę mogę tylko podbić wątek... ale jeśli trafią się jakieś "zbędne" pieniądze to postaram się coś przelać :oops: . Dla obu kociaków (drugi to Meru https://zrzutka.pl/j9hc26), żeby było uczciwie!

Może spróbuj zrobić też jakieś bazarki? Sprzedawać można dosłownie wszystko! Regularnie przeglądam tutejsze, czy nie ma czegoś co potrzebuję.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Czw lip 09, 2020 21:02 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Nad wszystkim pracujemy.
Prawda jest taka że nie wiele osób jest stać na takie leczenie. I to tylko dzieki zbiórkom można wyleczyć kotka :(
Przykre to jest ale prawdziwe. Jest tyle tysięcy ludzi na forach o kotach i gdyby każdy dał po 1 zł... nie musze liczyc prawda?. Niektórym szkoda. Niestety taka rzeczywistosć. Dopuki kot tego kogoś nie zachoruje. A FIP atakuje coraz częściej :(
Trzymamy się poki co. Zapas mamy na 2 tygodnie. A co dalej?....
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie

beecker

 
Posty: 50
Od: Nie wrz 13, 2015 22:22

Post » Pt lip 10, 2020 8:23 Re: 15 miesięczna Mandusia walczy z FIP

Tak jak pisali poprzednicy:
tu wszyscy doskonale Cię rozumieją...
Niestety nie każdy może wesprzeć groszem :(

Cudowny rudy kot, uwielbiam rude :oops:
Trzymam :ok: :ok: :ok: , musi się udać!

Wsparliśmy grosikiem zbiórkę.

makrzy

 
Posty: 959
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka i 208 gości