Zestresowane kociątko w nowym domu nie chce nic jeść od doby

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 30, 2020 20:28 Zestresowane kociątko w nowym domu nie chce nic jeść od doby

Moi Drodzy,
Straciłem kilka dni temu swoją najlepszą przyjaciółkę, najwspanialszą istotę w swoim życiu - Kiki.
Wytrzymałem tylko weekend i w poniedziałek pojechałem po 3-miesieczne kocie do Pani, która miała je na wydanie od swojej kotki, która mieszka na dworze(dodam tylko, że kociątko jest wypisz-wymaluj moja kochana Kicia..)

Kotek nie jest jakoś specjalnie dziki bo nie drapie i nie prycha ale widać, że jest bardzo zagubiony i wystraszony. Siedzi non stop w jednym kącie. Rozumiem, że potrzebuje jeszcze czasu i może to potrwać ale problem w tym, że od ponad doby nie ruszył ani wody ani jedzenia a kupione jest wszystko specjalnie pod takie młode kociątko, w wielu, różnych smakach.
Zastanawiam się czy przyzwyczai się do mnie, skoro nie widzi mnie w ogóle bo jest schowany. Jeszcze bardziej mnie martwi to jedzenie bo ja tam w ogóle nie podchodzę, tylko podsunąłem miskę i kuwetę. Kupki na razie robi pod szafką, trudno.
Niestety jestem sam i chodzę normalnie do pracy, więc liczę że chociaż jak mnie nie ma to wychodzi i poznaje mieszkanie ale nie jestem tego pewien. Być może jest tak sparaliżowany strachem, że siedzi tam non stop..

Czy ktoś może coś doradzić, by zdrowo przeszedł ten trudny dla niego etap?

Baptizia

 
Posty: 5
Od: Pt lip 22, 2016 7:20

Post » Pt lip 03, 2020 14:27 Re: Zestresowane kociątko w nowym domu nie chce nic jeść od

Witaj,
oswajać kotka można bawiąc się z nim.
Czy kupiłeś dla kociaka jakieś zabawki? Piłeczkę, myszkę, wędkę, piórka na patyku?
(Te dwie ostatnie służą tylko do zabawy z opiekunem, nie można zostawiać ich maluchowi bez kontroli.)
Chodzi o to, żeby kotek się rozluźnił, goniąc za wędką lub piłeczką. W ten sposób może się odstresować.

edit: Dopiero zauważyłam, że post jest sprzed kilku dni. Jak kocio teraz? Zmieniło się coś?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34266
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kotcsg, Majestic-12 [Bot], Szeska i 281 gości