Tulinkowy Magiczny Świat..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 26, 2020 13:35 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

czarno-czarni pisze:niemieckie miasta mają ładnie rozplanowaną zieleń, tak mi się wydaje, jak je znam.
Szkoda, że od zieleni ważniejsze staje się latanie z "randapem" i zabijanie każdej trawki na kostce brukowej, fu!

I przepraszam za Mufinka no....


U nas podobało mi się,ze chwasty na posesji były usuwane mechanicznie, tak normaknie wyrywane , ale od tej epidemii tez juz chemię stosują , jakiś proszek; nie ma jeżyka w tym roku , nawet by teraz nie przezył po czyms takim :(

No coś Ty , on jest cudowny , brakowało mi bardzo takiego IQ :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 26, 2020 14:19 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

To ja się tak nieśmiało spytam... a ptaszki dopajacie?

Wszelkie ogólnodostępne pojemniczki z wodą też im są potrzebne, zwłaszcza w betonowych dżunglach :oops: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt cze 26, 2020 14:41 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

Sierra pisze:To ja się tak nieśmiało spytam... a ptaszki dopajacie?

Wszelkie ogólnodostępne pojemniczki z wodą też im są potrzebne, zwłaszcza w betonowych dżunglach :oops: .


a moja pani i owszem, koti i ptaszki maja trzy miejsca z woda w ogrodku :D ano ja w betonie nie , nie, ja w szlachetnej cegle żyję :)

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 26, 2020 14:48 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

Cieszę się niezmiernie :mrgreen:


Tutaj ludzie się na mnie patrzą jak na wariatkę jak wieczorem dolewam wodę do "psich" misek, bo przecież psy o tej godzinie już nie chodzą...
Każdy pub wystawia miskę z wodą "dla pieska", naleje rano i... wieczorem 99% nie uzupełnia :roll: . A kranik tuż obok! No to starą wodą podlewam okoliczne zielone cosie i nalewam nocnym stworkom świeżej 8) .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt cze 26, 2020 14:49 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

alessandra pisze:
mir.ka pisze:https://www.youtube.com/watch?v=rURkpo3RJ7s&list=PLVvFYJUQNr1PqYr960ZZrLH-UUOczIQJ9&index=28&t=0s

ptaszki dokarmiacie?


cały czas :) od tego roku cały rok tak bedzie, juz mało co maja do jedzenia, wiesz, jak teraz wygladają zielenie miejskie-styl cmentarny :| nic tam do jedzenia

chce Wam pokazać , bo kwitnie akurat- moja droga do pracy i zaprzyjaźniony jaśminowiec :)
Obrazek

a to juz ogródek -rózom niestety te deszcze nie służą za bardzo , ale i tak piekne są i pachną, moje róze pachną -te kupne w najlepszym razie nie maja zapachu a często "lecą" plasikiem :roll:

ObrazekObrazek


a u mnie róże wyjatkowo pieknie kwitna w tym roku
nad jaśminem myślę, czy go nie posadzić przed płotem, tylko, że na nim zawsze pełno mszyc :(
u mnie ptaszki chyba znajdą cos do jedzenia, chemii zadnej nie stosuję, jak się robi ciepło już ich nie dokarmiam
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie cze 28, 2020 9:09 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

Ostatnio strach o przyrodę spędza mi sen z oczu :( Osiedlowe dzieci, które niszczą moje poidełka. Złośliwie i podle. Udało się złapać dwóch (a raczej dwoje, dziewczynka też brała w tym udział 8O) na gorącym uczynku. Więc od kilku tygodni ptaki i inne zwierzęta, których u nas jest zatrzęsienie (nie tylko koty, ale też dzikie korzystają: wiewiórki, lisy, jeże, łasicowate), mają do dyspozycji garnek, który przyczepiliśmy do parkanu łańcuchem na kłódkę. Przestało mnie interesować, co myślą o mnie sąsiedzi. Ci, którzy umyślnie niszczą drzewka, które ja pamiętam jako niziutkie sadzonki 12 lat temu, kiedy wprowadzaliśmy się do nowych bloków. Dorośli ludzie! To co się dziwić smarkaczom... Choć nie, dziwię się. Porównuję cały czas zachowanie dzieci w moich czasach, czasach mojej siostry. To były lata 80-te. Naprawdę aż tak świat się zmienił? Poszedł do przodu, tylko chyba nie tą drogą, co trzeba. Ten artykuł, który kilka tygodni temu był szeroko udostępniany i komentowany, też u nas, na forum. O współczesnych maDkach i ich rozwrzeszczanych dzieciaczkach. Powiem szczerze, że poczułam się po nim lepiej, widzę, że nie jestem sama i nienormalna z takim podejściem, jakie mam.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon cze 29, 2020 12:02 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

Podpisuję się, Kasiu i ja jak najbardziej :!:

Kiepskie samopoczucie dzisiaj , nie udało mi się uratować jerzyka :( tym razem znalazłam na klatce schodowej młodego jerzyka ; musiał wpaść jakoś przez otwarte okno. Pochowałam go w ogródku wieczorem. Nie wiem co mogło się stać :(

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 29, 2020 12:15 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

alessandra pisze:Kiepskie samopoczucie dzisiaj , nie udało mi się uratować jerzyka :( tym razem znalazłam na klatce schodowej młodego jerzyka ; musiał wpaść jakoś przez otwarte okno. Pochowałam go w ogródku wieczorem. Nie wiem co mogło się stać :(

:201428

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon cze 29, 2020 12:26 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

alessandra pisze:Podpisuję się, Kasiu i ja jak najbardziej :!:

Kiepskie samopoczucie dzisiaj , nie udało mi się uratować jerzyka :( tym razem znalazłam na klatce schodowej młodego jerzyka ; musiał wpaść jakoś przez otwarte okno. Pochowałam go w ogródku wieczorem. Nie wiem co mogło się stać :(

:placz:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lip 02, 2020 11:30 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

Trzy czarnuszki i jeden dzień


Nie wiem od co napisać, myślę,ze jednak będę tylko dobre rzeczy, bo wystarczająco dużo jest naokoło smutku i zła , a bezsilność wobec tego o prostu zabija duszę :(
Nie będę wiec pisać o dzikim czarnym kocie i co go spotkało, bo na szczęście Cioci wet udało się uratować i będzie u niej do czasu wygojenia wszystkich ran -przynajmniej tych cielesnych. Jemu los dał szczęście,że znalazł go wet z sercem.

Dziś otrzymałam przepiękny prezent, choć łez wiele mi wycisnął i pewnie jeszcze ich nie koniec. Nikt nie potrafi tak przenieść na deskę lub płótno kociej osobowośći jak Grażynka <3 Jestem niezmiernie wzruszona <3

Zobaczcie sami
Obrazek
ObrazekObrazek


A Mufinek ... :wink:

ObrazekObrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lip 02, 2020 11:36 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

piękne malunki, to Graz B. z FB?
Malowała, bo na obrazkach Mufin?
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw lip 02, 2020 12:02 Re: Tulinkowy Magiczny Świat- Mufinek

czarno-czarni pisze:piękne malunki, to Graz B. z FB?
Malowała, bo na obrazkach Mufin?


Grażynki B. tak
Tulinek na okrągłym z tęczowym tłem
Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lip 03, 2020 13:37 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Makowa Panienka -pamietacie takową?
ObrazekObrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lip 03, 2020 13:40 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Się wie, że pamiętamy:)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pt lip 03, 2020 15:33 Re: Tulinkowy Magiczny Świat

Nie pamiętam (chyba za krótko tutaj jestem), ale... właśnie dokładnie idealnie coś takiego marzy mi się pod Tulkowy zadek :ryk: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, kasiek1510, Zeeni i 467 gości