IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon cze 29, 2020 20:49 IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Czy ktoś tutaj przeprowadzał dietę eliminacyjną, podczas kiedy kot nie był na sterydzie? Odstawiłam steryd, gdyż kot ma jednocześnie PNN. Podaję Cyklosporynę oraz Nalcrom (2x dziennie).

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 02, 2020 9:14 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Co potrzebujesz wiedzieć?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw lip 02, 2020 9:16 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Czy do przeprowadzania diety eliminacyjnej w przypadku IBD (na tle alergii) kot musi być na sterydzie, czy niekoniecznie? :)

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 02, 2020 9:17 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Na sterydzie zamiast cyklosporyny?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw lip 02, 2020 9:20 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Tak. Inaczej mówiąc - czy jeżeli jest na cyklosporynie zamiast sterydu - mogę przeprowadzać dietę eliminacyjną?

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 02, 2020 9:43 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Cyklosporyna może spowodować, że ewentualnej złej reakcji na pokarm nie będzie.
Kotu nie rośnie kreatynina i mocznik po cyklosporynie?
Jeśli potrzebna Ci pomoc w ułożeniu i przeprowadzeniu diety to mogę polecić dietetyczkę pracującą u dr Neski- tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk :-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw lip 02, 2020 9:49 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Feliska, dzięki za odpowiedź i cierpliwość, bo chyba trochę zaplątałam. :)

Cyklosporyna może spowodować, że ewentualnej złej reakcji na pokarm nie będzie.

To mnie trochę uspokaja. Bo weterynarz mi powiedziała, że efekt może się nie utrzymać i że lepszy byłyby steryd, jeżeli chcę karmić karmą monobiałkową, ale wtedy zaś nerki, więc steryd średni pomysł... Nie chciałam sterydu, ale suchym hydrolizatem Royala karmić też nie chciałam, więc w efekcie trochę na moją odpowiedzialność, postawiłam na dietę eliminacyjną. Stąd moje pytanie, czy ktoś robił podobnie, to znaczy przeprowadzał tę dietę na innych lekach, a nie sterydzie przy IBD. Ta dieta trochę już trwa i jest w miarę ok.

Kotu nie rośnie kreatynina i mocznik po cyklosporynie?

Mam szczerą nadzieję, że nie. :/ Niemniej jednak nie mam za bardzo alternatywy. Nalcromu nie akceptuje za bardzo, więc podaję mniej niż trzeba, steryd brał krótko i w minimalnej dawce, ze względu na nerki. Nie robiłam badań kontrolnych jeszcze, bo kot jest obecnie okropnie zestresowany, a że ma prawie dziewiętnaście lat, za każdym razem boję się, że mi dostanie zawału ze złości. Oo Niemniej jednak czuje się dobrze. Po leczeniu tego IBD, właściwie przestał wymiotować.
Jeśli potrzebna Ci pomoc w ułożeniu i przeprowadzeniu diety to mogę polecić dietetyczkę pracującą u dr Neski- tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk :-)

Właśnie chyba ostatecznie się zdecyduję, bo wszędzie jest najbardziej polecana. Mimo dość wysokich kosztów, myślę, że warto, bo sytuację mam nieprostą z tę dietą. :) No i z tego, co wiem, nie jest to osoba, która każe mi karmić kota hydrolizatem białka sojowego i to na domiar złego karmą suchą. :x Fajnie, że można na odległość, bo jestem z Krakowa. :)

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 02, 2020 10:23 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Moja kotka mając IBD i PNN przez 3 lata brała Encortolon na zlecenie nefrologa. Miała dobraną najmniejszą skuteczną dawkę. Nic złego z nerkami się nie działo :-)
P. Agnieszka na pewno będzie starała się pomóc Twojemu kotu. Nie zawsze wszystko idzie przy zmianie diety jak z płatka, nigdy nie przewidzimy reakcji kota, ale warto spróbować :-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw lip 02, 2020 10:36 Re: IBD - pytanie o dietę eliminacyjną przy braku sterydów

Moja kotka mając IBD i PNN przez 3 lata brała Encortolon na zlecenie nefrologa. Miała dobraną najmniejszą skuteczną dawkę. Nic złego z nerkami się nie działo :-)

Nie pamiętam, jak się nazywał ten, który podawałam. Podpytam weta o ten. :) Dzięki!

maetamorphosis

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Sob maja 23, 2020 10:44
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos i 36 gości