Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen VIII

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 29, 2020 18:12 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Nie wiem, czy jak jestem tłumok czy Wy? Po kiego licha uprawiać pięć truskawek, trzy ziemniaczki jedną kalarepkę skoro można obsiać balkon trawką, owsem, jęczmieniem itp.
Przecież Wy się nie najecie a my mamy frajdę cały rok!!!
Drops :evil:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon cze 29, 2020 18:30 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Dropsie, pannice mają dwie doniczki z kocią trawką. A Ofelia i tak skubie szczypiorek :roll:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon cze 29, 2020 18:30 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Przepraszam. Nie trzy ziemniaczki, a cztery !!!

Chikita

 
Posty: 6425
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon cze 29, 2020 18:33 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

A co do najedzenia się, jak mi obrodziły ostre papryczki i selery, to jedno i drugie mam jeszcze w zamrażarce, używam i jakoś nie mogę zużyć! Papryczki ostrej w tym roku wogóle nie wsadziłam bo taki mam zapas. Pomidorkami koktajlowymi może i nie da się najeść, ale jak ładnie owocują to codzienny dodatek do śniadaniowej kanapki jest.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon cze 29, 2020 19:01 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

My, Koty, prosimy o trawkę! Tylko i wyłącznie!!! Ewentualnie, może być owies, jęczmień, pszenica i inne zboże :D . Dobry jest też perz! (jak się sadzi/sieje, uprawia perz?) Ziemniaki, papryki i inne ustrojstwa sami se żryjcie :mrgreen: .
A tak, czy szczypior nie jest trujący dla kotów? Cebula, ponoć, jest a moje szczypior chcą podgryzać?! I czosnek :strach:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon cze 29, 2020 19:05 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Ja w imieniu Frania się wypowiem, że on uwielbia wszysto co zielone: sałatę, rukolę, roszponkę, szpinak. Brokuły i groszek i bób również. Szczypiorku mu nie pozwalam :D

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pon cze 29, 2020 19:16 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Ziemosław pisze:Ja w imieniu Frania się wypowiem, że on uwielbia wszysto co zielone: sałatę, rukolę, roszponkę, szpinak. Brokuły i groszek i bób również. Szczypiorku mu nie pozwalam :D

No właśnie :D . Zielenina jest super. Jak wracam ze spaceru po lesie - zbieram różne zielska, dmuchawce w szczególności :D, poza tym trawy, trzciny ale czy na szczypior można pozwolić??? Drops i Maciek CHCĄ!!! i CZOSNEK TEŻ?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon cze 29, 2020 19:17 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Ja z czosnkiem nie mam nic wspólnego, nie jadam i jeść nie będę bo fuj :P

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pon cze 29, 2020 19:19 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Ziemosław pisze:Ja z czosnkiem nie mam nic wspólnego, nie jadam i jeść nie będę bo fuj :P

Fuj :D ale zdrowy i w śladowych ilościach dodaję do potraw :twisted:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon cze 29, 2020 19:21 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Ale wciąż fuj :D
Mój jedyny kontakt z tymże miał miejsce ok. 25 lat temu, jak byłam chora i ktoś próbował podać mi gorące mleko z czosnkiem na wyleczenie. Został opluty :roll: od tamtej pory mam radar i skutecznie unikam wszystkiego co jest podejrzane :ryk:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pon cze 29, 2020 19:22 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Szczypiorku (i cebuli) koty nie powinny, nawet nie to że trujące ale bodajże powoduje anemię czy jakieś inne świństwo. Tylko co ja zrobię tej burej @ jak dobiera się do szczypiorku jak ja nie patrzę :evil:

A czosnek jest całkiem fajny, w rozsądnych ilościach i w rozsądnych połączeniach - np. ze szpinakiem.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon cze 29, 2020 19:53 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Moja ma obsesję na punkcie rzodkiewki.

Chikita

 
Posty: 6425
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon cze 29, 2020 20:09 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Czarnidełko jest zafiksowana na sałatę. Dlatego sałaty na balkonie nie uprawiam. Raz spróbowałam i owszem urosły mi dwie główki, ale rosły na szafce, poza zasięgiem kota.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon cze 29, 2020 21:19 Re: Księżniczka Ofelia i M. Cz. Carmen VIII - bazierowy ksią

Tak czytam, ze jednak dobraliśmy się idealnie. Lubimy zielone. Ty sałatę a ja bób. Sałatę tez jadłem, i winogron a nasza córku rukole wiec dietę vege ma po nas
Fuks muaaaaaa :*
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kotka_Lilka, Lifter i 120 gości