Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 28, 2020 20:42 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Wet mówiła to samo. Dziś pisze do wszystkich fundacji w mojej okolicy, do jutra poczekam na odp. czy pomogą jeśli będzie negatywna kot zostanie uśpiony natychmiast.
Pozyczki wziąc nie mogę nikt mi nie da nie mam zdolności a chwilówki nie moge wziąć.

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Nie cze 28, 2020 20:45 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

A wet na raty nie rozłoży? Sama byłam w takiej sytuacji i weterynarz zrobił zwierzakowi operację "na zeszyt" . Zresztą wiele rzeczy na raty miałam robione.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 28, 2020 21:45 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

ASK@ pisze:A wet na raty nie rozłoży? Sama byłam w takiej sytuacji i weterynarz zrobił zwierzakowi operację "na zeszyt" . Zresztą wiele rzeczy na raty miałam robione.

Lecznica na Mieszka pierwszego w Poznaniu nie chce rozłożyć ani wpłacić później. Ma być zapłacone z góry. Nie wiem czy gdzieś indziej blisko Poznania robią transfuzję?
Najbardziej dobija myśl, że nerki nie są takie tragiczne i kot mógłby żyć gdyby nie ta anemia.... gdyby nerki były naparwde w strasznym stanie to bym się ni wahała a tak to serce się kraje........
Nie wiem czy gdzieś indziej blisko Poznania robią transfuzję?

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Pon cze 29, 2020 6:47 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Strasznie zaporowa cena transfuzji :(
Masz w zasięgu Poznań? Może obdzwoń inne lecznice?
Może zgodzą się podać krew bezpośrednio od dawcy a nie z banku? To bardzo zmniejsza koszt. Nieco większe ryzyko, ale w przypadku Twojego kota to nie gra roli, bo jeśli krwi natychmiast nie dostanie to umrze na pewno.
Ja w Warszawie zamykałam się maksymalnie w kwotach 400 - 500 zł przy krwi z banku.

I zgadzam się z tym że krew musi być podana natychmiast, z planem na to co potem, bo sama krew cudów nie zdziała, da tylko troszkę czasu.
Dlatego zbiórka na pewno się przyda, bo krew to tylko trochę czasu.
Trzymam kciuki!

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon cze 29, 2020 7:53 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Robiłam transfuzję rok temu o tej porze w Wwie,także kotu z pnn w tej lecznicy:
http://lecznicavika.pl/index.html
Zapłaciłam 370zł,byłam b.zadowolona z obsługi,zaangażowania i empatii lekarzy i techniczki wet,która non stop doglądała kota podczas podawania krwi i okazała dużo serca. W lecznicy dr Neski ,gdzie kot na nerki był leczony wówczas cena wynosiła ok.800zł :strach: Nie wiem skąd takie zaporowe ceny krwi i takie różnice :strach:

Poniżej jeszcze link do banków krwi w Polsce,może się komuś przyda.
http://krewdlapsa.com/

Niestety u mojego kota transfuzja pomogła na m-c,okazało się,że oprócz pnn pojawił się nowotwór i to on najprawdopodobniej powodował tak straszną anemię. Aranesp w kilku dawkach też nie pomógł.
Za zdrowie Twego kota :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon cze 29, 2020 8:13 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Właśnie dowiedziałam się od pewnej pani z fundacji Japaczesercem, że w 2 innych klinikach w Poznaniu też robią i nie za taką kwotę!!!! Zaraz dzwonię do tamtych i odpiszę wam co i jak.

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Pon cze 29, 2020 8:53 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

@Pawik: dobrze, że zadzwoniłaś do JaPaczy. W Twoim drugim wątku też podano namiar na tańszą lecznicę w Poznaniu i zaoferowano dowóz na transfuzję w innym województwie.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 29, 2020 9:09 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

dzwonię do 2 kolejnych ale w jednej nie odbierają. Generalnie wszędzie sprowadzają, na to wygląda a tu czas się liczy. Jestem omówiona w jednej na 14 na dziś na wizytę, tam sprowadzają ale nie mogę teraz sie dodzwonić i dowiedzieć za kile godzin by doszła... dowiem się pewnie o tej 14-ej na wizycie i wtedy dopiero zamówią a czas ucieka....

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Pon cze 29, 2020 9:16 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Blue pisze:Ja w Warszawie zamykałam się maksymalnie w kwotach 400 - 500 zł przy krwi z banku.
tabo10 pisze:Robiłam transfuzję rok temu o tej porze w Wwie,także kotu z pnn w tej lecznicy:
http://lecznicavika.pl/index.html
Zapłaciłam 370zł,byłam b.zadowolona z obsługi,zaangażowania i empatii lekarzy i techniczki wet,która non stop doglądała kota podczas podawania krwi i okazała dużo serca. W lecznicy dr Neski ,gdzie kot na nerki był leczony wówczas cena wynosiła ok.800zł :strach: Nie wiem skąd takie zaporowe ceny krwi i takie różnice :strach:

W jednej lecznicy (nie tej co chcieli 1200) przeprowadzenie to 250zł plus koszt sprowadzonej krwi, ile ona kosztuje nie wiedzą, to też kwestia ilości a nie wiem ile by musiał dostać. W sumie nie wiem jaki koszt wyjdzie. Te 1200 tylko mi podali w najwcześniej znalezionej lecznicy i myślałam że takie koszty są i już a tu się dowiaduję że zdzierają...

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Pon cze 29, 2020 9:25 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Chyba podaje się do 1 jednoski jednorazowo,nie więcej. Różnica w cenie może polegać na tym,czy będzie to koncentrat czy pełna krew.
A wiesz jaka grupa? Koty miewają jedną z dwóch istniejących u kotów. Ale trzeba mieć oznaczoną.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon cze 29, 2020 10:02 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Nie znam grupy krwi. wszystkie lecznice w poznaniu dowożą krew chyba cena 1200 będzie wszędzie bo już w dwóch tak podali, natomiast chyba zdecyduję się na tę którą miałam brać na samym poczatku, na Mieszka Pierwszego, ponieważ oni mają szpitalik, nie wiem czy u dr. Dabrowskiego mają? Ktoś coś wie? bo nikt nie odbiera tam tel.

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Pon cze 29, 2020 10:23 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

USG nerek z przepływem- robią u dr. Dabrowskiego? KTOŚ WIE?

Pawik

 
Posty: 37
Od: Sob maja 16, 2020 15:53

Post » Pon cze 29, 2020 11:22 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Weź pod uwagę, że kot ma obecnie hct 12% albo i niżej (tyle było w ostatnich badaniach, a cały czas zużywa krwinki). Transfuzja podniesie wyniki do ilu? 20? 22%? Zabieg przy takich parametrach to wciąż ogromne ryzyko, nie wiem czy jesteście umówieni z lekarzami że zabieg wykonujecie po transfuzji? Czy w jakimś tam czasie później, gdzie możliwa będzie konieczność drugiego przetoczenia?

Ciężko się poddać po tak długiej walce o poprawę wyników. Nie sposób jednak nie myśleć o tym, że kiedy tu dyskutujemy o cenach i klinikach, kot niesamowicie cierpi, jest już dwiema łapkami na tamtym świecie :( czy on dostaje opioidy w tym momencie żeby usmierzyć mu ten ból?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon cze 29, 2020 11:30 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Witaminę b12 firma Polfa, kosztuje grosze, poproś weta o recepty. 500mcg dodawałam do kroplówki 0,5ml, już nie pamiętam czy kot miał ją na 3 czy dwa dni. Bez codziennych kroplówek, bez aranespu nie dacie rady po transfuzji. Dawkę jednorazową aranesp poszukaj na forum kotów z PNN. Tak jak pisała Blue bez planu co na potem nie masz szans.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 29, 2020 11:32 Re: Ile kosztuje kocie życie? TRANSFUZJA- ostatni ratunek- P

Przydałaby sie suplemantacja żelaza.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 258 gości