OTW21- czas Sorrunia :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto cze 23, 2020 6:27 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Oby skończyło się na takiej jednodniówce Solo i Tipi ominęło z daleka :) A kociaki cudowne, żaluję, że nie mam takiej Mimbli ;) do obfocenia mojego towarzystwa :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7108
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto cze 23, 2020 8:48 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

maczkowa pisze:Oby skończyło się na takiej jednodniówce Solo i Tipi ominęło z daleka :) A kociaki cudowne, żaluję, że nie mam takiej Mimbli ;) do obfocenia mojego towarzystwa :)

Dzięki.
Mimbla64 to skarb.
Jednak nie należy tracić nadziei i poddawać się.Wiele moich ogłoszeń jest dodawanych z marnymi zdjątkami z telefonu zrobionymi. Lub wymieszanych z fajnymi Małgosi. Są to fotki sytuacyjne , pozwalające zobaczyć co kocik robi.Jak się zachowuje. Jaki jest w domowych warunkach. I mam na te ogłoszenia odzew. Wiele osób ze mną kontaktujących się mówi,że zwrócili uwagę na tytuł i opis. A fotki są przy okazji.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro cze 24, 2020 10:35 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Ale Twoje teksty w ogłoszeniach,opisy i wszechobecność ogłoszeniowa to absolutne mistrzostwo świata :ok: Gdzie nie wlazłam robiąc ogł.moim byłym już tymczasom,to Ty tam właśnie już zdążyłaś być przede mną :twisted: Gdyby nie pomoc ogłoszeniowa Arcany przy moich kotach,też bym włosy z głowy rwała. No cóż DT,który ma dużo na głowie nie ogarnie dobrze wszystkiego,nie ma się co oszukiwać. Ale najlepsi są Ci,których ogł.wcale nie widać,wrzucą jakieś marne. Zdawkowy opis,kiepskie zdjęcia i jojczą,że adopcje stoją :strach: A na propozycje pomocy ,dziwne wymigiwania się 8O Miałam już osobiście okazję doświadczyć. A koty siedzą i cierpią.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro cze 24, 2020 17:33 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Sama robi ogłoszenia. Każdy kot ma ich po kilka. Jak mi wpadnie jakiś pomysł do głowy to piszę kolejne i kolejne. To nie jest łatwe. Wbrew pozorom zajmuje wiele czasu. Samemu trudno ogarnąć dom, teksty, rozmowy. Czasem się nie chce do kompa siąść. Musze zakładać sobie plan i go realizować. Wizyty przed adopcyjne robione przez Małgosię to wielka pomoc i odciążenie.
Do tego dochodzą koty bezdomne. Przygotowanie im kateringu zajmuje sporo czasu.

W obecnej chwili, dobie koronawirusa, o każdego kota mam zapytanie. Ale jest zawsze jakieś ale. Nie umiem iść na ustępstwa.
Najdłużej u nas siedzi w tej chwili Abiś. Ma sporo ogłoszeń więc i odzew jest obecnie. Abisiek nadawał by się do domu wychodzącego. Spędził 3 lata na wolności.
Tylko jak mam wydać go do domu gdzie nie planuję kota przetrzymać by nawykł. Bo inne od razu były wypuszczane. Skoro nie wróciły to znaczy,że im się nie podobało. Wybrały wolność.
Tylko jak mam wydać do domu, który dobrze rokował. Ale na zadane pytania o jego znajomość kotów (chwalił się tym) odpowiedział, że miał ich wiele. Młody facet co zaliczył już kilka żyć. Przyciśnięty wyznał, że koty zaginęły. Facet naumiał się może podczas rozmów co ma gadać.
Albo taki tekst dostaję. Abnegat szuka domu a nie hotelu. W hotelu już jest.
Obrazek

Wile osób, za to że chcą "ratować" kota uważa,że należy im się gratyfikacja za to. Czyli zakup karm, zakup żwirku, opłaty wetowskie, i jakieś gratisy typu kuwety i drapaki. Chyba mam szczęście do idiotów.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro cze 24, 2020 19:21 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Jak to, nie jesteś skłonna utrzymywać kotka? Przecież pan serdecznie pozdrowił 8O
Ludzie chyba wciąż trzymają się informacji, że życie ze zwierzęciem chroni przed zarażeniem. Zapewne przegapili tę część informacji, w której napisano, że nie w 100 procentach i nie krótkie życie ze zwierzęciem.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw cze 25, 2020 7:32 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Oby ten dzień był spokojny.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw cze 25, 2020 8:36 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

2 dni temu dostałam podobną wiadomość z Gumtree, z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, czyli poważne zapytanie :roll: Korciło mnie przywalić, ale odpisałam grzecznie i doradziłam współpracę z jakąś fundacją przy tymczasowaniu, co również wymaga odpowiedzialności i zabezpieczenia okien.
Ludzie chyba myślą, że piszą do fundacji, której pieniądze spadają z nieba.

Dzień Dobry,

Czy Państwo są w stanie pokrywać koszta utrzymania kotka ?

Pozdrawiam,
Hanna

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Czw cze 25, 2020 8:36 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Obawiam się, że słabiej u tych ludzi z myśleniem :(
Znajoma, której córka mieszka w Łodzi i zaczęła tymczasować, powiedziała mi, że to się opłaca, bo jej własny kot też ma utrzymanie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw cze 25, 2020 8:40 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Niestety z myśleniem u ludzi jest raczej kiepsko. Koleżanka prowadzi fundację dla bezdomnych królików i co jakiś czas ma telefon z pytaniem, czy przyjmie króliczka, bo dzieciom się znudził albo za bardzo kłopotliwy. Jak koleżanka mówi, że nie przyjmuje od osób prywatnych (tylko od SM), bo ma już 200 sztuk na stanie i nie da rady, to ludziska jej potrafią drzeć się do słuchawki, że przecież płacą podatki, z których UTRZYMUJĄ jej przytulisko, więc jej obowiązkiem jest przyjąć zwierzaka.

asigo

 
Posty: 249
Od: Wto sty 27, 2015 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 25, 2020 9:33 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Ja swego czasu szukając domu dla MM dostalam zapytanie o wyprawkę
"Dzień dobry. Jestem zainteresowana kotkiem. Mam kilka pytań. Przede wszystkim dlaczego zdecydowała się Pani go oddać? Z opisu wynika, że znalazła go Pani, gdy był jeszcze bardzo mały, rozumiem, że od tej pory był u Pani, czy zaczął sprawiać jakieś problemy? Chciałabym również zapytać, czy razem z kotkiem zamierza Pani przekazać jakieś akcesoria dla niego?
Pozdrawiam,
JK"


Odpisałam dość grzecznie jak na mnie :twisted: ,lecz stanowczo w sprawie wyprawki i reszty,bo ogólnie całość nie brzmiała zbyt zachecająco jako potencjalny DS dla MM:
"To jeden z 7 kotów,którym szukam domu. Mam też 3 swoje i psa-to powód dla którego muszę go oddać.Nie mogę zatrzymać wszystkich ze względów finansowych i lokalowych.
Akcesoria dla kota należy sobie zakupić samemu,a nie liczyć na to ,że dostanie się gratis wyprawkę. Zwłaszcza,że leczenie ,kastracja ,szczepienie,testy które kot miał kosztowały ponad 2,5tys.zł. Do tego karma w czasie 2,5roku jego pobytu u mnie ,żwirek,woda potrzebna do prania i sprzątania po kocie. Zanim zada Pan/i takie niezręczne pytanie,proszę się kilkakrotnie zastanowić na przyszłość.


Dziś myślę,że może za osto Panią potraktowałam,ale i tak nie takiego domu oczekiwałam. Pierwsze wrażenie jest ważne. Oczywiście ja jestem w stanie sprawić kotu CAŁĄ wypasioną wyprawkę,bo to i tak BYŁOBY O WIELE TAŃŚZE niż kilkuletnie tymczasowanie go! Ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Jeśli ktoś nie ma kasy na PODSTAWOWE akcesoria,to jaką ja mam gwarancję,że będzie miał na weta? Żadnej. I tu jest główny problem.
MM dostał oczywiście i tak swoją wyprawkę,bo pojechał z nim do DS kosz wiklinowy,w którym sę wychował,legowisko ulubione,miseczki. Zaznaczałam DS ,że kosz służy też innym kotom,lubią w nim podsypiać,więc z czasem poproszę o zwrot jak DS zakupi swój. Ale Pani MM poprosiła,czy mogłaby odkupić właśnie TEN kosz i TO legowisko,bo nie chce MM zabierać wszystkiego co b.lubi i z czym jest b.związany. Kupiła wcześniej nowe posłanko,ale MM śpi tylko na własnym z mojego DT. Oczywistym było,że się zgadzam na taką propozycję. Ale to było zupełnie normalne,nie roszczeniowe stanowisko.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt cze 26, 2020 6:49 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Spokojnego dnia!
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt cze 26, 2020 9:51 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Oby był spokojny. Bo mnie już ciśnienie podnieśli rano.
Dzwoni ani Teresa. Płaczliwie mówi ,że jej syn mówi ,że Krówka kich i widać że zaziębiona, Trzeba jej dać antybiotyk.
Pytam jej jak to ma wyglądać skoro jestem unieruchomiona. Może podejdzie do mnie ,dam jej listek i niech podaje. Z przykrością rozłączyłam się. Dlaczego z przykrością? Bo mogą to zrobić ale nie chcą.
Zajęłam się śniadaniem moich futer gdy zadzwonił znowu telefon. Dzwoni Anka. Mieszka na moim osiedlu i zajmuje się kotami. Deczko inaczej jaj ja. Czyli wszystkie koty są pod jej kontrolą tylko nie te pod nosem. Pyta czy wiem, że Krówka źle się czuje? A niby skąd mam mieć taką wiedzę? Ona ma. Bo jak dawała jej mięso, była kotka pod klatką, to bardzo smarkała. Trzeba dać jej antybiotyk. Pytam czemu nie podała? Nie ma. Pytam czy jej podawać będzie? Nie, bo czasu nie ma. Kotkę rzadko widuje.
Mówię łap. Cisza. Taka cisza też była gdy prosiłam o od łapanie Gabryśki. Przecież ja z łapką nie stanę. W ogóle bym padła i z pracy wyleciała.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 26, 2020 10:37 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

To się nazywa pomaganie czyimiś rękoma. Weźcie i zróbmy. Znam to :twisted:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt cze 26, 2020 21:52 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Przepraszam, ale nie mogę. Kretynki. Nie toleruję już takich zachowań, jak zachowania Twoich sąsiadek.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt cze 26, 2020 22:32 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Strasznie mnie boli głowa. Nie mogę spać.
W klatce siedzi nowe kocie dziecko. Chore oczka, zakatarzone, wyłazi trzecia powieka. Ma wybarwione oczka więc musi być starsze niż wygląda. A wygląda na 5 tygodni. Już umówiłam się na jutro z wetka.

Obie macie rację co do roszczeniowosci ludzi. To nie były jedyne telefonu. Wieczorem znajoma oświadczyła mi, że na jej posesji jest kot. I goni jej futro. Pytam co ja mam do tego? Niech dzwoni do otwockiej organizacji co ma za zadanie opieki nad kotami.
Mnie wręcz o złość przyprawia takie zachowanie.

Robiłam przelew za zamówienie w zooplusie. Serdecznie dziękuję meg11 za odstąpienie kodu na 10% oraz darczyńcy za wpłatę na konto. Jakoś lżej mi się zrobiło.
Dzięki dziewczyny :1luvu:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 87 gości