Kotinowo (7) - dom seniorów

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 19, 2020 18:02 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Super zdjęcia, zwlaszcza to od osobistego fotografa, z Tysią :1luvu: Urzekająco wygląda księżniczka Dziunia :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 19, 2020 19:34 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Fotka z Tysiaczkiem super :1luvu: wnusio jest bardzo zdolny. Kotina dobrego masz fryzjera :) , minęło kilka tygodni a fryzura nadal wygląda dobrze. Trzymaj się go, mówię Ci :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob cze 20, 2020 10:32 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Moli25 pisze:polecam opaskę
mam nieustannie na ręku.
genialna sprawa.
wszystko mierzy, nawet każe zwolnić jak za szybko mi serce wali :P
no i jak Ela pisze ze wibruje i pokazuje kto dzwoni,
ja nawet mam funkcje odczytywania sms.
mam najprostszą na świecie opaskę miband. nie taka fajną wypasioną jak Ela :smokin: świetny Honor :!:



Moze ta opaska i wypasiona, ale mnie coś nie pasuje. Ale, wiadomo, darowanemu koniowi nie zaglada się w zęby

Stara dobrze monitorowała sen, ta nowa nie monitoruje wcale albo przekłamuje :( podaje np, że spałam 1,5 godz, co jest wierutną bzdurą.
Już dwie osoby próbowały mi ustawić opaskę, aby funkcjonowała tak jak na to wskazuje jej cena. Nie pomogło. Może jest wadliwa ?
Odbieram na niej inf o sms i innych powiadomieniach, ale i tak ich nie moge odczytać, bo litery są dla mnie za małe (ustawiona na największe).
Jedyne funkcje w tej wypasionej opasce, które są mi przydatne to - wibrowanie, gdy ktos dzwoni oraz przy powiadomieniach.
Na noc ją w ogóle zdejmuję, bo czesto budzi mnie gdy przy jakimś ruchu ręką zabłyska silnym światłem ...

Ale dzięki mojej starej opasce, którą wziął sobie mój wnusio, wiemy, że nie mamy szans wygrać z nim w zawodach "krokowych"
Wczoraj córka i ja zrobiłysmy ponad 6 tys kroków, a 5-ciolatek ... 12 tysięcy .....
Pozostaje, nam dorosłym, tylko pozazdrościć kondycji kilkulatkom :roll:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 20, 2020 10:36 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

SabaS pisze:Fotka z Tysiaczkiem super :1luvu: wnusio jest bardzo zdolny. Kotina dobrego masz fryzjera :) , minęło kilka tygodni a fryzura nadal wygląda dobrze. Trzymaj się go, mówię Ci :ok:



Dzieki, SabaS :D

Może ma drugi fach w ręku :ryk:
Gdy troche włosy mi odrosły, to nawet nie widać tak bardzo tych niedoróbek :mrgreen:

Ale juz mnie nosi .... znowu bym je skróciła. Bardzo szybko mi rosną. Do fryzjera - przed pandemią - musiałą chodzic co drugi miesiąc
Teraz to zrobiło się dość kosztowne :roll:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 20, 2020 10:36 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

jolabuk5 pisze:Super zdjęcia, zwlaszcza to od osobistego fotografa, z Tysią :1luvu: Urzekająco wygląda księżniczka Dziunia :1luvu: :1luvu: :1luvu:


Dzięki :201494 :D
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 20, 2020 10:38 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Fituś w swojej piżamce :201461

Obrazek


"Zrobiłaś już mi to zdjęcie ? Bo ja nic nie widzę" - dziadek Fituś :201461

Obrazek


"No i nie pamietam, co to ja chciałem ? Jeść już jadłem, bo mam pełny brzuszek, może jeszcze się napiję ... albo sobie trochę odpocznę" - Fitusiowe dylematy


Obrazek[/quote]


Pij Fitusiu, pij....i sikaj :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72505
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob cze 20, 2020 10:40 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Pozwolicie, że podzielę się z Wami refleksją, która mnie ostatnio naszła ...

Pandemia CONVIT-19 zniszczyła i nadal niszczy.
Dotyczy to nie tylko chorujących i umierających ludzi. Niszczy jeszcze coś więcej, niszczy rodziny oraz tradycje.
Prawie nic nie będzie już takie jakie było przed pandemią. Ulega zmianie sposób w jaki pracujemy, leczymy sie, robimy zakupy, postrzegamy bliskich, znajomych i sąsiadów.
Wszystko przez pryzmat zarazy

Na Bemowie, jak zapewne też w innych dzielnicach, pewne rzeczy były tak po prostu "od zawsze". Powinny zostać i nawet nie znikac razem z naszym odejście, ale przetrwać dla naszych dzieci. Powinny i pewnie tak by było, gdyby nie pandemia

Od zawsze był tu mięsno-wędliniarki sklep Małgosi i Jurka. Na początku istnienia osiedla na Bemowie znajdował się na bazarku. Potem w małym pawilonie tuż obok.
Nie miał nazwy. Mówiliśmy zawsze, że "idziemy do naszych rzeźników"
Wszyscy wiedzieli gdzie to jest. Powinien nazywac sie "U Małgosi i Jurka"
Ale im nie potrzebna była żadna reklama. Ich postawa i jakość sprzedawnego towaru reklamowały się same. Zawsze uśmiechnięci, życzliwi, pogodni. Byli profesjonalistami w swoim zawodzie.
Wyroby własne - palce lizać.
Przejdę chyba na wegeterianizm, bo nie ma już gdzie kupic takiego mięsa i takiej wędliny czy pasztetu, o smalczyku nie wspomnę.
Pandemia. Lokal zostaje zamknięty na miesiące.
Dzisiaj nie ma już "naszych rzeźników" Nie będzie :(
Coś z tradycyjnego bycia tu i teraz zniknęło. To se ne vrati.

Pasuje jak ulał ...

(...) "Dawne życie poszło w dal,
dziś na zimę ciepły szal,
tylko koni, tylko koni,
tylko koni, tylko koni żal..." (...)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 20, 2020 10:44 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

mir.ka pisze:Fituś w swojej piżamce :201461

Obrazek


"Zrobiłaś już mi to zdjęcie ? Bo ja nic nie widzę" - dziadek Fituś :201461

Obrazek


"No i nie pamietam, co to ja chciałem ? Jeść już jadłem, bo mam pełny brzuszek, może jeszcze się napiję ... albo sobie trochę odpocznę" - Fitusiowe dylematy


Obrazek



Pij Fitusiu, pij....i sikaj :mrgreen:[/quote]


Pij i sikaj ?!
Czekaj no Ty - życzliwa duszo :wink: :mrgreen:

Podrzucę Ci tego zasikańca, będziesz miała parkę :ryk: :ryk: :mrgreen:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 20, 2020 11:43 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Kotina pisze:Pozwolicie, że podzielę się z Wami refleksją, która mnie ostatnio naszła ...

Pandemia CONVIT-19 zniszczyła i nadal niszczy.
Dotyczy to nie tylko chorujących i umierających ludzi. Niszczy jeszcze coś więcej, niszczy rodziny oraz tradycje.
Prawie nic nie będzie już takie jakie było przed pandemią. Ulega zmianie sposób w jaki pracujemy, leczymy sie, robimy zakupy, postrzegamy bliskich, znajomych i sąsiadów.
Wszystko przez pryzmat zarazy

Na Bemowie, jak zapewne też w innych dzielnicach, pewne rzeczy były tak po prostu "od zawsze". Powinny zostać i nawet nie znikac razem z naszym odejście, ale przetrwać dla naszych dzieci. Powinny i pewnie tak by było, gdyby nie pandemia

Od zawsze był tu mięsno-wędliniarki sklep Małgosi i Jurka. Na początku istnienia osiedla na Bemowie znajdował się na bazarku. Potem w małym pawilonie tuż obok.
Nie miał nazwy. Mówiliśmy zawsze, że "idziemy do naszych rzeźników"
Wszyscy wiedzieli gdzie to jest. Powinien nazywac sie "U Małgosi i Jurka"
Ale im nie potrzebna była żadna reklama. Ich postawa i jakość sprzedawnego towaru reklamowały się same. Zawsze uśmiechnięci, życzliwi, pogodni. Byli profesjonalistami w swoim zawodzie.
Wyroby własne - palce lizać.
Przejdę chyba na wegeterianizm, bo nie ma już gdzie kupic takiego mięsa i takiej wędliny czy pasztetu, o smalczyku nie wspomnę.
Pandemia. Lokal zostaje zamknięty na miesiące.
Dzisiaj nie ma już "naszych rzeźników" Nie będzie :(
Coś z tradycyjnego bycia tu i teraz zniknęło. To se ne vrati.

Pasuje jak ulał ...

(...) "Dawne życie poszło w dal,
dziś na zimę ciepły szal,
tylko koni, tylko koni,
tylko koni, tylko koni żal..." (...)


a dlaczego go zamknęli? przecież spozywcze były otwarte
chyba , że mieli problemy, zeby kupić dobre mięso
ja też miałam 2 miesiące przerwy w dostawach
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72505
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob cze 20, 2020 14:11 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

mir.ka pisze:a dlaczego go zamknęli? przecież spozywcze były otwarte
chyba , że mieli problemy, zeby kupić dobre mięso
ja też miałam 2 miesiące przerwy w dostawach


Na początku z powodu pandemii. Dojeżdżali spory kawałek drogi spod Warszawy. Kiedyś mieli własną hodowle. Stopniowo z niej rezygnowali z powodu braku rąk do pracy
Pandemia tylko wszystko utrudniła. Potem doszły inne powody ... na tyle istotne, że sprzedali pawilon. Co dalej - nie wiem.

Żal, żal ... co dobre przestaje istnieć :cry:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 21, 2020 8:13 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Kotina pisze:
mir.ka pisze:a dlaczego go zamknęli? przecież spozywcze były otwarte
chyba , że mieli problemy, zeby kupić dobre mięso
ja też miałam 2 miesiące przerwy w dostawach


Na początku z powodu pandemii. Dojeżdżali spory kawałek drogi spod Warszawy. Kiedyś mieli własną hodowle. Stopniowo z niej rezygnowali z powodu braku rąk do pracy
Pandemia tylko wszystko utrudniła. Potem doszły inne powody ... na tyle istotne, że sprzedali pawilon. Co dalej - nie wiem.

Żal, żal ... co dobre przestaje istnieć :cry:



szkoda, choć ja nie mięsożerna
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72505
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro cze 24, 2020 9:13 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Ciągle pada, nie chce się wychodzic z domu ... Dzień senny ... brak zapału ...

Ale dziecko nade mną ciągle biega, biega, biega ... jakby nic innego cały dzień nie robiło
Ojciec tej dziewczynki ma ciężki chód, gdy chodzi to wali stopami ... a jego 3-letnia córka juz robi to samo
To dudnienie nad głową wkurza mnie ... Na szczęście zawsze ta mała przyjeżdża do dziadków na krótko .... :roll:

Koty z Kotinowa dostały nową zabawkę. Od razu wszystkie musiały ją przetestować, ale największe zainteresowanie wykazała Tosia, Dziunia oraz Tilka
Pozostałe popacał, popacały i odeszły

Tosia nie tylko się bawi, ale i wyciąga kulki z zabawki, a potem szaleje z nimi po chacie. Próbuje nawet całość pyszczkiem podnieść. Kombinatorka :ryk:

Obrazek

Tola zagryzająca trawką, a właściwie starym liściem areki ... :201461

Obrazek


Popołudnoowy odpoczynek - Tysia przytulona do mnie :201461

Obrazek



Dziunia - księżniczka Dziunia spacerująca :201461

Obrazek


Tymon wylegujący się na balkonie :201461

Obrazek



Tilka i fajne ujęcie na fotce - podwójne kocie oczy :ok: :201461

Obrazek


Na spacerach Fitus nie skubie trawki, ale kocią na balkonie bardzo chętnie :201461

Obrazek



Za chwiil parę postyaram się wrzucic ze dwa filmiki, ale muszę sobie przypomniec jak to sie robi ... :oops:

https://youtu.be/o6rCODtToPU

https://youtu.be/99SAiiw3nWE
Ostatnio edytowano Śro cze 24, 2020 9:21 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 24, 2020 9:19 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Dziękuje za foteczki, od razu dzień jest bardziej kolorowy ;) Wczoraj była namiastka lata, słońce i 30 stopni, dzisiaj znów ponuro od rana :(

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro cze 24, 2020 9:26 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

U nas tez ciągle pada jak nie w dzień to w nocy ale pada. O suszy to już chyba powinniśmy zapomnieć.
Seniorzy jak zwykle uroczy.
Pozdrawiamy z mokrej Łodzi.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 24, 2020 9:28 Re: Kotinowo (7) - dom seniorów

Wspominki ...

Tak fajnie Azira bawiła się z Fitusiem ... :201461

https://youtu.be/G3xIX7VVz7M


Z Tolą :201461


https://youtu.be/-8DzBzWdKYo
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 118 gości