Adaptacja Pandy / Olo

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 22, 2020 7:16 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Taischa, mam kilka misek z wodą i dwie fontanny. Mieszkanie małe, kotów dużo, ale da się to zrobić. Miska na wodę powinna być stabilna, można ją włożyć do większej, do garnka, nie przewrócą jej wtedy. U mnie jedna jest w małej miedniczce. Stawiasz na estetykę, ale przy kotach nie zawsze tak się da. Miska może być w jakimś kącie, nie musi być na środku. Jeżeli chodzi o fontannę ,to dla mnie ważne jest to, aby po wyłączeniu fontanny woda nie znikała, ale była w misce. Jest natleniona, koty chętnie ją piją. A tu maluszek, mój tymczas
Obrazek
Tej fontanny nie lubię, ale jest dobra dla kotów, które lubią pić z kranu, bo go przypomina.
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Arcana od prawie tygodnia biega ze swoim kotem do weta, bo się zatkał. Kot ma wszyty cewnik, leci z niego mocz, przykre to dla kota i dla Arcany. Kota trzeba myć, podłogę też. Usłyszałam od wetki, że najczęściej zatykają się kocury, które mają mało ruchu. Radzę więc, aby Twoje biegały, aby miały dostęp do wody w kilku miejscach. A suchej karmy bym nie demonizowała. Jeśli koty chcą jeść karmę z najwyższej półki, BARF...itd, to OK. Moje nie chcą. Jedne jedzą prawie wyłącznie mięso, inne najchętniej suchą karmę. Teraz mają Joserę Catelux, bo jest odkłaczająca, a tego potrzebują. Oczywiście nie wyłącznie, ale oprócz mięsa i mokrej karmy.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 22, 2020 7:28 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Już gdzieś czytałam od Ciebie o tej misce z wodą, żeby woda nie znikała- a czemu? Macie jakieś nieplanowe odłączenia prądu?
Pytam, bo nigdy takiej potrzeby nie widziałam i ciekawa jestem innej perspektywy?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon cze 22, 2020 7:31 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Przecież fontanna nie może być cały czas włączona. Niektóre koty czasem boją się szumu silniczka, piją jak jest wyłączona, stąd potrzeba takiej, w której woda nie znika.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 22, 2020 7:40 Re: dwa kocurki niewykastrowane

aa, ok- inny punkt siedzenia ;) u mnie wszystkie 3 fontanny chodzą 24/7 i tak od 3-4 lat ( tzn od 4 lat pierwsza, reszta dołączała ). Żaden kot się nigdy nie bał tego dzwięku, ani u mnie, także te, które dobijały do towarzystwa później, ani tam, gdzie poleciłam, może relatywnie cicho pracuje.
Dlatego Twojego zastrzeżenia nie rozumiałam.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon cze 22, 2020 7:55 Re: dwa kocurki niewykastrowane

U koleżanki akurat boją się silniczka, chociaż pracuje cichutko. Koty mają jednak lepszy słuch. Nie zostawiłabym włączonej fontanny, kiedy wychodzę z domu. Wydaje mi się to nieco ryzykowne, ale to mój punkt widzenia.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 22, 2020 8:00 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Ewar mogłabyś wkleić zdjęcie fontanny w całości? Mam parę misek, mam fontannę i... mam pijącą tylko z kranu Sierrę :roll: . Wybierałam fontannę tak, żeby woda leciała z góry, ale panieneczce strumyczek za mały leci, to ona pić nie będzie :? .
Tulka fontanę uwielbia, lata do niej pić, moczyć łapkę, wkładać łepek po strumyk. Miski z wodą zauważa dopiero jak fontanna "się popsuła" (tzn. właśnie ją myję) albo jest niedostępna.

A swoją drogą czy kot może pić za dużo?

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon cze 22, 2020 9:11 Re: dwa kocurki niewykastrowane

U mnie stoi takie małe akwarium na rybki (bez rybek oczywiscie), mniej więcej sięga kotom do grzbietu/trochę niżej -spokojnie kot się napije, bez schylania się, a trudno przewrócić. Nawet trudno z tego wodę wychlapać łapą.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 22, 2020 9:12 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Sierra pisze:
A swoją drogą czy kot może pić za dużo?


może
i wtedy trzeba iśc do veta sprawdzić nerki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 22, 2020 9:23 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Marmolada18 pisze:Przepraszam, ze sie dopiszę tutaj, ale gdzies czytalam o czymś w rodzaju gotowego barfu, kupuje sie to w pudełeczkach juz "zrobione" podobno. Niestety, zgubiłam wątek, gdzie to było wspominane, ale moze ktoś czytał i pamięta? Chciałam zaproponować córce jako uzupełnienie diety jej kotki i nie mogę znaleźć :(



Tylko trzeba pamiętać, ze to nie jest mięso jakości dla ludzi, czyli to nie jest mięso spełniające normy jedzenia dla ludzi.
Ona jedynie musi spełniać normy paszy dla zwierząt niezjadanych przez ludzi/towarzyszacych- jak sie poczyta przepisy to widać jak to jest ogromna różnica w wymaganiach wobec mięsa. To prawie na pewno jest odpad/ uboczny produkt pochodzenia zwierzęcego nienadający się do spożycia przez ludzi - III kategorii,

np tutaj można poczytać (strona inspektoratu weterynarii) http://www.gdansk.wiw.gov.pl/uboczne-produkty

Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego - oznaczają całe zwierzęta martwe lub ich części, produkty pochodzenia zwierzęcego lub inne produkty otrzymane ze zwierząt, nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi, w tym komórki jajowe, zarodki i nasienie.
(...) Materiał kategorii 3 (kat.3) – produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego pochodzące ze zwierząt nie wykazujących żadnych objawów chorobowych.
(..)
kat. 3
tusze i części tusz zwierząt poddanych ubojowi w rzeźni, uznane za zdatne do spożycia przez ludzi, lecz nie przeznaczone do spożycia przez ludzi ze względów handlowych
tusze i części tusz zwierząt poddanych ubojowi w rzeźni, które nie zostały uznane za zdatne do spożycia przez ludzi, ale nie wykazują objawów choroby przenoszonej na ludzi lub zwierzęta, skóry, skórki od zwierząt zdrowych, ubitych w rzeźni
produkty z drobiu i zajęcy poddanych ubojowi w gospodarstwie
krew zwierząt po uboju, które nie wykazywały objawów choroby przenoszącej się przez krew na ludzi i na zwierzęta
UPZ powstałe w wyniku wytwarzania produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi w tym odtłuszczone kości, skwarki, osady z centryfug i separatorów otrzymanych w procesie przetwarzania mleka
była żywność
karma dla zwierząt domowych lub materiały paszowe zawierające produkty pochodzenia zwierzęcego, które z powodów handlowych lub produkcyjnych nie nadają się do skarmiania, ale nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt
krew, łożysko, wełna, pióra, włosy, rogi, ścinki z kopyt i surowe mleko pochodzące od zwierząt zdrowych,
zwierzęta wodne i ich części
UPZ z zakładów przetwarzających zwierzęta wodne
muszle, skorupy skorupiaków, produkty uboczne z wylęgarni, jaja i skorupy jaj, jednodniowe kurczęta zabite w celach handlowych
bezkręgowce wodne oraz lądowe inne niż gatunki chorobotwórcze dla zwierząt
skóry i skórki, kopyta, pióra, wełna, rogi, sierść i futro pochodzące od zwierząt martwych, które nie wykazywały oznak choroby przenoszonej przez ten produkt na ludzi lub zwierzęta;
tkanka tłuszczowa ze zwierząt, które nie wykazały jakichkolwiek objawów choroby przenoszonej przez ten materiał na ludzi lub zwierzęta, poddanych ubojowi w rzeźni i uznanych za nadające się do uboju z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi w następstwie kontroli przedubojowej
odpady gastronomiczne;

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 22, 2020 9:25 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Patmol pisze:
Sierra pisze:
A swoją drogą czy kot może pić za dużo?


może
i wtedy trzeba iśc do veta sprawdzić nerki

I poziom glukozy, bo tak też jest w cukrzycy.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60150
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 22, 2020 9:29 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Sierra, tutaj masz tę Swan
https://www.zooplus.pl/shop/koty/automa ... nna/752912
Chciałam kupić inną, ceramiczną, bo była spora zniżka na poidełka. Niestety, ta, którą chciałam była niedostępna i kupiłam Swan. Była to nowość, sporo tańsza niż teraz i ze zniżką wyszło nieźle.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 22, 2020 9:32 Re: dwa kocurki niewykastrowane

ewar pisze:Sierra, tutaj masz tę Swan
https://www.zooplus.pl/shop/koty/automa ... nna/752912
Chciałam kupić inną, ceramiczną, bo była spora zniżka na poidełka. Niestety, ta, którą chciałam była niedostępna i kupiłam Swan. Była to nowość, sporo tańsza niż teraz i ze zniżką wyszło nieźle.


fajne
a jak koty to przewrócą to się wyłączy automatycznie ?

u mnie dwa psy też by chciały z tego pić -nie wiem czy by nie wywróciły

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 22, 2020 9:40 Re: dwa kocurki niewykastrowane

Tego nie wiem. Jeszcze jej nie wywróciły, jest duża i sporo wody w niej się mieści. Rozchlapują jednak czasem i dlatego stoi na tacy. Nigdy nie zostawiam włączonej, kiedy wychodzę z domu, już to pisałam.
Wolę taka, którą kupiłam w szmateksie za grosze :mrgreen: , bo nie wiedzieli, co to jest :D
https://www.zooplus.pl/shop/koty/automa ... nna/162333
Angielska, musiałam mieć dodatkową wtyczkę, ale jest cichutka, bardzo stabilna, łatwo ją umyć. Przyznam się, że mam taką zapasową ( też ze szmateksu i też nówka). Trzymam w zapasie, bo Pusia tylko z niej pije. Dla psów są takie, ale większe, chociaż i ta nie jest malutka.
A jak wygram w totka , to kupię taką. Cudo!
https://miaustore.com/pl/?gclid=EAIaIQo ... gJ72vD_BwE

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 22, 2020 9:45 Re: dwa kocurki niewykastrowane

naprawdę fajna - i nie jest plastikowa
i można by na dół wkładać latem kostki lodu, bo koty piją z góry

ma ktoś taką?
nie da sie kupić za pobraniem, a tylko przy zapłacie z góry i nie ma żadnych danych firmy w Polsce która sprzedaje tą fontannę -ani nazwiska ni nazwy ani nipu -nic :roll:
- do odesłania fontanny, w ramach gwarancji, podają adres w Hiszpanii
i do kontaktu też Hiszpania Obsługa klienta: support@miaustore.com Informacje prasowe: presse@miaustore.com Współpraca i duże zamówienia: business@miaustore.com Napisz: Miaustore Passatge Mercantil 2-4 Entresulo 1 08003 Barcelona Hiszpania Telefon +34 936 818 715

jest tylko nr konta w banku w warszawie i płatność z góry

ściema?
jeśli by nawet rzeczywistsi przysłali po wpłacie im pieniedzy - to wyobrażacie sobie odsyłać do Hiszpani ceramiczną fontannę jakby przyszła uszkodzona?
Ostatnio edytowano Pon cze 22, 2020 10:02 przez Patmol, łącznie edytowano 6 razy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 22, 2020 9:47 Re: dwa kocurki niewykastrowane

A skoro już to taki trochę wątek poradniczy, to polecam hamaczek, z założenia na kaloryfer, u mnie na balkonie. Parę osób już korzysta z tego patentu. Polecam. mam kilka i koty je uwielbiają.
Tu Gucia
Obrazek

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 121 gości