Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 14, 2020 7:43 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Magnolia już przekwitła...

A dziś 14 maja. Co roku świętowaliśmy ten dzień, w którym Synunio stał się "domnym kotem". Pisał zawsze wierszyki, krótsze, dłuższe - w zależności od natchnienia. 9. rocznicy świętował nie będzie, bo za tydzień minie 7 miesięcy, od kiedy Synunia nie ma z nami. Dziś wierszyk napisałam ja:

Krzysiuniu, kotku, wybacz,
nie chciałam, by tak wyszło.
To zwid, to koszmar chyba:
już się pożegnać przyszło?

Ostatni wspólny kwadrans -
w kłębuszku na kolanach.
Została w sercu zadra,
gąszcz myśli złych od rana.

Wieczorem tłum demonów
i strach, co kąsa w nocy.
Drapaczek znikł z balkonu,
sprzątnęłam pusty kocyk.

Krzysiuniu, kotku - Ciebie
nie zwrócą łzy, zaklęcia.
Ty brykasz w Kocim Niebie,
a nam... zostały zdjęcia...


Już nie płaczę w każdy poniedziałek wieczorem, już rozmawiamy o Krzysiu, wspominamy. Ale zadra w sercu cały czas pobolewa.

:placz: :placz: :placz: :placz: :placz:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw maja 14, 2020 15:08 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Tak bardzo trudno pogodzic sie ... :cry:
Obrazek
trzymaj się, Kasiu :201428

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 14, 2020 16:47 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Pamiętam o Krzysiu [*]
tym bardziej, że Tymuś odszedł prawie w tym samym czasie.
Kasiu, przytulam.
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Czw maja 14, 2020 16:59 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Bardzo brakuje Ciebie Krzysiaczku [*] cudny Obłoczku ............................
Obrazek

MAU

 
Posty: 2627
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Nie maja 17, 2020 12:03 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Dziewczyny, dziękuję!

Wciąż najgorzej jest w przychodni, do którego cały czas chodzimy. Przypominają się te ostatnie minuty Krzysia :cry:

A chodzić tam trzeba, przedwczoraj akurat z Chrapkiem, bo już ponad 3 miesiące się nie badaliśmy, a w piątek rano mieliśmy podwózkę, nie mogłam nie skorzystać.
Obrazek Obrazek

Wyniki mogą być, były dużo gorsze w sierpniu i wrześniu, kiedy wykryliśmy pnn. Wtedy też SDMA wynosiło 27, teraz spadło do 11 (przy normie do 14!). Wydaje mi się, że wpływ na tamte wyniki wtedy mógł mieć ten zawał nerki wykryty na usg.

Wyniki dla porównania (dorwałam laptop z MS Office, bo w Open Office wykresy nie chcą się ładnie tworzyć :?):
Obrazek Obrazek Obrazek
Daty badań: 20.8.19, 4.9.19, 9.11.19, 8.1.20, 5.2.20, 15.5.20, w sierpniu nie oznaczano fosforu. Zmniejszyliśmy też ostatnio dawkę Renagelu, bo ten fosfor całkiem ładnie wygląda.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt maja 29, 2020 9:51 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Mam prośbę...

Oprócz kotów, które kocham, interesują mnie też ptaki. Te moje, w parku za oknem, ale i te z podglądów internetowych. Już drugi rok można podglądać życie sokołów na lubelskim kominie. Młode już odleciały, jako pierwsze spośród polskich podglądanych.
Stowarzyszenie Sokół organizuje konkursy na imiona. W tym roku w Lublinie moja propozycja otarła się o podium, podobnie w Gdyni. Teraz "moje" imię ma szansę wygrać w Płocku.
Jeśli macie ochotę, zagłosujcie na imię dla samca: Wojtek. Zainspirowała mnie płocka przyroda: Wojciech to imię najokazalszego dębu, pomnika przyrody.
http://www.peregrinus.pl/pl/plock-orlen-podglad
Głosować można do końca dnia 31 maja, wystarczy zaznaczyć wybrane imię dla samca i samicy, nic później nie trzeba potwierdzać.

A to Niunia:
Obrazek
w tym roku już nie, ale rok temu bardzo czynnie oglądała ze mną lubelskie sokole maluchy:
Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt maja 29, 2020 9:53 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Zagłosowane 8)

Jak się macie Kochani?
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

Post » Pt maja 29, 2020 10:02 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Zagłosowałam na Wojtka :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 29, 2020 10:06 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali; prośba o g

O kurczę, dziękuję Dziewczyny!!

U nas spokojnie, chciałabym w pierwszej połowie czerwca pojechać z Niunią na badanie krwi, sprawdzić, jak z tą tarczycą, ostatnio tyroksyna była już w normie, cały czas dajemy Apelkę, ale wiadomo, że w takim wieku, w jakim jest Niunia, może być różnie.

Gattara, a jak Falunia, spytam nieśmiało. Ostatnio w lutym pisałaś.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt maja 29, 2020 10:13 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali; prośba o g

Dobrze że spokojnie, oby tak dalej :ok:

Falunia bardzo różnie od lutego, miała dwa poważne kryzysy :( , niestety jeden z nich na początku szaleństwa z koronawirusem, przysłowiowy sajgon :?
W tej chwili mamy względną normę, chociaż kilka dni temu bardzo mnie przestraszyła.
No i w poniedziałek skończyła 17 lat 8)
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

Post » Pt maja 29, 2020 10:20 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Mam prośbę...

Oprócz kotów, które kocham, interesują mnie też ptaki. Te moje, w parku za oknem, ale i te z podglądów internetowych. Już drugi rok można podglądać życie sokołów na lubelskim kominie. Młode już odleciały, jako pierwsze spośród polskich podglądanych.
Stowarzyszenie Sokół organizuje konkursy na imiona. W tym roku w Lublinie moja propozycja otarła się o podium, podobnie w Gdyni. Teraz "moje" imię ma szansę wygrać w Płocku.
Jeśli macie ochotę, zagłosujcie na imię dla samca: Wojtek. Zainspirowała mnie płocka przyroda: Wojciech to imię najokazalszego dębu, pomnika przyrody.
http://www.peregrinus.pl/pl/plock-orlen-podglad
Głosować można do końca dnia 31 maja, wystarczy zaznaczyć wybrane imię dla samca i samicy, nic później nie trzeba potwierdzać.

A to Niunia:
Obrazek
w tym roku już nie, ale rok temu bardzo czynnie oglądała ze mną lubelskie sokole maluchy:
Obrazek


poszło i jak widzę chyba ma tylko jednego rywala , przydałoby sie więcej głosów jeszcze :ok: Kaisu, puśc na fb jeszcze :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 29, 2020 10:22 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali; prośba o g

No właśnie kiedy rozmawiałyśmy, miałyście kryzys za sobą. Bałaś się wtedy następnego. A tu proszę, jest względnie dobrze :)

Znasz dokładną datę? Super :) Wszystkie moje koty trzymają takie informacje w tajemnicy i na nic moje prośby i próby przekupstwa - nie chcą/ nie chciały ujawnić... ;)
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt maja 29, 2020 10:30 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali; prośba o g

Katia K. pisze:No właśnie kiedy rozmawiałyśmy, miałyście kryzys za sobą. Bałaś się wtedy następnego. A tu proszę, jest względnie dobrze :)

Znasz dokładną datę? Super :) Wszystkie moje koty trzymają takie informacje w tajemnicy i na nic moje prośby i próby przekupstwa - nie chcą/ nie chciały ujawnić... ;)


To nie jest dokładna data, taka umowna, ale raczej trafiona w punkt :wink:

Tylko u pierwszej mojej kocinki znałam dokładną datę, konkretną noc kiedy się urodziła w piwnicy, reszta to takie strzelanie. No i też nie chciały się przyznać kiedy dokładnie :mrgreen:
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

Post » Pt maja 29, 2020 12:26 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali

Katia K. pisze:Mam prośbę...

Oprócz kotów, które kocham, interesują mnie też ptaki. Te moje, w parku za oknem, ale i te z podglądów internetowych. Już drugi rok można podglądać życie sokołów na lubelskim kominie. Młode już odleciały, jako pierwsze spośród polskich podglądanych.
Stowarzyszenie Sokół organizuje konkursy na imiona. W tym roku w Lublinie moja propozycja otarła się o podium, podobnie w Gdyni. Teraz "moje" imię ma szansę wygrać w Płocku.
Jeśli macie ochotę, zagłosujcie na imię dla samca: Wojtek. Zainspirowała mnie płocka przyroda: Wojciech to imię najokazalszego dębu, pomnika przyrody.
http://www.peregrinus.pl/pl/plock-orlen-podglad
Głosować można do końca dnia 31 maja, wystarczy zaznaczyć wybrane imię dla samca i samicy, nic później nie trzeba potwierdzać.

A to Niunia:
Obrazek
w tym roku już nie, ale rok temu bardzo czynnie oglądała ze mną lubelskie sokole maluchy:
Obrazek



zagłosowane
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 29, 2020 12:56 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś ['] Ci, co zostali; prośba o g

Głosik poleciał :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Nul i 41 gości