Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 21, 2020 20:45 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

jolabuk5 pisze:Mogę tylko trzymać kciuki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Jeśli to niewidzenie jest spowodowane jakimś procesem w organiźmie, to powinno chyba być odwracalne?


1luvu:
Mam nadzieje, ze odwracalne, bo jest teraz taka biedna, zdezorientowana. I slaba.
Ona juz i tak w zyciu duzo wycierpiala, ale odkad jest u nas ma spokojny i najlepszy domek. I to jest absolutnie najslodsza koteczka na swiecie. Jak sie poloze poczytac to zawsze wskakuje na mnie i ugniata mnie lapkami i patrzy mi gleboko w oczy z odleglosci 10 cm i mruczy. Teraz nie wskakuje nigdzie. Chcialabym bardzo zeby znowu mogla widziec. I zeby byla znowu zdrowa.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw maja 21, 2020 20:49 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Daj znać, jak będą wyniki! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 21, 2020 22:08 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Zdrowia dla kici :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 22, 2020 19:54 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Dostalismy wyniki.
Czekamy wciaz na wyniki testu na toksoplazmoze, FIP i analize moczu.
Wykonano IDEXX comprehensive + tokso (tak jest w opisie).

Wstawiam to co juz przyszlo. Lekarka powiedziala ze nie widzi nic podejrzanego. Co myslicie?
Troszke ten SDMA zawyzony. Zaraz bede o tym czytac, kompletnie sie nie znam na nerkowych sprawach i mam wielka nadzieje, ze nie bede musiala sie w tym temacie wyszkolic teraz.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy jesli wyniki wszystkie beda dobre, to znaczy ze tylko aspekt neurologiczny zostaje?
Umowilam ja do neurologa, ale niestety dopiero na 1 czerwca. W poniedzialek bede jeszcze raz tam dzwonic i sprobuje wyprosic wczesniejszy termin.
Czy w przypadku wystapienia takich objawow (zakladajac ze sa pochodzenia neurologicznego) szybka diagnoza i rozpoczecie leczenia sa krytyczne?

edit: przyszlo mi teraz dopiero do glowy, ze oni na tej wizycie nie zrobili jej rtg.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt maja 22, 2020 20:21 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Podwyzszone SDMA nasunęło mi mysl o nadcisnieniu. Czy kotka miala mierzone ciśnienie? Nadcisnienie moze spowodowac nagłą ślepotę i pogłębia chorobę nerek, stąd może podwyższone SDMA. Kotka miala robione badanie moczu?

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt maja 22, 2020 20:32 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

SDMA nie jest wcale tak doskonałym markerem nerkowym, jakim się wydawał. Często bardziej czuła jest kreatynina. Także takie podwyższenie, zresztą niewielkie, tego parametru jeszcze o niczym nie świadczy. Żeby stwierdzić, że coś z nerkami się dzieje trzeba by zrobić USG i badanie moczu (ciężar właściwy moczu powinien być oznaczony refraktometrem, nie paskowo).

Zdrówka dla koteczki :ok:

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt maja 22, 2020 21:03 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

SabaS pisze:Podwyzszone SDMA nasunęło mi mysl o nadcisnieniu. Czy kotka miala mierzone ciśnienie? Nadcisnienie moze spowodowac nagłą ślepotę i pogłębia chorobę nerek, stąd może podwyższone SDMA. Kotka miala robione badanie moczu?


Tak, cisnienie bylo mierzone wczoraj i przedwczoraj - w sumie na 3 wizytach bylo mierzone i wszedzie bylo dobre :ok:
Badanie moczu zrobione, bedzie jutro lub dopiero we wtorek. Eh, mialo byc wszystko dzis.

edit: cisnienie : 190 - powiedzieli ze jest ok w tych warunkach gdy kot jest zestresowany na wizycie w lecznicy.
Ostatnio edytowano Pt maja 22, 2020 21:20 przez pibon, łącznie edytowano 1 raz
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt maja 22, 2020 21:09 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

inezka70 pisze:SDMA nie jest wcale tak doskonałym markerem nerkowym, jakim się wydawał. Często bardziej czuła jest kreatynina. Także takie podwyższenie, zresztą niewielkie, tego parametru jeszcze o niczym nie świadczy. Żeby stwierdzić, że coś z nerkami się dzieje trzeba by zrobić USG i badanie moczu (ciężar właściwy moczu powinien być oznaczony refraktometrem, nie paskowo).

Zdrówka dla koteczki :ok:


Dziekuje za kciuki i Wasza pomoc!

Ona teraz jest razniejsza nieco, lezy odprezona w wyciagnietej pozycji, podczas gdy wczoraj tylko ciagle na pol-lezaco z glowka w gorze.
Chcialabym jej podac kompleks witamin B bo czytalam gdzies ze to jest dobre na wzmocnienie i na ew. neurologiczne problemy tez dostaja kotki wit B. Co myslicie?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt maja 22, 2020 23:30 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Generalnie witaminy chyba nie powinny zaszkodzić?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 22, 2020 23:53 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

To ja tylko dodam, że u kota przyjaciela kotka z dnia na dzień straciła wzrok przy białaczce. Pierwsze testy miała negatywne.

U mnie Dante także tracił nagle wzrok ale tu w grę wchodziła padaczka i prawdopodobnie guz w głowie
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 23, 2020 0:11 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

jolabuk5 pisze:Generalnie witaminy chyba nie powinny zaszkodzić?


Mam kompleks B w tabletkach, ktory uzywam w recepturze ich jedzenia ale pomyslalam o drozdzach. Mam w lodowce takie:
https://www.bragg.com/products/bragg-pr ... onal-yeast

ale nie wiem czy mozna ich uzywac? W innym watku Feliska mi podawala linki do drozdzy dla kotow, ktore sie nazywaly "brewer's yeast". Jednak jak czytam to jest roznica miedzy "brewer's yeast" a "nutritional yeast". Nie wiem czy moge te drozdze ktore mam podawac (w miejsce kompleksu B) i w jakiej ilosci?

Madie pisze:To ja tylko dodam, że u kota przyjaciela kotka z dnia na dzień straciła wzrok przy białaczce. Pierwsze testy miała negatywne.

U mnie Dante także tracił nagle wzrok ale tu w grę wchodziła padaczka i prawdopodobnie guz w głowie


Boze, jak ja sie boje tych wszystkich chorob ktore wymienilas. Z guzem w glowie mialam do czynienia kilka miesiecy temu :placz:
A jakie inne objawy moze miec bialaczka albo co w wynikach krwi/moczu moze na nia wskazywac? Mia ma negatywny test FELV.
TEraz jak tak o tym mysle, to ona mozliwe ze przez jakis czas ten wzrok stopniowo tracila. Albo mozliwe ze czasem miala a czasem gorzej bylo?
W ostatnich dniach nie chciala wskakiwac na krzeslo, tam gdzie zawsze jadla posilki. A ja ja jeszcze pare dni temu na to krzeslo posadzilam, bo myslalam, ze jej sie nie chce wskoczyc i czeka, ze ja ja posadze. I nie wiem, jak ona potem z niego zeszla i martwie sie tym, bo moze wtedy spadla po jedzeniu jak nie widzialam i od urazu stracila calkiem wzrok? :(
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob maja 23, 2020 0:45 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Nie obwiniaj się, nic zlego nie zrobiłaś. Ona na pewno zeszła z krzesełka, koty sobie dobrze radzą nawet przy ograniczonej sprawności.
Z drożdżami nie wiem, nie doradzę. Mniej bym się bała witamin. A dać witaminy w jakiejś paście?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 23, 2020 1:52 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Trzymam kciuki aby było lepiej

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob maja 23, 2020 3:01 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

A jakie pasty dajesz swoim Jolu? Czy one maja cukier?
Mam Maltzpaste z Gimpeta ale ona za nie nie przepada - i ta ma cukier. A mam tez jakis taki booster w pascie - syrop kukurydziany na pierwszym miejscu, wiec sie boje tego kotom dawac.

U gory napisalam ze miala cisnienie mierzone i bylo 190. Nie bylo 190 tylko 160. Mam problem z zapamietywaniem liczb i czesto mi sie myla.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob maja 23, 2020 10:54 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Wyniki moczu nie przyszly z tymi pierwszymi wynikami i ja sie tak zastanawiam - czy mocz mozna tak dlugo przechowywac do badania? Przeciez tam sie wytworza krysztalki, nie wiem co jeszcze. Pobierane bylo w czwartek, w piatek nie przyszlo, dzis jest sobota wiec nie wiem czy to laboratorium pracuje. Nie wiem, czy to ma sens co oni robia?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 244 gości