odsikiwanie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 09, 2020 17:16 odsikiwanie kota

Hej.
Od trzech dni mam pod opieką kota z połamaną miednicą.
Kotek nie odsikuje się wystarczająco, na wizytach u weterynarza miał wyduszany mocz.
Dzisiaj udało mi się troszkę go odsikać samodzielnie (u weterynarza odsikany był ok. 11.30, sama zabrałam się za próbę ok. 17.00), ale nie wiem, jak wyczuć, że pęcherz jest już pusty.
Boję się dusić mocniej, bo rzuciło mi się w oczy gdzieś na forum, że wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia pęcherza lub cofnięcia moczu do nerek (z uszkodzeniem zastawek(?)).

Z drugiej strony znalazłam taką wypowiedź lekarza (co prawda dla ludzi, ale chyba nie ma wielkiej różnicy):
Oznacza to, że chory oddaje mocz przeważnie dość często, ale w sposób niecałkowity. Ten zalegający mocz jest źródłem zakażeń: zbierające się w nim złuszczone nabłonki, białe i czerwone ciałka krwi, ulegając rozkładowi, stają się znakomitą pożywką dla rozwoju bakterii.

Więc najlepiej wysikiwać kota do końca. Tylko jak to poznać?
Będę PRZEOGROMNIE wdzięczna za rady. :201494

____
Dla przyszłych przeszukiwaczy forum, chciałabym podzielić się linkiem, który mi pomógł w ogarnięciu tematu odsikiwania :D (u weterynarza kiepsko mi szło); może komuś się przyda:
Kod: Zaznacz cały
https://www.youtube.com/watch?v=U0nHUcGWnY0

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Wto maja 19, 2020 19:55 Re: odsikiwanie kota

https://www.facebook.com/groups/2732839246857313/

podpytaj tu - patrz wyżej.

Wg mnie czuć wiotkość pęcherza, nie jest jak cytrynka/mandarynka, tylko jak "flaczek"
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw maja 21, 2020 9:54 Re: odsikiwanie kota

Dziękuję za odpowiedź.
Szczęśliwie kotek odsikuje się już samodzielnie. :)

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 110 gości