Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 18, 2020 18:48 Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

Hej, byłem ostatnio u weta ze swoim kotem. Ogólnie jest zdrowy prócz wątroby (lekkie niedogodności i ma brać tabletki jakiś czas) oraz problem z tarczycą. Zalecona jest zmiana karmy mało jodowaną. W praktyce powiedziano, że tylko ta jest specjalnie dla kota: Hill's Prescription Diet Feline y/d. Nie byłoby problemu, gdyby nie ta cena - jest to bardzo drogie i stąd szukam jakiejś alternatywy dla tego pokarmu. Czym można ją zastąpić?

Forsberg

 
Posty: 3
Od: Pon maja 18, 2020 18:43

Post » Wto maja 19, 2020 9:26 Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

Forsberg pisze:Hej, byłem ostatnio u weta ze swoim kotem. Ogólnie jest zdrowy prócz wątroby (lekkie niedogodności i ma brać tabletki jakiś czas) oraz problem z tarczycą. Zalecona jest zmiana karmy mało jodowaną. W praktyce powiedziano, że tylko ta jest specjalnie dla kota: Hill's Prescription Diet Feline y/d. Nie byłoby problemu, gdyby nie ta cena - jest to bardzo drogie i stąd szukam jakiejś alternatywy dla tego pokarmu. Czym można ją zastąpić?

Ja też szukałam innej niż Hills, pomijając cenę moje dwa tarczycowe nie bardzo ja chcą jeść. Nie wiem czy jest inna z małą ilością jodu lub najlepiej bez ale nie znalazłam. Podpinam się pod Twoje pytanie.
Witaj na forum.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 19, 2020 10:03 Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

Hej, spróbuję znaleźć porównanie tej karmy Hills z innymi pod względem zawartości jodu. Ja zamówię na próbę najmniejszą porcję Hillsa i się zobaczy czy w ogóle będzie jeść.

Forsberg

 
Posty: 3
Od: Pon maja 18, 2020 18:43

Post » Pt maja 22, 2020 21:50 Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

Też się podepnę pod pytanie. Moja te puszki nawet je, zamówiłam też suchą i zobaczymy. Ale boję się, że non stop to samo będzie jeść to zwariuje :(

Hikikomori

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Wto sie 31, 2010 18:22

Post » Śro gru 16, 2020 10:57 Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

Powracam, kupowałem swojemu Hill's Thyroid ale przypadkiem znalazłem w lidlu inną karmę = Perfect fit. Zawartość jodu w Hills oraz perfect fit wynosi:
Jod 0.18 mg/kg - Hill's
Jodek potasu 0,188 mg - Perfect fit.

Pytanie czy jodek potasu to jod w innej nazwie? Google podaje dość zawiłą odpowiedź.
Tu link do karmy https://www.perfect-fit.pl/kot-zestaw-k ... 2oso%C5%9B

Nie powiem, różnica w cenie jest ogromna...

Forsberg

 
Posty: 3
Od: Pon maja 18, 2020 18:43




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AhmedCoend, Goldberg, kasiek1510 i 421 gości