Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt maja 15, 2020 22:26 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Znalazłam jonogram z 9maja
Ostatnio edytowano Pon cze 15, 2020 15:01 przez Remilia, łącznie edytowano 1 raz

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Sob maja 16, 2020 1:42 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Mocz Bld krwinki czerwone. Nie powinno ich być
Vc podejrzewam ze witamina c
Przy badaniu moczu paskami 11 Jest wit c
Duża ilość wit c coś zafałszowuje chyba glukozę i jeszcze coś
Mnie zastanawia ten bardzo duży fosfor
Miałam koło 25 na końcówce kota z pnn z torbielami
Czy tu nie trzeba włączyć renagelu tak szybko jego się nie zbije chyba
I ile Lota wazy ?
Jak będziecie za dużo ml płynu dawać na kg kota to może być złe
Ja Biopron podaje kiedy mi wygodniej
Nie wiem czy podaje się godzinę przed posiłkiem
U mnie zależy od innych leków
Np jak dajesz antybiotyk to odstęp co najmniej 4 godz i probiotyk
Daje przeciw zapalny to tez staram się podawać z odstępem probiotyk
Koty często nie lubią z weglanem wapnia leków
Moja teraz z pnn i innymi chorobami jak jej trochę renalwet do pysia podawałam to lala jej się z ślina
Teraz trochę wciskam do kapsułki żel zakrywam obtaczam karma i głęboko w kochany ryjek
U nas jest cały czas wapń poniżej normy

anka1515

 
Posty: 4085
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob maja 16, 2020 8:20 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Luna wazy trochę ponad 3 kg i ma 11 lat. Weterynarz powiedział, ze nas wychowała...bo jak się jej coś nie podoba to gryzie i drapie. Wiec kroplówkę robimy jej normalnie, a cała resztę badań musimy z tym lekiem uspokajającym. Raczej nie da sobie włożyć do pyszczka tabletki owiniętej jedzeniem ale jeszcze spróbujemy. Wcześniej dawaliśmy tabletki do jedzenia i ona miała taki apetyt ze zjadła wszystko zazwyczaj.

Lekarz nam nie mówił nic o renalgelu przepisał azodyl i renalvet. A renalvet nie jest zamiast renalgelu przez to ze nie ma wysokiego wapnia?

Jestem ciekawa czemu lekarz nie skomentował tych krwinek, w ogóle muszę go ciągnąć za język bo sam mało co powie


Dziewczyny przepraszam, ze tak mecze. Ale co jeszcze mogę przygotować dla kota w domu? Oprócz tego udka z kurczaka jakie mięso ma jeszcze mało fosforu? Bo jak czytam w necie to piszą, ze wątróbka jest ok.

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Sob maja 16, 2020 10:37 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Tak renalwet jest zamiast renagelu
Tylko czasami koty po tym wymiotują nie chcą jeść
Moja nie chce a inne dostają się do szafki i kradną
Wit c jak wrzucisz w wyszukiwarkę co w moczu zafałszowuje to pokarze
Może te krwinki zafałszowane przez wit c
Ale tez mogą być z innych powodów
Z nalazlam artykuł ale z tel nie umiem podlinkować
Kroplówki na 3 kg kota 250 ml mogą być za duże i zaleją kota
Mam nadzieje ze krótko
Wygoleniem przy takim moczniku to tak szybko kilkoma kroplowkami nie zejdziecie
Na ta chwile ograniczyła bym produkty z duża ilością fosforu
On uszkadza nerki a tu jest bardzo wysoki
Ten wylapywacz musisz dawac zależności ile razy je ta kapsułkę jedna na dzień dodawać prawidłowo do każdej porcji jedzenia
Ja jak widzę ze dużo zjadła to wtedy do tej porcji daje więcej
Ale trudno mi czy tak szybko to zabijecie
Nie daj teraz jajek ryb maja dużo fosforu
Ja nie pamietam karm bo każdy kot inaczej się prowadzi i dawałam to co chce i może
Moja obecna pod koniec maja jak dociagnemy będzie mniej 17 lat
Ma chore jelita i inne sprawy jak dam coś innego to odrazu biegunka daje jedna animonde integra protect sensitive Huhn pur
Po dłuższym czasie podawania coś po niej brakuje
Ale jak bierzemy leki i nic nie złapie innego to z brzusie jako tako
A mocxnik tez od wysoko białkowej leci do góry i fosfor
Taj ze ze wszystkim ostrożnie
Mocz pobierany przez nakłucie jest najbardziej wiarygodny
Ale ja nie zawsze tak robię
Teraz miała przez nakłucie bo złapałam tylko zdzieblo
A ze umawiam wizytę i dalej jade to prosiłam o pobranie
Przy krwi pobieraniu pekalaja żyłki i się siusiala tez nie zdążyli pobrać się
Wiec jeszcze ja trzymali żeby naprodukowała i dopiero nakuli a my czekalismy

anka1515

 
Posty: 4085
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob maja 16, 2020 10:38 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Wątróbka ma dużo fosforu

anka1515

 
Posty: 4085
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob maja 16, 2020 11:02 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Kotka narazie nie wymiotuje ale może faktycznie to po tym nie chce jeść bo jej dawaliśmy właśnie renalvet strzykawka a później zaraz karmę żeby zajadła ten smak. I w pierwsze dni to skutkowało. A jakies mięso ma mało fosforu? I mogę bezpiecznie podawać?

Ona takie duże kroplówki ma podawane przez 3h i kapie naprawdę powoli. Jak byliśmy u tego weta bliżej nas i dzwoniliśmy to powiedzieli ze weterynarze zazwyczaj chcą podawać szybko kapiące kroplówki i wtedy maxymalnie 200ml można jej podawać.
Jutro klinika jest zamknięta wiec raczej nie będzie kroplówki...bo nie chce zawozić ja do tej wet która jej uszkodziła pochwę podczas mierzenia temperatury.

My tez mamy 17latke :) Opiekunkę wszystkich naszych pupilów w domu<3

Wiesz mi się wydaje ze u naszej kotki to kwestia leczenia- przez ostatnie 2 lata naprawdę dużo leków zjadła. Zobaczymy jak będzie za jakiś czas. Wolałabym jej podawać normalna karma z wysoka zawartością białka bo taka jest chyba najnaturalniejsza dla kota...i te wylapywacze. Tylko właśnie nie pomyśleliśmy i podawaliśmy raz dziennie kapsułkę tak jak kazali a nie pomyślałam ze można podawać po pół z jedzeniem. Teraz tak będziemy robić- po każdym jedzeniu trochę renalvetu ...

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Sob maja 16, 2020 18:35 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Jak kicia chętnie je mięso, to najlepiej jakieś tłuste, bo ma mniej fosforu i białka. Może być jakaś tłusta wołowina, wieprzowina, udko kaczki ze skórą. Chude mięsa mają o wiele więcej fosforu i białka, więc mogłyby zaszkodzić tylko. Dopóki fosfor jest tak tragicznie wysoki, to na prawdę lepiej działać dwutorowo, czyli niskofosforowa dieta (oczywiście pod warunkiem, że kotka ją je) + dobry wyłapywacz fosforu. Niektóre dobre karmy mięsne też mają niższą zawartość fosforu i białka.

Obecność czerwonych krwinek może wynika z tego urazu przy mierzeniu temperatury, no i jeszcze przy pobieraniu moczu metodami inwazyjnymi może dojść do uszkodzeń i wtedy też mogą być czerwone krwinki w moczu.
Przeczytałam teraz, że podawanie wit. C może powodować fałszywie dodatni wynik glukozy w moczu. Ale kotka w moczu i tak glukozy nie ma, także chyba jest ok.

Tutaj możesz sobie poczytać o mocznicy https://cowsierscipiszczy.pl/mocznica-kota/

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Sob maja 16, 2020 19:15 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Obecnie mamy w puszki Kattovit dla rekonwalescentów i wrażliwych(0,2%fosforu) i kupiliśmy saszetki whiskas, sheba i puszkę gourment. Ona nie chce znowu jeść- a jeżeli już to odrobinkę sheba która niestety z tego co widzę to ma 0,25% fosforu...
Dzisiaj jest osowiała. Nie skacze ani nie chodzi No i znowu nie chce jeść:(

Jutro klinika zamknięta, wet dał kroplówkę do domu. Myślicie ze próbować podawać? Czy zrobić jeden dzień przerwy po takich dużych wlewach?? A jeśli już to dożylnie, a może podskórnie będzie łatwiej? I ile mamy jej podać w domu? Po 100ml dwa razy dziennie??

Wet chce zrobić w poniedziałek badania ale myśle ze lepiej poczekać do środy bo kot wcale lepiej się nie zachowuje a nie chce ja dodatkowo stresować nakluciami No i głupim Jasiem który na pewno nie jest obojętny dla organizmu.

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Sob maja 16, 2020 20:26 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Jak nie chce jeść, to trudno, żadna dieta nie wchodzi w grę, po prostu musisz jej dać to, co będzie jeść. Zresztą jak zje niewiele, to i tak mało fosforu przyswoi. Przy takim poziomie mocznika pewnie ma mdłości. Jakby dłużej nie miała apetytu, to wet powinien dać coś przeciwwymiotnego.

Przy tych wysokich parametrach lepiej podać kroplówkę, może tylko mniej, no i bardzo powoli. Jak ma założony wenflon, to może próbuj dożylnie. Podskórnie, to trzeba się wkłuwać i jeszcze większy ból i stres dla kotki, no i mniej skuteczne są takie kroplówki. No chyba, że kotka całkiem odmówi współpracy, a wiadomo, że stres też jest zabójczy dla kota. Czasem trudno zdecydować co jest lepsze. Tak samo z badaniami, lepiej byłoby wcześniej wiedzieć jakie są wyniki, ale znowu ten stres... Ty chcesz zrobić badania w środę, wet w poniedziałek, to może pójść na kompromis i zrobić we wtorek :wink:

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Sob maja 16, 2020 20:48 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Dziewczyny, a czy mogę podać więcej niż jedna rybkę renalvetu?

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Sob maja 16, 2020 20:52 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

inezka70 pisze:Jak nie chce jeść, to trudno, żadna dieta nie wchodzi w grę, po prostu musisz jej dać to, co będzie jeść. Zresztą jak zje niewiele, to i tak mało fosforu przyswoi. Przy takim poziomie mocznika pewnie ma mdłości. Jakby dłużej nie miała apetytu, to wet powinien dać coś przeciwwymiotnego.

Przy tych wysokich parametrach lepiej podać kroplówkę, może tylko mniej, no i bardzo powoli. Jak ma założony wenflon, to może próbuj dożylnie. Podskórnie, to trzeba się wkłuwać i jeszcze większy ból i stres dla kotki, no i mniej skuteczne są takie kroplówki. No chyba, że kotka całkiem odmówi współpracy, a wiadomo, że stres też jest zabójczy dla kota. Czasem trudno zdecydować co jest lepsze. Tak samo z badaniami, lepiej byłoby wcześniej wiedzieć jakie są wyniki, ale znowu ten stres... Ty chcesz zrobić badania w środę, wet w poniedziałek, to może pójść na kompromis i zrobić we wtorek :wink:


Ja chce zrobić wtedy kiedy wenflon trzeba będzie wymienić żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Powiedzieli mi ze tydzień może być...ale zastanawiam się czy nie lepiej mi jeździć z kotką zawsze na czczo w razie „w” żeby nie stresować jej podróżą na marne.

Ona je takimi małymi porcyjkami...coś tam liźnie ale nie wiem czy można to nazwać jedzeniem:/ No ale tez nie mogę napisać ze kompletnie nic nie chce.

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Nie maja 17, 2020 0:52 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Jak dobrze pamietam to jedna kapsułka jest do 10 kg futra
To raczej więcej nie
Tam jest wit d może być za dużo

Ja bym jej nie głodziła jak mało je
Umów na wizytę i za długo kota nie glodz jak masz jakieś badania robić
Moja tak je po łyżeczce i przestałam ja głodzić przed wizyta
8 godzin i już
Jeżdżę dalej to kicia czasami była 3/4 dnia głodna ,waży trochę ponad dwa to po takim wyjeździe te 20 dkg mniej i próba nadrobienia tej wagi dużo dni
A ona je po ździebełku
I nie wiem czy uda się załatwić dwie pieczenie na jednym ogniu
Bo może złe załapałam
Na ogół nie pobierają z wenflonu krwi co kroplówka
Jak zadbasz higienę łapki to i dłużej może się udać z wenflonem
U jednego kota co tydzień jeździłam do weta ( nie było innej opcji urlop i 70 km)
To w soboty wyjazd
Różnie wenflon się utrzymywał
Dokąd było ok to dożyły a później podskórnie
I spowrotem wyjazd
Raz założyła (później się zorientowałam ze to technik) w tylną łapkę od środka
I był dwa i pół tyg wenflon
I był by jeszcze
Kot spał odlanczalam strzykawkę od pompy ,inny kot przybiegł i go obudził
Przestraszył się ,dał dyla ,przeleciał ze strzykawka i rurkami dwa pomieszczenia ,po drabince na pòłki ,zaczepił i wyjął

anka1515

 
Posty: 4085
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie maja 17, 2020 8:04 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Ostatnio miała w środę Podany zastrzyk uspokajający założony wenflon, a zaraz przed tym jej pobrali krew. U nas kotka nigdy nie lubił dotykania bo łapkach i brzuszku a tylne łapki to już zapomnij dlatego trochę obawiam się tej kroplówki- szczególnie odplatywania bandaży i przepłukiwania.

Jedzenie małych ilości jest frustrujace ale najgorzej jak w ogóle nic nie chciała jeść przez pewien moment:(

Na tej stronie którą podlinkowała Inezka znalazłam takie info o preparatach wiążących fosfor
„ Żeby jednak były one skuteczne, powinny być podawane bezpośrednio przed lub z jedzeniem.”

Będziemy próbować podać kroplówkę. Dzisiaj mamy zwykła bez aminokwasow, jaka ilość i ile razy będzie najlepiej podać? :201494

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Pon maja 18, 2020 20:57 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

A oto dzisiejsze wyniki :cry:
Obrazek

Obrazek

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

Post » Śro maja 20, 2020 20:24 Re: Bardzo wysokie mocznik, kreatynina, glukoza- co robić

Ktoś? Coś?
Kotce niestety się nie poprawia. Podajemy kroplówki Renalvet i na wątrobę teraz tabletkę. Co jeszcze możemy zrobić?

Remilia

 
Posty: 29
Od: Pon maja 11, 2020 20:11

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości