Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 13, 2020 9:33 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Oby dalej krok po kroku się polepszalo. :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 13, 2020 11:30 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Dobre wieści :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59700
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 13, 2020 13:11 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Fajnie, ze załapał o co chodzi i nie usiłuje Cię zamordować przy odsikiwaniu.
Kciuki za dalsze postępy. :ok:
Masz kochanego Klakiera a on ma kochaną ciebie.

kasia.winna

 
Posty: 668
Od: Pon paź 05, 2015 14:22

Post » Śro maja 13, 2020 20:26 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

kasia.winna pisze:Fajnie, ze załapał o co chodzi i nie usiłuje Cię zamordować przy odsikiwaniu.
Kciuki za dalsze postępy. :ok:
Masz kochanego Klakiera a on ma kochaną ciebie.

Trochę to trwało zanim zrozumiał , że pomagam jemu
Teraz jest grzeczny i już nie protestuje. Czasami powarkuje przy odsikiwaniu ale pomaga mi tymi ruchami brzucha. Czasami też tak jest , że powiem " idziemy siusiać " to ucieka przede mną i chowa się, taka zabawa w berka , tylko biedak zawsze przegrywa.
Szkoda, że moja nauka odsikiwania tak długo trwała i jego poddanie się bo obydwoje wiele nerwów napsuliśmy sobie.
Pozdrawiamy wszystkich :)
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Śro maja 13, 2020 23:05 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Grunt, że się dobrze skończyło. Teraz żeby jeszcze zaczął sam... :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59700
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 03, 2020 17:18 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Podpowiedzcie mi jak radzicie sobie z wyjazdami , z kotem którego trzeba odsikiwać.
Chciałabym pojechać do rodziny a Klakier musi być odsikiwany 3 razy dziennie i w dodatku czasami podsikuje pod siebie. Jakieś pomysły? Bo ja narazie nie mam pomysłu jak to zorganizować żeby nie obsikał komuś mieszkania.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Śro cze 03, 2020 18:01 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Odsikiwanie jak w domu, o tych samych porach.
Plus majtki z pieluchą (podpaska, wkładka)
Na szybko to tu możesz kupić, takie jak na zdjęciu w pierwszym poście
https://www.facebook.com/julia.kwaszkiewicz

Kilka postów niżej są dokładnie pokazane
Julia hoduje koty, możesz z nią pogadać, poradzić się :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 03, 2020 18:49 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Kazia pisze:Odsikiwanie jak w domu, o tych samych porach.
Plus majtki z pieluchą (podpaska, wkładka)
Na szybko to tu możesz kupić, takie jak na zdjęciu w pierwszym poście
https://www.facebook.com/julia.kwaszkiewicz

Kilka postów niżej są dokładnie pokazane
Julia hoduje koty, możesz z nią pogadać, poradzić się :)

Dzięki, spróbuję z majtami bo pampersy odpadają. Rozszarpuje je w kilka minut.
https://zrzutka.pl/fm6f8r
Pomóż Klakusiowi wrócić do zdrowia

klakier12

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto lut 18, 2020 13:43
Lokalizacja: GDANSK

Post » Pt cze 05, 2020 20:01 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Jak jadę na dłużej to biorę Fio ze sobą (w zeszłym roku już było gadanie na Grunwaldzie, że już jej się identyfikator uczestnika należy ;) ). Jak na dzień z nocą, często uda mi się zorganizować pomoc do załatwienia. Jak nie, to albo rezygnuję albo biorę ze sobą. Odi, któremu tyłek przecieka, na pampka ma body niemowlęce odpowiednio zwężone nakładane :wink: . W lumpie na wadze to tanio wychodzi.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw cze 25, 2020 19:14 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Dzień Dobry

Proszę o pomoc w takiej sprawie:
Moja 3-miesięczna koteczka Burittka tydzień temu została potrącona przez samochód.Z diagnozy weterynarza wynikało, że ma złamaną miednicę, pęcherz moczowy cały, brak przepukliny, brak płynu w otrzewnej,uraz kręgosłupa-uszkodzenie nerwów, niestety w tym dniu również stwierdzono niedowład jednej łapki oraz brak czucia w obu tylnich łapkach oraz bezwładny częściowo ogon.Wykonano USG oraz RTG.W sobotę miała operację miednicy (okazało się, że mięśnie były oderwane od kości)-operacja się powiodła, bez komplikacji. Od wypadku nie sika sama (wypróżniana manualnie), kupa robi bezwładnie, samoistnie. Koteczka jest bardzo wesoła, chętnie je, chce się bawić, podnosi się na przednich łapkach i jednej tylnej.
Przed operacja dostawała sterydy co 48h,teraz po operacji dostaje niesterydowe przeciwbólowe i antybiotyk.Obecnie przebywa w lecznicy.Wet nie wie jak kontynuować leczenie
I mam do Państwa Czy jest szansa, że powrócą czynności fizjologiczne? Czy odzyska czucie w łapkach? Czy podpowiecie mi jakie badania wykonać, czy do neurologa pójść żeby ocenić rokowania?

Kotka chce bardzo żyć - a ja chcę jej bardzo pomóc <3 :201461

Burittka123

 
Posty: 15
Od: Czw cze 25, 2020 18:46

Post » Czw cze 25, 2020 23:21 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Może się poprawić, trzeba dawać leki i rehabilitować.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59700
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 26, 2020 0:20 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Napisz może na wątku czarno-czarni, ona rehabilituje koty z takimi uszkodzeniami, może coś doradzi? Link do wątku:
viewtopic.php?f=1&t=179247&start=1665

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Pt cze 26, 2020 18:14 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Burittko, mam obecnie pod opieką kota powypadkowego, którego trzeba było wypróżniać manualnie. Po trzech tygodniach zaczął sam siusiać i od ponad miesiąca nie ma z tym problemu.

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Pt cze 26, 2020 18:21 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Super o jak się cieszę <3
A powiedz mi jak wygląda w praktyce wypróżnianie manualne, bo moja nadal jest w lecznicy i oni się tym zajmują.Nie wiem jak długo będzie mogła zostać.

Burittka123

 
Posty: 15
Od: Czw cze 25, 2020 18:46

Post » Pt cze 26, 2020 21:00 Re: Kot po urazie kręgosłupa nie sika-do uspienia.Pomocy !!!

Burittka123 pisze:Super o jak się cieszę <3
A powiedz mi jak wygląda w praktyce wypróżnianie manualne, bo moja nadal jest w lecznicy i oni się tym zajmują.Nie wiem jak długo będzie mogła zostać.

Niech Ci w lecznicy pokaza i naucza. Najlepiej zebys podjezdzala w godzinach kiedy wyprozniaja i wtedy bys sie najlepiej nauczyla. Byla tu ostatnio jedna osoba i po zabraniu kotka z lecznicy jezdzila z nim potem do weterynarza na manualne wyproznianie zeby sie nauczyc. Takze teraz poki on jest w lecznicy moglabys sie nauczyc.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 213 gości