Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 31, 2020 19:36 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Metacam nie jest za fajny dla kota, jak nie ma konieczności, to ja bym już nie podawała.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 31, 2020 20:49 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

katarzyna1207 pisze:Metacam nie jest za fajny dla kota, jak nie ma konieczności, to ja bym już nie podawała.

OK to już nie będę my dawac.

A mogę zapytać dlaczego nie jest za dobry? W sensie jaki ma wpływ ten lek na kota?

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Wto mar 31, 2020 23:23 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Dobre wieści, oby wszystko się dobrze ułożyło :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60192
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 31, 2020 23:37 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

jolabuk5 pisze:Dobre wieści, oby wszystko się dobrze ułożyło :1luvu:


Wszystko będzie dobrze, życzę tego wszystkim kotom i właścicielom aby wszystko się układało. Ja mam ogromne szczęście z Rysiem :*

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Śro kwi 01, 2020 0:52 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Rycho_uk pisze:
katarzyna1207 pisze:Metacam nie jest za fajny dla kota, jak nie ma konieczności, to ja bym już nie podawała.

OK to już nie będę my dawac.

A mogę zapytać dlaczego nie jest za dobry? W sensie jaki ma wpływ ten lek na kota?


Przede wszystkim jest nefrotoksyczny, a niestety nerki u kotów bardzo często padają :( Moja wetka stosuje go wyjątkowo i jak najkrócej
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw kwi 02, 2020 21:15 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Witajcie kochani.

Rysio w dalszym ciągu czuje się dobrze, kupiłam mu dzisiaj trochę przysmaków i ryb.

Ja mam nowinę, dowiedziałam się dzisiaj że jestem w ciąży :-))) I teraz oczywiście chciałabym się dowiedzieć czy muszę Ryskowi zdrobic jakieś badania? Wiem że koty mogą być nosicielami toksoplazmozy i chciałabym to wykluczyć u Rysia. On jest kotem wychodzącym wiec wiem że jest ryzyko zawsze. Muszę na pewno go przestać całować non stop ale glaskac na pewno nie przestanę :*

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Czw kwi 02, 2020 22:00 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Badania na tokso to i sobie i kotu zrób.
Odrobaczaj go regularnie, kuwetę sprzątaj w rękawiczkach i często myj łapki - swoje - i będzie ok. Nie Ty pierwsza zakocona w ciąży i nie ostatnia.
Poszukaj sobie na forum wątków kot a ciąża, kot a maluszek - dziewczyny pisały.

I przepraszam, że nie odpisałam na Twoje maile dotyczące wstawiana zdjęć - wpadły mi do spamu i dopiero dziś je znalazłam :oops:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13112
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw kwi 02, 2020 23:04 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

andorka pisze:Badania na tokso to i sobie i kotu zrób.
Odrobaczaj go regularnie, kuwetę sprzątaj w rękawiczkach i często myj łapki - swoje - i będzie ok. Nie Ty pierwsza zakocona w ciąży i nie ostatnia.
Poszukaj sobie na forum wątków kot a ciąża, kot a maluszek - dziewczyny pisały.

I przepraszam, że nie odpisałam na Twoje maile dotyczące wstawiana zdjęć - wpadły mi do spamu i dopiero dziś je znalazłam :oops:


Dziękuję kochana
Rysiek się załatwia na dworze więc na szczęście nie muszę ruszać kuwety. Nie wiem jak tu w UK z takimi badaniami szczególnie teraz gdy ten koronawirus jest.
Dzięki poszukam na forum :*

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Pt kwi 03, 2020 8:00 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

cicha podczytywaczka się ujawnia :oops:
Przede wszystkim wielkie gratulacje !!!
Co do toxo - zrób badanie przede wszystkim sobie. Jeśli będziesz miala przeciwciala, testowanie kota nie ma sensu. Pamiętaj, że głównym źródłem zakażenia jest surowe mięso, nie myte warzywa, ogólnie grzebanie w ziemi. Dzieci bardzo często zarażają się w piaskownicy, przechodzą infekcję bezobjawowo i - jako dorośli - dziwią się skąd mają przeciwciała.
Wiem, że kiedyś w Anglii badania przesiewowe w kierunku toxo były w ciąży wykonywane rutynowo.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 03, 2020 8:00 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Z tego co kojarzę (nie jestem dzieciata) to w Polsce badania na obecność przeciwciał toxo u ciężarnych jest chyba rutynowe i obowiązkowe
Obrazek

andorka

 
Posty: 13112
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt kwi 03, 2020 11:22 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

W UK tak nie jest, ale można poprosić swojego lekarza o test. Szczegółowe info poniżej.
https://www.tommys.org/pregnancy-inform ... -pregnancy
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10927
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob kwi 04, 2020 8:25 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

izka53 pisze:cicha podczytywaczka się ujawnia :oops:
Przede wszystkim wielkie gratulacje !!!
Co do toxo - zrób badanie przede wszystkim sobie. Jeśli będziesz miala przeciwciala, testowanie kota nie ma sensu. Pamiętaj, że głównym źródłem zakażenia jest surowe mięso, nie myte warzywa, ogólnie grzebanie w ziemi. Dzieci bardzo często zarażają się w piaskownicy, przechodzą infekcję bezobjawowo i - jako dorośli - dziwią się skąd mają przeciwciała.
Wiem, że kiedyś w Anglii badania przesiewowe w kierunku toxo były w ciąży wykonywane rutynowo.



Witaj :-*ślicznie dziękujemy. To taka niespodzianka haha.
5.05 mam pierwszy skan ale Teraz jakoś ma dzwonić połóżna to zapytam czy mogą mi wykonać te badania
Mam tutaj też polskie prywatne labolatorium ale ze względu na sytuacje nie robią żadnych badań :-(

Pozdrawiamy z Rysiem :*:*

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Sob kwi 04, 2020 8:26 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Jarka pisze:W UK tak nie jest, ale można poprosić swojego lekarza o test. Szczegółowe info poniżej.
https://www.tommys.org/pregnancy-inform ... -pregnancy


Dziękuję :201461 :1luvu:

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Sob kwi 04, 2020 8:26 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

andorka pisze:Z tego co kojarzę (nie jestem dzieciata) to w Polsce badania na obecność przeciwciał toxo u ciężarnych jest chyba rutynowe i obowiązkowe



Zapytam się położnej jak tylko zadzwoni :* :201461

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

Post » Czw maja 07, 2020 1:26 Re: Mój Rysiek chory - czwarty dzień gorączki 40 stopni

Witajcie :-)

Dawno nie pisałam, na szczęście nie miałam powodu (Rysiek cały i zdrowy) tak w ogóle to dzisiaj czyli 7 Maja obchodzi swoje 7 urodziny :-) chciałam Wam tylko dać znać że od tamtych strasznych chwil kiedy Rycho był chory na szczescie jest zdrowy i wszystko w porządku, jestem od początku kwietnia cały czas w domu z Nim także mam go na oku :D ja czuję się dobrze i zaraz zaczynam 10 tydzień ciąży :-)

Rysiek na urodziny dostał nowa mate pod michy do jedzenia (gumowa wielka niebieska rybę :D) i kupiłam mu sześć puszek nowej karmy, nazywaj się mijamjam, to niemiecka firma ale ma bardzo dobry sklad, praktycznie wszystkie mają powyżej 90% mięsa i Rysiek jest raczej wybredny ale to wcina także polecam.

Pozdrawiamy Was wszystkich in mamy nadzieję ze Wy i Wasze koty macie się super :-*

Buziaki :-* :1luvu:

Rycho_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Od: Nie mar 22, 2020 23:41
Lokalizacja: Anglia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości