Problem z kupą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 06, 2020 13:54 Problem z kupą

Dzień dobry,
Moja kotka wiek prawie 5 m. ma problem z luźną kupą. Hodowca dawał kociakom wyłącznie suchą karmę plus czasami mięso. Od razu po nabyciu kotka zaczęłam przestawiać ją na mokre jedzenie. Jednak czasami pojawiała się biegunka, postanowiłam zatem spróbować karmy sensitive animonde. Jest poprawa nie pojawia się rzadka kupa we jest taka luźniejsza i jak na małego kociaka według mnie jest strasznie duża, i zapach tez ma wiele do życzenia. Jednak pojawił się śluz, czasami krew. W między czasie zrobiłam tez badania na pasożyty i na giardia wyszły negatywne. Dostała probiotyk, nic nie pomogło, teraz kończy antybiotyk chyba na bakterie beztlenowe- poprawy brak. Weterynarz kazał wrócić do suchej karny jaka jadła u hodowcy. Nie wiem co o tym myśleć? Ogólnie teraz kotka niechętnie je sucha karmę, nie jest apatyczna a z jej apetytem bywa różnie. Gdyby była to alergia to raczej byłaby ciagle biegunka, prawda? Nie wiem czy karmienie wyłącznie sucha karma to dobry pomysł? Czy ktoś miał podobny przypadek? Szukac drugiego lekarza?

Fluffyelza

 
Posty: 2
Od: Śro maja 06, 2020 13:37

Post » Śro maja 06, 2020 16:33 Re: Problem z kupą

Czy był robiony PCR na rzęsistka?
Badanie na kokcydia?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro maja 06, 2020 19:55 Re: Problem z kupą

Chyba nie, lekarz nic o tym nie mówił. Tylko na szeroko pojęte pasożyty i na giardia. Na rzęsistka i kokcydia tez trzeba zbierać materiał kupy z 3 dni?

Fluffyelza

 
Posty: 2
Od: Śro maja 06, 2020 13:37

Post » Czw maja 07, 2020 14:10 Re: Problem z kupą

Znalazłam na jednym wątku, że ktoś zanosił na PCR na rzęsistka z dwóch dni.
Zleciłabym to badanie, choćby wet odradzał, najlepiej w IDEXX. Jeśli wet z nimi na stałe nie współpracuje, to będzie musiał przez całą procedurę przejść po raz pierwszy (zamawianie ich kuriera, specjalna etykieta i takie tam). Jak już się wszystkiego dowie (telefonicznie), to powinien umieć Ci powiedzieć, przez ile dnia zbierać kał.
Rzęsistek wykańcza kota. I długo trwa regeneracja po nim. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy to on jest powodem problemów. Jeśli nie, to potem zostaje diagnostyka trzustki, alergii i IBD.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 07, 2020 18:24 Re: Problem z kupą

Spróbuj karmić kota mięsem z suplementami. Wołowina działa często stabilizująco na rozwolnienia. Animondy senistive nie znam, ale o animondzie jak takiej nie mam dobrego zdania - często wywołuje biegunki. A jakie inne karmy mokre podajesz? Moje koty jedzą w 90% surowe mięso, ale za dość dobrą karmę uważam Grau i czasem im podaję.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 211 gości