Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzyma

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 25, 2020 10:24 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, nowy sezon.

Jaki słodki gadułka :) Fajnie gada sobie, bardzo fajnie.

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Sob kwi 25, 2020 15:53 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, nowy sezon.

I gada fajnie i o nogi się ociera jak przystało na prawdziwego "dzikiego kota" :wink: :1luvu:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon maja 04, 2020 10:16 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, nowy sezon.

Kali robi takie postępy, że zdecydowałam szukać mu domu.
Nie jest jeszcze typowym domowym pieszczochem, bo jednak to kot, który dotąd żył na działkach i domu nie zna. Pewnie taki trochę nieokrzesany prostak z niego w porównaniu do naszych kanapowców, ale skoro on chce wyraźnie człowieka i domu, to muszę dać mu szansę.
Skąd wiem, ze chce domu?
Wchodzi bardzo chętnie do altany. Pakuje sie na kolana, pakuje sie na fotel. A potem, gdy otwieram drzwi bo czas wyjść, bardzo tego nie chce :( Przysiada, kuli się, robi się taki malutki ... "pozwól mi tu zostać"
Na razie jeszcze nie zostawiam go z resztą chłopaków na noc w altanie. Niech się jeszcze lepiej poznają kiedy mają możliwość odejść na odległość. Myślę, że za parę dni już będzie w altanie spać czwórka czarnych :201461

Szukam dla niego domu niewychodzącego - wychodzący ma i nie tego chcę dla niego.
Kali jest młody, więc szybko się przystosuje do lepszego życia. Ma około 3 lat. Jest już wykastrowany i odrobaczony, za chwilę czip, szczepienie i testy na wirusówki.
Nie zauważyłam u niego żadnych agresywnych zachowań, ale lepiej żeby nie szedł do domu z malutkimi dziećmi.
Nie wiem jak reaguje na psy. Na koty całkiem spokojnie.
Ma jedną uroczą wadę - gada, gada, gada. Nie wiem, czy to mu przejdzie, wiec jak ktoś nie lubi marudzących pod nosem kotów to musi to mieć na uwadze.

No to fotki zachęcające ;)
[img]http://www.gagatki.com/koty/kali11.jpg[/img

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon maja 04, 2020 10:20 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Śliczny Czarnuszek :1luvu: Za dobry domek :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 04, 2020 10:35 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

przystojny kocurro jak nie wiem co. :1luvu:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon maja 04, 2020 10:44 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Słodki gadułka i do tego kawał kota do kochania :1luvu:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon maja 04, 2020 19:13 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Gwarantuję, że miziak. Będzie spać w łóżku z ludziem.

Wszystkie koty od Avian takie są.

Mały pozdrawia!

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon maja 04, 2020 19:23 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

filo pisze:Gwarantuję, że miziak. Będzie spać w łóżku z ludziem.

Wszystkie koty od Avian takie są.

Mały pozdrawia!


Dzięki!
Buziaki dla Małego Szczypiora :kotek:
Za tydzień będzie rok jak mieszka w stolycy 8)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon maja 04, 2020 20:08 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Avian pisze:
filo pisze:Gwarantuję, że miziak. Będzie spać w łóżku z ludziem.

Wszystkie koty od Avian takie są.

Mały pozdrawia!


Dzięki!
Buziaki dla Małego Szczypiora :kotek:
Za tydzień będzie rok jak mieszka w stolycy 8)

Wiemy i odliczamy :D
Właśnie poluje na ćmę :ryk:

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob maja 09, 2020 9:11 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Rok w domu :balony: :balony: :balony: :torte: :balony: :balony: :balony:

Obrazek

Ale się wynudziłem :201470 :201470 :201470

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob maja 09, 2020 9:15 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

filo pisze:Rok w domu :balony: :balony: :balony: :torte: :balony: :balony: :balony:

Obrazek

Ale się wynudziłem :201470 :201470 :201470

Cudna poza! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 03, 2020 12:57 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Napisałam w wątku adopcyjnym działkowych, a przecież i tutaj powinnam podzielić się wieściami o postępach Kalisto

https://youtu.be/5EzhTOpCTvc

Pewnie nikt by nie poznał tego jegomościa z filmu :D
To Kali - Kali domowy :D Niestety domowy tylko na chwilę ...
Ta chwila wystarczyła jednak, żeby zauważyć, że on chce być kotem domowym!
Oczywiście dużo pracy jeszcze przed przyszłym domkiem - chociażby trzeba nauczyć Kalisto zabaw. Kali tego nie potrafi, a może nie chce bo ma ważniejsze sprawy na głowie? Na przykład pilnowanie cały czas żeby człowiek nie oddalił się choćby na 10 cm :lol:
Ostatnio Kalisto odwiedził gabinet wet., profilaktycznie oddał krew do badania (wyniki OK) - wzbudził przy tym sensację, bo nawet nie trzeba było go trzymać na stole, ale też lekkie zaniepokojenie „ale dlaczego on jest taki spokojny?” 8O Faktycznie Kali jest bardzo spokojnym kotem, za to bardzo rozgadanym i wciąż szukającym bliskości człowieka.
Czyli podsumowując typowy, dziki kot z ulicy :lol:

Przy okazji miałam możliwość zrobienia kocurkowi kilku fotek domowych :kotek:
Kali jest typowym kotem portretowym - leży i pozuje :lol: Ponieważ nie okazuje żadnego zainteresowania zabawkami i przeszkadzajkami, nie ma szans na inne zdjęcia niż leżąco-patrzące w obiektyw :lol: Jedyny ruch w jego wykonaniu to wchodzenie człowiekowi na ramiona, głowę, kolana :ryk: Nie zna Znikotka, ale zachowuje się podobnie - czekam, kiedy będę go miała na plecach, obejmującego mnie łapkami za szyje jak Zniku :lol:
Fotki podobne do siebie, ale to jego pierwsze takie, więc patrzcie ciocie i wujkowi i podziwiajcie :201461
I się zakochujcie!

Pierwsze chwile i zwiedzanko
Obrazek

Obrazek

... a potem już zaległ spokojnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Będzie mi smutno oddać go w obce ręce, ale wiem, ze on potrzebuje człowieka!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lip 03, 2020 13:28 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Boziu, jakie oczyska! 8O :1luvu:
Jest wyjątkowy :1luvu:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt lip 03, 2020 17:28 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

O mamuniu jaki zadowolony na filmie! Cudny kot!

A jesli jakis potencjalny dom to czyta i nie ma pewnosci co to kota ktory "jeszcze nie umie się bawić", to opowiem o moim Płomyczku. Gdy go zgarnęłam z działki był miziasty, ale nie miał pojęcia jak się bawić, a na widok sznureczka ciągniętego po podłodze zwiewał w popłochu. Długo to nie trwało, nauczył się raz-dwa. Teraz, po 1,5 roku u mnie, jest jednym z najbardziej rozbawionych kotów, jakie znam. Bawi się sam, bawi się z innymi kotami, bawi się wędką i laserkiem.

Kali też będzie się bawił, więc bierzcie, bierzcie! :)

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Pt lip 03, 2020 18:23 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Piękny domowy kot :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59708
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości