Amyladol - prośba o rady

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 03, 2020 20:57 Amyladol - prośba o rady

Mój Drupi stracił apetyt. Badanie krwi wykazało podwyższony poziom Lipazy DGGR (przekroczenie normy o 7,2 U/l). Dostał zalecenie dietetyczne (karma lekkostrawna, niskotłuszczowa) oraz enzymy trzustkowe. Zdecydowałam się na Amyladol w postaci pasty, bo jest najprostsza do podania (Drupi potrafi zjeść tylko kilka chrupek albo zlizać tylko galaretkę z mokrej karmy) więc enzymy w postaci sporej ilości proszku (Amylactiv digest) nie są rozwiązaniem. tabletki tez gorsze, bo trzeba je podać w czymś (tabletki kotom podaje zwykle w paście słodowej, ale w tym przypadku to odpada). Dawka pasty Amyladol dla kota to 1-2 g, dostałam odpowiedź od producenta,że 1 g = 3 cm pasty, delikatnie wyciskanej.Pastę podaje się przed jedzeniem. Drupi dostaje ją od tygodnia, 2 razy po podaniu pasty zwymiotował. Może ja coś robię nie tak, może dawka jest za duża (mimo iż zgodna z minimalną zalecaną), może pomiędzy podaniem pasty a posiłkiem powinno upłynąć więcej czasu? Poza tym na razie nie widzę efektów - w kale nadal jest nie do końca strawiony pokarm.
Czy ktoś stosował tę pastę i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami?
Obrazek

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Pon maja 04, 2020 20:25 Re: Amyladol - prośba o rady

Mój Hugo ma też problemy z trzustką i dostał Amyladol mini w tabletkach.Bierze 3 razy dziennie po 1 tabletce.Dodaję do jedzenia i bez problemu to zjada. O paście nie słyszałam ale chyba jest ją trudniej podać kotu tzn moim na pewno.
Jeżeli nie kupiłaś pasty to zapytaj o tabletki.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 159 gości