Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 01, 2020 18:18 Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Chcialabym zaczac dawac mojej najstarszej odrobinke kurkuminy codziennie. Kurkumina wlasciwosci przeciwzapalne, antyoksydacyjne, jest ok dla kotow.
Nie chce jej dawac tego w pastach (przysmaczkach) bo zawieraja one cukier. Czy jest dobrym pomyslem dawanie jej kurkuminy w odrobince masla, wielkosci ziarnka groszku? Ona chetnie zlizuje maslo, natomiast jedzenia z odrobinka kurkumina juz nie zje. Dzieki z gory za odp!
Ostatnio edytowano Pt gru 18, 2020 12:29 przez pibon, łącznie edytowano 26 razy
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw maja 07, 2020 16:48 Re: krótkie pytania merytoryczne

Witam, może tu znajdziesz odpowiedź:

viewtopic.php?p=11937187
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Czw maja 07, 2020 20:12 Re: krótkie pytania merytoryczne

Dzieki przeczytalam:-)
A jeszcze zastanawiam sie, czy dawanie odrobinki masla starszej kotce jest ok czy raczej lepiej nie dawac?

Jak ktos ma jakies krotke pytania to zapraszam do zadawania tutaj. Czasem ma sie jakies pytanie a nie chce sie zaraz otwierac watku, wiec tutaj moze byc miejsce na takie szybkie pytanka.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob maja 09, 2020 20:28 Re: krótkie pytania merytoryczne

masło jest ok
ale może lepiej zrezygnuj z dawania codziennie kukuminy -bo ona ma nie tylko zalety,ale i wady - szczególnie przy długotrwałym podawaniu

no i żeby się wchłaniała powinna być podawana z pieprzem (piperyną); -co tez raczej dla kota odpada

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob maja 09, 2020 21:13 Re: krótkie pytania merytoryczne

Moze i racja. Ona dostaje juz dobry suplement z probiotykiem i czasem olej z kryla zje jak dobrze jest zamaskowany w karmie. Jest juz starsza, nie wiem ile ma lat, dlatego chcialabym jej dawac bardzo zdrowe rzeczy. Na szczescie ostatnio zaczela ze smakiem jesc surowe, wczesniej chetniej puszki zjadala, takze cieszy mnie to ze sie rozsmakowala w domowym surowym. Teraz pierwsze zjada miesko a dopiero potem jeszcze troszke puszki:-)
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt maja 15, 2020 1:19 Re: watek na szybkie pytania merytoryczne

Zlapalismy dzisiaj koteczke wolnozyjaca zeby przemyc spora rane na glowce. Jest to mloda mama, sama malenstwo z 6 miesiecy, malutka, chudzinka. Zauwazyilsmy ja w okolicy jak juz byla w zaawansowanej ciazy. Karmimy ja regularnie od tamtego czasu, przychodzi codziennie 2-3 razy. Jej kocieta maja ok 7 tyg. juz. Niestety jeszcze ich nie przyprowadzila, nie widzielismy.
Dzisiaj przyszla na karmienie i malz zauwazyl, ze ma duza rane za uszkiem, z rany kapala krew. Uparl sie, ze trzeba ja zlapac i jej ta rane przemyc i posmarowac, zeby infekcja sie nie zrobila. Kotka nam nie ufa, podejdzie na 2 metry nie blizej, wiec na klatke zlapalismy. TRoszke walczyla ale szybka sie uspokoila. Wyszla z klatki w lazience, troche poskakala po niej zanim jej nei przytrzymalismy porzadnie. My takie dwie fajtlapy. Przemylam jej ta rane (ok 3 cm srednicy, okrag tuz za uszkiem, calkiem skora zdarta) naturalnym srodkiem i potem posmarowalam miodem manuka. Wypuscilismy. No byly to duze emocje. Slodka z niej dziewczynka, nie chciala wcale nas podrapac czy pogryzc tylko uciekac. No i teraz sie martwie, czy jutro przyjdzie na jedzenie rano po tym stresie. I zeby laktacja jej sie nie zatrzymala przez stres:-( Zauwazylam tez smarujac jej rane, ze na powierzchni jednego oczka zaczyna jej sie tworzyc lekka chmurka:-(
Marwie sie tez, ze tych dzieciakow nie przyprowadza na jedzenie, 7 tygodni to juz powinny staly pokarm jesc.
Jak ktos ma jakies wskazowki dla nas, jakies uwagi czy cos pomocnego to bede wdzieczna.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt maja 15, 2020 20:04 Re: watek na szybkie pytania merytoryczne - rana na glowce

ASK@ się zna na takich maluchach - napisz do niej pw, lub u niej na wątku

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob maja 16, 2020 16:11 Re: watek na szybkie pytania merytoryczne - rana na glowce

Uff! No juz sie od-obrazila slicznotka na szczescie :D
Obrazek
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob maja 16, 2020 16:38 Re: watek na szybkie pytania merytoryczne - rana na glowce

Super! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 20, 2020 13:11 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

POmOCY!! Kotka nagle stracila wzrok, wstalam a ona wchodzi ma przedmioty, nie widzi!
Wydzwaniamy juz po lekarzach okulistach na razie 1 nie chce przyjac z braku czasu.
Kotka dzis to dopiero ma. Zjadla normalnie.szukamy lekarza ktory od razu przyjme ja
Czy na ostry dyzur?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro maja 20, 2020 13:30 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Prosze napiszcie mi jakie badania krwi zrobic kotecze? Czytalam tu kiedys IDEXX geriatryczny profil? Prosze poradzcie bo w pracy jestem i nie mam jak sprawdzic. Czekamy na tel z kliniki i jak bedzie wizyta od razu sie zwalniam i jedziemy.
Prosze jakie badania krwi zrobic poradzcie
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro maja 20, 2020 13:39 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Nie mam pojęcia, nie umiem pomóc :( Geriatryczny w razie czego chyba dobry pomysł. Nagle, to chyba coś w samych oczkach? Albo w mózgu. RTG? Tomografia?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 20, 2020 14:14 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Zbadajcie ciśnienie krwi, może ma nadciśnienie i dostała wylew do oczu. Rok temu mój kocur stracił wzrok w jednym oku z tego powodu, odkleiła mu się siatkówka.
Ostatnio edytowano Śro maja 20, 2020 14:19 przez giegie, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
ObrazekObrazek

giegie

 
Posty: 692
Od: Sob cze 26, 2004 8:25
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro maja 20, 2020 14:16 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Sprawdziłabym ciśnienie w gałce ocznej.

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 20, 2020 14:28 Re: watek na szybkie ? -!!!POMOCY - kotka nagle stracila wzr

Mamy wizyte za 2 godz. czy odwracalne jest slepota taka nagla?
Zmienilam ostatnio diete, ona poza tym nie miala zadnych objawow, apetyt dobry.
Cisnienie w oku zmierzymy u weta tak.
Cisnienie krwi ciezko zmierzyc czytam. Ona sie bardzo stresuje, poteafila sie juz raz ze stresu pochorowac.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue, Zeeni i 180 gości