Agresja u kota

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 19, 2020 19:06 Agresja u kota

Witam,
Poszukuję pomocy.
Moja kotka w zeszłym tygodniu przeszła zabieg sterylizacji. Od tego czasu jest bardzo agresywna.
Wczoraj skończyło sie takim zadrapaniem, że trafiłam do szpitala na szycie rany.
Od wczoraj kotka zamknięta jest w dużym pokoju z dostępem do jedzenia i wody oraz kuwety.
Wchodzę do niej tylko na karmienie i sprzątnięcie kuwety.
Ubrana w grube ubrania buty i skórzane rękawiczki cały czas mnie atakuje.
Nie chcę jej trzymać w zamknięciu ale boję się o swoje zdrowie.
Byłam dzisiaj u weterynarza, lekarka rozłożyła ręce i zapisała jej lek psychotropowy.
Nie wiem czy moja kotka go zjadła, ponieważ gdy zaniosłam jej jedzenie kolejny raz mnie zaatakowała, tym razem próbowała mi skoczyć na twarz.
Chciałam nadmienić, że do czasu zabiegu kotka była bardzo przyjazna wręcz zachowywała się jak moje dziecko jak niemowlę.
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi co robić.
Bardzo ją kocham i nie chcę jej skrzywdzić tym zamknięciem ale jak na razie nie widzę innego wyjścia z sytuacji bo nie chcę kolejny raz wylądować na chirurgii

Kajaxle

 
Posty: 3
Od: Czw mar 19, 2020 18:55

Post » Czw mar 19, 2020 19:38 Re: Agresja u kota

Może kotkę coś boli? Taka agresja moze być spowodowana silnym bólem. Coś mogło pójść nie tak podczas sterylizacji. Tylko nie wiem, jak ją teraz dostarczyć do weta, a powinna tam koniecznie trafić. Być może do innego niż ten, który sterylizował?
Może dałoby się podać kotce jakiś środek uspokajający, żebyś mogła ją wsadzić do transportera.
Dokarmiałam kiedyś kotkę, która przed sterylizacją była miziasta, a podczas sterylki musiała przeżyć jakąś traumę i stala się niedotykalska (ale nie tak agresywna) i panicznie bała się transportera. Po kilku latach zaczęła chorować i wzięłam ją do domu (złapanie jej w podbierak to cała historia), gdzie już zawsze była trochę wycofana w kontaktach z innymi kotami i ze mną.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60342
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 19, 2020 19:56 Re: Agresja u kota

Jak narazie nie ma na to szans. Podałam jej pierwszą dawkę tego psychotropu, ale zdecydowanie nie reaguje ani trochę się nie wyciszyła. Rana po sterylizacji wygląda bardzo dobrze, więc jeżeli coś spartolili to wewnątrz a tego się boję.
Jak na razie, czekam aż lek zacznie działać.
Najważniejsze, że je pije i załatwia się prawidłowo

Kajaxle

 
Posty: 3
Od: Czw mar 19, 2020 18:55

Post » Czw mar 19, 2020 20:09 Re: Agresja u kota

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], Silverblue i 140 gości