Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 08, 2020 22:14 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dzisiaj przed południem na PKP na łączce był Czarnulek - zszedł z dachu.
I mokra i sucha zjedzone, woda była.

W graciarni nie było Krówki.
Mokra nieruszona, sucha - w każdej z misek zostało trochę na dnie.
Woda była.
Zastałam bardzo dziwny widok w graciarni - na tej przewróconej lodówce stała otwarta puszka tuńczyka, częściowo niezużyta, w której były zatopione nożyczki do paznokci... obok tego leżały rękawiczki skórzane, jakiś kosmetyk i maszynka do golenia. Na ziemi z kolei jakieś smycze do kluczy, okulary, taśma klejąca, cążki do paznokci, więcej maszynek do golenia, poduszka, puszki po piwie, plecak, torby - nie zaglądałam do środka.
Nie wiem, czy do graciarni nie wprowadził się jakiś bezdomny. Może z tego powodu Krówka już tam nie przychodzi... :(
Zastanawiam się, czy gdzieś nie przenieść tych budek na zewnątrz. Może gdzieś od strony torów, za budynkiem...
Jak myślicie?

Na Składowej były dwa Pingwinki i Czarnulka. Jeden spał na styropianie, dwa pozostałe wyszły z budek.
Tutaj zostało trochę suchej i dużo nieświeżej mokrej i mięsa. Musiałam wszystko wyrzuć, bo już brzydko pachniało.
Woda była.

We wtorek zrobię już normalnie dyżur.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 10, 2020 10:51 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dzisiaj rano na Składowej trzy Pingwinki i Czarnulka.
Suchej pełne miski, mokrej tez trochę zostało w jednej misce, woda była.

Na PKP na łączce nie było Czarnulka.
Mokra zjedzona, suchej zostało ok 3/4 pojemnika, woda była.

W graciarni oczywiście nie było Krówki :(
Mokrej ta odrobina, którą zostawiłam nieruszona, woda była, za to sucha zjedzona prawie w całości.
Szukałam dzisiaj miejsca za budynkiem, żeby przestawić budkę, ale nie za bardzo widzę tam jakieś dobre miejsce...
Najpierw chciałam na murku, ale tam sa drzwi do tych pomieszczeń z elektryką. Obawiam się, że budka tam mogłaby się komuś nie spodobać...
A na ziemi było dość mokro. Może trzeba by postawić budkę na jakichś cegłach albo palecie, ale nie miałam nic pod ręką.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 10, 2020 12:29 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

A te wszystkie rzeczy, które były w graciarni w niedzielę, teraz zniknęły?
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 10, 2020 20:02 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Jarka pisze:A te wszystkie rzeczy, które były w graciarni w niedzielę, teraz zniknęły?


Częściowo zniknęły, ale większość jest.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 13, 2020 9:46 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dziś rano na PKP czarnulek wyszedł spod ziemi.
W graciarni dwa pojemniki pełne suchej karmy, mokra zamarznięta plus plaster wędliny. Nie zauważyłam tam innych śladów ludzkiej obecności.
Dwóch bezdomnych siedziało w tym takim pomieszczeniu (garażu?) z siatki przy peronie, a barak przy wejściu na łączce był zamknięty, choć zawsze był otwarty.
Rafał dziś karmi Składową.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 13, 2020 22:57 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

We wtorek będę w Poznaniu i nakarmię koty.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 17, 2020 17:02 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dzisiaj rano na Składowej trzy Pingwinki i Czarnulka, Wszystkie spały w budkach.
Tutaj mokra zjedzona, suchej prawie cała miska, woda była.

Na PKP na łączce nie było Czarnulka.
Nie było tez karmy, ani mokrej ani suchej. Wody tez była tylko odrobina.

W graciarni oczywiście Krówki nie było :(
Tym razem i mokra i sucha wyglądały na niezjedzoną :(
Bezdomny chyba już na dobre się wprowadził, bo dzisiaj leżała poduszka, kołdra i kartony...
Przestawiłam jeszcze tym razem jedną miskę z suchą przy samym wejściu, pod tą płytą.
Ale obawiam się, że nie ma sensu już zostawiać karmy w graciarni. Raczej Krówka tam nie wróci. Ona nawet przy mnie nie zawsze jadła, podchodziła przeważnie do miski dopiero, jak wyszłam z graciarni. Dzisiaj jeszcze raz obeszłam te budynki i jedyne miejsce, gdzie ewentualnie można by ustawić budkę, to takie krzaki od tyłu tych budynków. Może tam nikomu by nie przeszkadzała...
Jak myślicie? Przestawiamy?

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 17, 2020 21:09 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Itaka jest za, ja też nie mam nic przeciwko. Mogę spróbować przestawić ją w czwartek.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 17, 2020 22:09 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Super! Może tam sie pojawi...
Myślę o jakimś karmniku, żeby koło budki zostawiać jedzenie...

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 19, 2020 19:51 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dziś przed południem na PKP nie było kotów, ale kiedy przestawiałam budkę podeszli do mnie SOK-iści i zapewniali, że "to wszystko już niedługo będzie zburzone, może nawet jeszcze w tym roku" :P Od ilu lat tak mówią?
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 19, 2020 21:02 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Chyba od kiedy dokarmiamy koty ;)

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 25, 2020 1:47 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

We wtorek w południe na Składowej na łączce dwa Pingwinki. Oba wygrzewały się w słoneczku.
Mokra zjedzona, suchej sporo jeszcze było, wody brak.

Na PKP na łączce spotkałam Czarnulka - wyszedł spod ziemi.
Mokra i sucha zjedzone, woda była.

Przy graciarni Krówki nie było, ale dobre wieści są takie, że mokra była zjedzona, sucha też trochę ubyło i ta sucha, którą zostawiłam w graciarni przy wejściu też była trochę zjedzona :) Może jednak Krówka przychodzi... Chyba, że to jakiś inny kot zjada, albo ptaki... Ale ptaki chyba by zostawiły większy bałagan i raczej sucha byłaby zjedzona w całości. A wyglądało, jakby faktycznie zjadł ją kot...
Oby to była Krówka...

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 26, 2020 17:30 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dziś na PKP na łączce był czarnulek :)
Za graciarnią mokra karma zjedzona, sucha nieruszona.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 31, 2020 21:33 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dzisiaj po południu na Składowej na łączce dwa Pingwinki i Czarnulka. Pingwinki wygrzewały się w słoneczku, Czarnulka siedziała przy swojej budce :)
Mokra zjedzona, suchej trochę zostało, wody znów nie było wcale.
Zostawiłam już wodę na ziemi dla jeży, może znów będą przychodzić, jak w tamtym roku.
U mnie pod domem już dzisiaj przyłapałam jeżyka w kociej stołówce :)

Na PKP na łączce Czarnulek wyszedł spod ziemi.
Mokra zjedzona, suchej i wody dużo.

Przy graciarni Krówki nie było, ale mokra zjedzona, suchej w misce było ok 1/3, wody dużo. W graciarni za to sucha nie ruszona.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 02, 2020 20:36 Re: Poznań Główny PKP / Zapraszamy na dworcowe dyżury

Dziś na PKP nie było kotów, ale mokra karma zjedzona w obu miejscach.
Rafał jutro nakarmi Składową.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 214 gości