Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 03, 2020 20:10 Re: Patmol

Nie wiem, w jakim tonie do nich piszesz, ale przekonałam się po wielu różnych reklamacjach, że zazwyczaj najlepiej jest pisać krótko, sucho i z jasno zaznaczonym żądaniem. Czyli w tej sytuacji na przykład: "Proszę o rekompensatę za zablokowanie funkcji bez uprzedniego poinformowania". I iść w zaparte, ponawiać żądanie jak zdarta płyta.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 03, 2020 22:31 Re: Patmol

Rekompensata w przypadku bezpłatnego korzystania za pośrednictwem biblioteki? Na jakiej podstawie? Patmol raczej powinna porozmawiać z kimś z biblioteki, bo w bibliotece wiedzą jakie mają limity wypożyczeń, może limit jest na wyczerpaniu i trzeba poczekać na nową pulę? Podobnie z audiobookami, być może mieli w pakiecie bibliotecznym w zeszłym roku, a teraz nie mają. Inną kwestią jest poinformowanie, że zabierają dostęp do audiobooków, powinni to zrobić ze zwykłej grzeczności.
Ale rekompensata?

Patmol pisze:mnie serce ciagnie do kindla, ale to bez sensu -jak sie nie da czytac legimi
(...)


Nie wystarczy Ci ściąganie 10 pozycji miesięcznie?

Pod wpływem naszej rozmowy zaczęłam przeglądać czytniki, gdybym jednak zdecydowała się zmienić. Nie wszystkie Onyxy są drogie.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24271
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro mar 04, 2020 7:19 Re: Patmol

W bibliotece nic nie wiedzą. To jest pakiet na Dolny Ślask, czyli pewnie gdzieś we Wrocławiu są osoby decyzyjne.
Te panie u nas w bibliotece sa bardzo miłe, ale nie wiedzaą nic - jak pytałam kilku, to żadna tego nie używa, no bo to takie jakieś nowoczesne i skomplikowane/nie mają smarfona/ nie mają smarfona ani czytnika -serio/ tylko kody wydają i koniec na tym. Nawet nie wiedzą jak to działa.

Nie chce rekompensaty, ale nie podoba mi sie ze biblioteka płaci, a oni sobie jaja robią -wiec wyrażam po prostu swoje niezadowolenie. Wiec napisałam nie w tonie że cos chcę, ale że jestem niezadowolona z Legimi. W paru miejscach napisałam, ze Legimi zawala. Np na FB. I po dwóch tygodniach przyszła na maila informacja, taka wysłana systemowo, że przepraszają za wyłączenie audiobooków bez uprzedzenia.
No i ok. Wystarczy.

Nie wszystkie Onyxy sa drogie. Sa takie po 600 zł. Ale czy Legimi chodzi na nich? nie wiem

Na kindla możesz ściągać Legimi jak masz abonament. W pakiecie bibliotecznym nie da się czytac na kindla. A ja mam do końca roku pakiet biblioteczny -juz dostałam, biblioteka zapłaciła, więc będę korzystać. Tylko potrzebuję do tego czytnik jakiś. I na razie myślę o tym Pocketbook 627 Touch Lux 4. Tylko poczekam sobie do 8 marca -może akurat będzie jakaś promocja. Teraz jest za 450 zł.
Duzo czytam, i chciałabym coś od czego oczy nie bola i sie nie wiesza. Nie mam szczególnych innych potrzeb.

Duzo kupuję przez internet, tez takich zwykłych rzeczy, jak płyn do prania czy pasta do zębów -bo wychodzi taniej. I czasem o cos pytam na maila, nie ze złosliwości, tylko jakaś informacja mi jest potrzebna. Np ważność obroży Foresto -bo akurat nie ma na stronie, albo wielkość czapki, bo mam dużą głowę i czapka 53-55 cm jest na mnie za mała, a kobiece są przeważnie takie. Wiec jak nie było rozmiarówki -to pytałam.

I to jest ciekawe doświadczenie, bo są sklepy w których odpowiadają szybko, i z sensem np jest taki sklep "wszystko do kuchni" odpowiedz była szybko i na temat, ; a sa takie sklepy gdzie łaskę robią jak coś odpowiedzą , albo z ich odpowiedzi nic nie wynika - jakby reklamę czytali. Nie wiem czy to wynika z polityki sklepu, pewnie też, czy tylko z osób obsługujących.

Np jest taki sklep z butami, w którym kupuje buty, i jestem z butów bardzo zadowolona, ale raz czy dwa chciałam o coś zapytać -to pani tak odpowiadała jakby była robotem, a nie człowiekiem. Odpowiedz była, ale bez żadnej informacji.
Troche tak jest w Legimi. Fajny produkt, ale obsługa klienta bez kontaktu. Jakby wysłali gotowe odpowiedzi.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 04, 2020 9:01 Re: Patmol

Faktycznie nie ma nowych Onyksów w wykazie czytników które obsługują Legimi.
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24271
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro mar 04, 2020 9:10 Re: Patmol

właśnie o to chodzi - w tym jest problem

wszystkie te czytniki, które da sie teraz kupić i obsługują legimi są w sumie kiepskie -jak się poczyta recenzje i opinie
tez bym wolała Onyxa

gdyby pakiet biblioteczny chodził na kindle, nawet te 7 książek miesięcznie, to juz bym kupowała - bo ich sie nikt nie czepia, że wybrakowane, ze się wieszają, że coś tam jest nie tak
a w tych co są do wyboru -no to każdy ma jakieś wady

a jak wydam 500 zł - to nie po to, żeby sie wkurzać, bo mi się czytnik wiesza


empik go tez nie chodzi na kindle

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 04, 2020 11:28 Re: Patmol

ktoś wie jak dostać zwrot za okulary dla dziecka? i czy to jest skomplikowane?

zaczęłam szukać i mnie wychodzi że na dziecko/do 18 lat i mała wada/poniżej 6 jest 17,50 zł za jedno szkło
tyle że nie wiem jak to załatwiać praktycznie

Młody był u okulisty w październiku/ wizyta na ubezpieczenie/ i mu wyszło 0,75 na jedno oko i 0,5 na drugie i dostał kartkę taką od lekarza z pieczatką
ale wtedy nie chciał okularów
poszłam z nim tak kontrolnie, żeby mu w ogóle zbadali wzrok

a teraz zmienił zdanie i chce okulary
i ok
ale sobie pomyślałam, ze gdyby dało się dostać jakiś zwrot to bym wzięła, nawet te 35 zł -zależy tylko ile to wymaga czasu i energii
tak sobie myślę, ze za okulary z oprawkami, Młody nie ma jakiś wymagań szczególnych, to zapłacę co najmniej 300 zł


to są okulary do dali
warto brać jakieś anyrefleksy? macie doświadczenie z okularami do dali?
Młody chce przede wszystkim do szkoły -bo jak daleko siedzi to kiepsko z tablicy widzi
ale w sumie pewnie jak zobaczy, że lepiej wszystko widać to może i cały czas będzie chodził

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 04, 2020 11:42 Re: Patmol

a u nas na Kaczawie pełno kaczek; krzyżówka oczywiscie i pełno nurogęsi

ale nurogesi to są strasznie płochliwe i czujne; trudno podjeść i z bliska się pogapić -od razu odlatują :twisted:
a jeszcze moj pies wcale nie ma wyczucia chwili przy obserwacjach :roll:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 04, 2020 14:37 Re: Patmol

Szkło najtańsze jak nie trzeba cudów (plastikowe, wysokie dioptrie, astygmatyzm etc to "cuda") -to oprawki i robocizna najwięcej kosztuje. Przy czym przy dobrych wiatrach w 200 zl powinnaś się zamknąć. Przy czym jak masz receptę, to chyba wystarczy, żeby dostać zniżkę.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro mar 04, 2020 14:57 Re: Patmol

to co mam to nie wygląda jak recepta :roll:

200, ewentualnie 300 -tak liczę. Nie ma astygmatyzmu ani cudów

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 06, 2020 7:35 Re: Patmol

Czytam i tu i czytam tam, ze można wieprzowinę, wiec wczoraj kupiłam prawie kilogram schabu wieprzowego - dziwne miałam uczucie, bo nie kupowałam wieprzowiny od lat. Bo my też nie jemy jakoś.
No ale nic fajnego zmięsa nie było, to wzięłam podroby, skrzydełka i schab. Schab bardzo ładnie wyglądał naprawdę.

A w domu go pooglądałam, dałam kawałek Sweetie, kawałek kotom, a resztę pokroiłam na kotlety i usmażyłam. Miałam robić pizzę, ale z pizzą więcej roboty, wiec uznałam, ze eto będzie szybciej. A kiepsko się czułam.
Moje pierwsze schabowe kotlety w życiu. :mrgreen: Wyszły dziwne. Bo je chyba trzeba jeszcze rozklepać przed smażeniem, ale dało się zjeśc. Smaczne były.

W kazdym razie pierwsza próba udana.

oglądam film, codziennie po kawałku, Minimalist https://www.filmweb.pl/film/Minimalism% ... 015-747614
czytałam o nim tyle pozytywnych opinii, a film jest dziwny - jakiś taki :roll: no sama nie wiem, dziwaczny -moze po prostu amerykański minimalizm jest taki dziwny
oglądaliście?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 06, 2020 10:16 Re: Patmol

Można rozklepać i usmażyć, można udusić w sosie (pieczeniowym, koperkowym, prowansalskim, pomidorowym... kupa opcji).
A zarazek wścieklizny rzekomej w wątpiach i mózgu siedzi, więc powinno być ok.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt mar 06, 2020 10:53 Re: Patmol

ale jak udusić? w sensie w kostkę pokroić najpierw?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 06, 2020 11:02 Re: Patmol

oglądaliście film Kedi. Sekretne życie kotów ?>

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 06, 2020 15:33 Re: Patmol

Możesz jak wołowinę udusić, bitki znaczy - podsmażyć kotlety (rozbite albo nie, schab się szybko robi, bez panierki) na patelni, dać do gara z uduszoną cebulą, potem rozrobić jakiś sos, albo, jeśli długo dusisz, to taki mięsny podprawić mąką i tyle.
Możesz je np. zrobić z suszonymi pomidorami ze słoika, to będą bardziej pomidorowe, zwłaszcza jak do podsmażenia dodasz tę oliwę, co w niej pływały pomidory.
Teściowa namiętnie ten schab męczy, mnie już nosem lekko wyszedł :twisted:

Nasze nie żrą wieprzowiny. Nie i już. Ani karkówki, ani schabu, ani nawet polędwicy. Mendy.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Pt mar 06, 2020 17:17 Re: Patmol

Patmol pisze:oglądaliście film Kedi. Sekretne życie kotów ?>

Tak, podobał mi się.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34251
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, Fatka, Google [Bot], luty-1, Ricardokit i 276 gości