UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 20, 2020 14:41 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Mam skojarzenie z inną forumowiczką, też z okolic Szczytna, nick na F. Czy można to jakoś sprawdzić - ta sama osoba czy ktoś inny?

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 20, 2020 15:42 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

MaryLux, masz jakieś idee fix na jej punkcie.

Moze napisałam nieczytelnie- moim zdaniem, cała ta historia to jakas ściema, nie ma żadnych kotów, a żadna gromada nie potrzebuje pomocy. Taka pomoc ( ale właśnie osobistą, na miejscu, co wiązałoby się z kontaktem bezpośrednim ) zaoferowałam natychmiast, jak si.ę pojawił pierwszy post i efektem było usunięcie tego postu, a tym samym lokalizacji, jakiej to maiło dotyczyć, a także linku do zbiórki. Te dane udało mi się odtworzyć wyłącznie dzięki zapisom w przeglądarce.
W opisie zbiórki jest obecnie imię i nazwisko osoby zbiórkę tqworzącej- niby na podstawie przelewu weryfikowane. To bardzo specyficzne imię i nazwisko, nie sądzę, by bylo powszechne. Internet wyszukuje tylko jedna taka osobę, gdzieś na głębokim południu Polski- a zatem w drugim w stosunku do Szczytna krańcu kraju.

MOIM ZDANIEM cała ta sprawa, opisana sytuacja kotów to fake i oszustwo nastawione na wyłudzenie kasy od kociarzy.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lut 20, 2020 16:03 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

to może moderator sprawdzi IP komputera/odtworzy post i zgłosi próbę wyłudzenia pieniędzy od użytkowników tego forum na policji?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt lut 21, 2020 10:52 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Zgłosiłam wątek do moderatorów.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt lut 21, 2020 14:12 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

maczkowa pisze:MaryLux, masz jakieś idee fix na jej punkcie.

Moze napisałam nieczytelnie- moim zdaniem, cała ta historia to jakas ściema, nie ma żadnych kotów, a żadna gromada nie potrzebuje pomocy. Taka pomoc ( ale właśnie osobistą, na miejscu, co wiązałoby się z kontaktem bezpośrednim ) zaoferowałam natychmiast, jak si.ę pojawił pierwszy post i efektem było usunięcie tego postu, a tym samym lokalizacji, jakiej to maiło dotyczyć, a także linku do zbiórki. Te dane udało mi się odtworzyć wyłącznie dzięki zapisom w przeglądarce.
W opisie zbiórki jest obecnie imię i nazwisko osoby zbiórkę tqworzącej- niby na podstawie przelewu weryfikowane. To bardzo specyficzne imię i nazwisko, nie sądzę, by bylo powszechne. Internet wyszukuje tylko jedna taka osobę, gdzieś na głębokim południu Polski- a zatem w drugim w stosunku do Szczytna krańcu kraju.

MOIM ZDANIEM cała ta sprawa, opisana sytuacja kotów to fake i oszustwo nastawione na wyłudzenie kasy od kociarzy.

Nie mam żadnej idee fixe na niczyim punkcie: nie mam na to ani czasu, ani energii.
Że skojarzenie miałam - moje prawo: miejsce zamieszkania nie zaprzecza, styl też nie.

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 21, 2020 14:42 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Ktos kto sobie tyle trudu zadaje zeby dlugi post tu wysmarowac musial znac forum i wiedziec, ze ludzie tu pomoga jak sie poprosi dla kotow w trudnej sytuacji.
Ja bym wstawila tu zrzut ekranu ze zrzutki zawierajacy jej dane.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lut 21, 2020 20:53 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Na zrzutce jest wpłata tylko 1 zł, ale to od założycielki R. C.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lut 21, 2020 21:54 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Dzieki, nie zauwazylam, ze link do zrzutki juz zostal wstawiony wyzej.
Tak, juz widze. R.C. Prosila o pomoc w Szczytnie a mieszka w Chelmie.
Mloda osoba, w 2012 r byla w 2 klasie liceum.
Ostatnio edytowano Czw kwi 08, 2021 18:45 przez pibon, łącznie edytowano 1 raz
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw kwi 08, 2021 18:08 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Przepraszam za odkopywanie tematu- ale dopiero teraz weszłam na forum.
Po pierwsze- tak jak pisałam, jestem tylko osobą pośredniczącą.
Chciałam zorganizować pomoc w dobrej wierze, ale jak już doszło co do czego- to ta osoba zrezygnowała, może ze wstydu, może z innych powodów- nie wiem. Jak ktoś nie chce przyjąć pomocy, to zmuszać nie będę. Dlatego post zaraz po dodaniu został usunięty, a osobie która zaoferowała pomoc po prostu nie mogłam odpisać ze względu na jakieś ograniczenia (za mało postów? nie mam pojęcia).
Po drugie- nie, to nie była próba wyłudzenia, te koty naprawdę potrzebowały pomocy, ale rozumiem że ta cała sytuacja mogła wydawać się podejrzana, zwłaszcza kiedy kontakt się ze mną urwał.
Po trzecie- zrzutka była robiona z mojego konta więc bardzo bym prosiła aby usunąć z postów moje dane osobowe. Nikt niczego nie wyłudził ani nie zamierzał wyłudzić, a trochę słabo to wygląda kiedy ktoś Cię googluje a tu taki wątek na miau się pokazuje :?

Yuva

 
Posty: 2
Od: Pt lut 14, 2020 2:39

Post » Czw kwi 08, 2021 18:50 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Ewa.KM i pibon podały Twoje dane, moze zobaczą Twój post i zmienią swoje posty. Jeśli nie, mozesz napisać do moderatora
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt kwi 09, 2021 11:08 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Yuva pisze:Przepraszam za odkopywanie tematu- ale dopiero teraz weszłam na forum.
Po pierwsze- tak jak pisałam, jestem tylko osobą pośredniczącą.
Chciałam zorganizować pomoc w dobrej wierze, ale jak już doszło co do czego- to ta osoba zrezygnowała, może ze wstydu, może z innych powodów- nie wiem. Jak ktoś nie chce przyjąć pomocy, to zmuszać nie będę. Dlatego post zaraz po dodaniu został usunięty, a osobie która zaoferowała pomoc po prostu nie mogłam odpisać ze względu na jakieś ograniczenia (za mało postów? nie mam pojęcia).
Po drugie- nie, to nie była próba wyłudzenia, te koty naprawdę potrzebowały pomocy, ale rozumiem że ta cała sytuacja mogła wydawać się podejrzana, zwłaszcza kiedy kontakt się ze mną urwał.
Po trzecie- zrzutka była robiona z mojego konta więc bardzo bym prosiła aby usunąć z postów moje dane osobowe. Nikt niczego nie wyłudził ani nie zamierzał wyłudzić, a trochę słabo to wygląda kiedy ktoś Cię googluje a tu taki wątek na miau się pokazuje :?


a dlaczego robiłaś zbiórkę dla osoby z drugiego końca Polski?
i dlaczego nie byłaś zainteresowaną bezpośrednia pomocą dla tej osoby, skoro była oferta takie pomocy?
Przez kogo post został usunięty?

Napisz porządnie i po kolei, bo Twoje wyjaśnienia sa dziwne.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 09, 2021 16:49 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

Patmol pisze:
Yuva pisze:Przepraszam za odkopywanie tematu- ale dopiero teraz weszłam na forum.
Po pierwsze- tak jak pisałam, jestem tylko osobą pośredniczącą.
Chciałam zorganizować pomoc w dobrej wierze, ale jak już doszło co do czego- to ta osoba zrezygnowała, może ze wstydu, może z innych powodów- nie wiem. Jak ktoś nie chce przyjąć pomocy, to zmuszać nie będę. Dlatego post zaraz po dodaniu został usunięty, a osobie która zaoferowała pomoc po prostu nie mogłam odpisać ze względu na jakieś ograniczenia (za mało postów? nie mam pojęcia).
Po drugie- nie, to nie była próba wyłudzenia, te koty naprawdę potrzebowały pomocy, ale rozumiem że ta cała sytuacja mogła wydawać się podejrzana, zwłaszcza kiedy kontakt się ze mną urwał.
Po trzecie- zrzutka była robiona z mojego konta więc bardzo bym prosiła aby usunąć z postów moje dane osobowe. Nikt niczego nie wyłudził ani nie zamierzał wyłudzić, a trochę słabo to wygląda kiedy ktoś Cię googluje a tu taki wątek na miau się pokazuje :?


a dlaczego robiłaś zbiórkę dla osoby z drugiego końca Polski?
i dlaczego nie byłaś zainteresowaną bezpośrednia pomocą dla tej osoby, skoro była oferta takie pomocy?
Przez kogo post został usunięty?

Napisz porządnie i po kolei, bo Twoje wyjaśnienia sa dziwne.


To, że ktoś wyszperał gdzieś że mieszkam w Chełmie, nie znaczy że ta informacja jest aktualna. Nie mam obowiązku aktualizować swojego profilu na facebooku. W Szczytnie mogłam mieszkać okresowo, chociażby ze względu na szkółkę policyjną która się tam znajduje.
Kto powiedział, że nie byłam zainteresowana bezpośrednią pomocą dla tej osoby? Co mogłam to pomogłam, ale ze względu na to że mam też swoje zwierzęta oraz inne zobowiązania, to moja pomoc była niewystarczająca. Dlatego też została zrobiona zrzutka oraz post na miau.
Ktoś z forum zaoferował pomoc, więc od razu dałam znać osobie która tej pomocy potrzebowała. Kazano mi usunąć post i się nie wtrącać, że oni sobie jednak dadzą radę i że nie życzą sobie aby ktoś obcy przyjeżdżał. Tak też zrobiłam, koniec kropka. Skąd ta nagła zmiana zdania, nie wiem. Nie utrzymuję już kontaktu z tymi ludźmi.
Post usunęłam a link do zrzutki nigdzie więcej nie wklejałam. Uzbierane zostało całe 0 złotych.
Z mojej strony to wszystko, mam nadzieję że to zakończy temat raz na zawsze.

Yuva

 
Posty: 2
Od: Pt lut 14, 2020 2:39

Post » Sob kwi 10, 2021 16:19 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

ok
Ostatnio edytowano Sob kwi 10, 2021 16:51 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 10, 2021 16:48 Re: UWAGA na apel i zrzutkę dot. pomocy kotom ze SZCZYTNA!!

x
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 219 gości