Braki luminalu...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 20, 2020 17:48 Braki luminalu...

Był wątek, ale zniknął.
Spanikowanym przeklejam info (sprzed 3 dni) ze strony gdziepolek.pl.
Dotyczy dawki 15 mg.
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pyta ... ie-luminal

Przesyłam link do śledzenia dostępności leku Luminalum Unia 15 mg w aptekach połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/4527 ... pvId=15361

W każdej z nich, przy pomocy naszego portalu, można zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy z działu handlowego firmy Unia wynika, iż powrót leku Luminal Unia 15 mg planowany jest pod koniec stycznia lub w pierwszym tygodniu lutego 2020r.
Firma informuje, iż ze względu na problemy z serializacją (przekształceniem zewnętrznego opakowania leku i nadaniem odpowiednich danych chroniących przed sfałszowaniem leku), produkcja musiała zostać wstrzymana, jednak wszystko jest już na dobrej drodze i lek niebawem wróci do aptek.

Z własnego doświadczenia: nawet jeśli w ww. wykazie widać, ze lek w którejś aptece mają, lepiej się upewnić telefonicznie, zwłaszcza, czy rzeczywiście jest w potrzebnej dawce.
btw. no niestety, co jakiś czas brakuje niektórych leków, dlatego jeśli zwierzak bierze coś stale, moim zdaniem trzeba stale utrzymywać w domu zapas na parę miesięcy. :(
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23850
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon sty 20, 2020 17:53 Re: Braki luminalu...

Też znalazłam to info i dlatego usunęłam wątek.
Cieszę się, że lek nie zniknie.
Mam nadzieję, że dotrwamy z Simbą.

Myślę, że w aptekach już nie można liczyć na kupno.
Na pewno nie ma w Warszawie.
Znajoma sprawdziła wszędzie.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14249
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 20, 2020 18:46 Re: Braki luminalu...

U mnie, we Włocławku, jest w dwóch aptekach (wg googla).
Luminalum - 10 tabletek - 100 mg.
Wg. googla mogę zarezerwować.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 8015
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon sty 20, 2020 18:56 Re: Braki luminalu...

Ten, którego ja używam to jest luminal 15 mg.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14249
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 20, 2020 18:57 Re: Braki luminalu...

100 mg jest w wielu miejscach.
Tu mowa o 15 mg!
Nie podzielisz w bezpieczny sposób małej tableteczki psychotropu na 7 części.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23850
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon sty 20, 2020 20:54 Re: Braki luminalu...

ana pisze:100 mg jest w wielu miejscach.
Tu mowa o 15 mg!
Nie podzielisz w bezpieczny sposób małej tableteczki psychotropu na 7 części.


Dzielę skalpelem na 10 części - bo nie mam wyjścia ... Miszczunio musi brać lek, ajego brak nas zaskoczył :( Jakoś da się to ogarnąć, chcociaż pierwsza próba nie była zbyt udana, naćpałam biedaka na prawie dobę :placz:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5585
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon sty 20, 2020 21:01 Re: Braki luminalu...

Nie dzielcie tabletki bo się nie da dokładnie na więcej niż 4 a i to czasami problem

Trzeba ją zmiażdżyć i zrobić długa kreskę jak wiadomo co
I wtedy się podzieli nawet na 20 kawałków
Na pół na pół na pół na pół

Dzielę tak właśnie aktualnie fluoksetyne
Im więcej części potrzeba tym dłuższa kreska
Albo kreskę na 4 kreski i każda osobno znowu na x kawałków

Ps no tego luminalu 100mg to oczywiście nie dotyczy ale taka rada ogólnie
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Pon sty 20, 2020 21:19 Re: Braki luminalu...

Jako przykro doswiadczona brakiem (podobno przejsciowym) vetorylu 30mg w hurtowniach weterynaryjnych kupuję 60mg i za 20 zł nabyłam wagę jubilerską przenosną, dzielę i ważę. Bo w aptece nawet ze zleceniem od weta nie podzielą "bo nie" (tj teoretycznie bo milion powodów, ale sprowadza się to do "bo nie" tak naprawdę).
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24232
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon sty 20, 2020 21:48 Re: Braki luminalu...

Ja się absolutnie nie znam. Skoro ewentualnie ten 100mg, się nie przyda (bądź jest dostępny bliżej) to ok. Jakby coś - to jestem - bo u mnie google mówi, że są resztki.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 8015
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon sty 20, 2020 22:12 Re: Braki luminalu...

Alienor pisze:Jako przykro doswiadczona brakiem (podobno przejsciowym) vetorylu 30mg w hurtowniach weterynaryjnych kupuję 60mg i za 20 zł nabyłam wagę jubilerską przenosną, dzielę i ważę. Bo w aptece nawet ze zleceniem od weta nie podzielą "bo nie" (tj teoretycznie bo milion powodów, ale sprowadza się to do "bo nie" tak naprawdę).

Apteki mogą nie chcieć dzielić, bo jest to lek, którego nie można otwierać i dzielić jeśli nie robi się tego pod specjalną komorą z wyciągiem. Może powodować supresję nadnerczy u człowieka, który się tego podejmie, więc byłabym ostrożna :(

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon sty 20, 2020 23:10 Re: Braki luminalu...

Yocia pisze:
Alienor pisze:Jako przykro doswiadczona brakiem (podobno przejsciowym) vetorylu 30mg w hurtowniach weterynaryjnych kupuję 60mg i za 20 zł nabyłam wagę jubilerską przenosną, dzielę i ważę. Bo w aptece nawet ze zleceniem od weta nie podzielą "bo nie" (tj teoretycznie bo milion powodów, ale sprowadza się to do "bo nie" tak naprawdę).

Apteki mogą nie chcieć dzielić, bo jest to lek, którego nie można otwierać i dzielić jeśli nie robi się tego pod specjalną komorą z wyciągiem. Może powodować supresję nadnerczy u człowieka, który się tego podejmie, więc byłabym ostrożna :(

To było że podzieli, ale jej waga się rozkalibrowała/bo ma dużo leków do zrobienia/bo nie u nich kupiony więc może oszukany etc. Pytałam tylko w aptekach, które robią leki więc zakładam, że wyciąg też posiadają. Mam wybór pozwolić psu ciężko się pochorować (pamiętam jak wyglądał w schronisku, wolo jak go brałam to trochę się obawiały że znów trafił mi się tymczas co szybko pójdzie za TM) albo ryzykowac i dzielić. Więc uważam i dzielę, mając nadzieję że ta 30mg znów będzie dostępna.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24232
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto sty 21, 2020 12:04 Re: Braki luminalu...

Dowiedziałam się od swojej wetki, że jest weterynaryjny odpowiednik luminalu 25 mg substancji czynnej. W mojej lecznicy mają. Na dłuższą metę oczywiście nie opłaca się go stosować, bo tabletka kosztuje 1,5 zł, ale doraźnie można się poratować.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14249
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto sty 21, 2020 18:30 Re: Braki luminalu...

mimbla64 pisze:Dowiedziałam się od swojej wetki, że jest weterynaryjny odpowiednik luminalu 25 mg substancji czynnej. W mojej lecznicy mają. Na dłuższą metę oczywiście nie opłaca się go stosować, bo tabletka kosztuje 1,5 zł, ale doraźnie można się poratować.

możesz podać nazwę?
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5585
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto sty 21, 2020 18:51 Re: Braki luminalu...

Nazywa się phenoleptil i chyba występuje w różnych dawkach nie tylko 25 mg.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14249
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro sty 22, 2020 21:51 Re: Braki luminalu...

Luminalum 15mg nie ma w aptekach i hurtowniach od 7 tyg.
100mg są w hurtowniach więc łatwiej zamówić. Ale 15 nie da rady, nasz a kotka bierze 15mg i mamy ostatni listek :(. Oby byla to prawda że lek będzie niedługo.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 4bot, Meteorolog1 i 322 gości