Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sty 03, 2020 11:52 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czyli koniec z tego typu lekami przeciwzapalnymi- żadnej tolfedyny i meloksykamu (lepiej dmuchać na zimne) i koniec z Convenią. Teraz najlepiej byłoby złapać mocz do badania (ogólne, stosunek białka do kreatyniny oraz posiew) i dopiero podać antybiotyk.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 12:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jutro planuje zanieść mocz do badania.
Badanie moczu w kwietniu już po leczeniu wyszło ok bo przed badaniem wszystko tam było nie tak a stosunek białka do kreatyniny był powyżej 10.
A wiesz co przeciwzapalnego i przeciwbólowego jest obojętne dla nerek?
Gdyby znowu ktoś chciał mi coś wcisnąć..

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 12:06 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar04 pisze:Białko 3.1 norma 0.01-5.5
Poprzednie badanie 3.18


Coś mi się nie zgadza. Wcześniej podawałaś białko 77,4 g/l 57-94. Jakie tu w/w masz jednostki?
Ostatnio edytowano Pt sty 03, 2020 12:10 przez Feliska97, łącznie edytowano 1 raz
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 12:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar, warto skompletować wszystkie wyniki badań chronologicznie..

Ja do dr Nestki jeżdżę z pokaźnym segregatorem.. :mrgreen:

Zaraz przed wizytą u dr Neski zrób pełne badania moczu.. Mocz też mierzę sama w domu, kupiłam po prostu paski, papierki lakmusowe i reflaktometr i jestem na bieżąco; te moje pomiary też pokazuję dr, żeby widziała, jak to przebiega w czasie, oczywiście raz na 1-2 miesiące robię pełne moczu w labu.. no chyba, że cos mnie zaniepokoi.. Był taki czas, że krew robiłam co miesiąc, zeby zobaczyc, jak działają leki i DIETA - równiez jedna z podstaw podczas TERAPII ...
Podczas wizyty dr Neska robi usg, mierzy ciśnienie i jak się zdecydujesz (nerkowe) badania krwi - także na miejscu, więc wyniki są prawie natychmiast, możena też wysłać do Labwetu...

A. Proszę, podawaj wyniki z normami z Twoich badań.. często one się różnią w zależności od maszyny lub labu..
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 03, 2020 12:10 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar04 pisze:Jutro planuje zanieść mocz do badania.
Badanie moczu w kwietniu już po leczeniu wyszło ok bo przed badaniem wszystko tam było nie tak a stosunek białka do kreatyniny był powyżej 10.
A wiesz co przeciwzapalnego i przeciwbólowego jest obojętne dla nerek?
Gdyby znowu ktoś chciał mi coś wcisnąć..



Przeczytaj, proszę, ten poradnik o badaniach moczu, jest sporo materiału o znaczeniu sposobu pobierania i transportowaniu.. wtedy też parametry mogą ulec zmianie..
Oczywiście, takie leki wpływają na wyniki..
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 03, 2020 12:16 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 pisze:
Amar04 pisze:Białko 3.1 norma 0.01-5.5
Poprzednie badanie 3.18


Coś mi się nie zgadza. Wcześniej podawałaś białko 77,4 g/l 57-94. Jakie tu w/w masz jednostki?


Kurcze faktycznie, przepraszam. Podałam dane z bilirubiny co to poniżej białka.
Białko 77,4
A w kwietniu 83. Norma 57-94 g/dl

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 12:21 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Na wsparcie pęcherza, może warto o to weta zapytać? Lub werska Dilution - z zakwaszeniem - w zal od ph moczu. Na allegro w przystępnej cenie. :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 03, 2020 12:22 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Chyba posiewu na razie nie ma sensu robić, bo convenia działa 2 tygodnie.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt sty 03, 2020 12:24 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Tak jak napisała fili, teraz bez posiewu, chyba, że minęły już ponad dwa tygodnie. Posiew to tak na przyszłość, zanim weterynarz sięgnie po kolejny antybiotyk ;-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 12:25 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar, najlepiej jak wrzucisz tutaj zestaw badań - wszystkich, które masz - do jednego postu :) Możesz, tak, jak ja wyżej, skorzystać z portalu fotosik.pl - wersja linku/rodzaj kodów "na fora dyskusyjne", rozmiar 500, "nie rób nic".... :ok:
Ostatnio edytowano Pt sty 03, 2020 12:26 przez Hanulka, łącznie edytowano 1 raz
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 03, 2020 12:26 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Hanulka pisze:Amar, warto skompletować wszystkie wyniki badań chronologicznie..

Ja do dr Nestki jeżdżę z pokaźnym segregatorem.. :mrgreen:

Zaraz przed wizytą u dr Neski zrób pełne badania moczu.. Mocz też mierzę sama w domu, kupiłam po prostu paski, papierki lakmusowe i reflaktometr i jestem na bieżąco; te moje pomiary też pokazuję dr, żeby widziała, jak to przebiega w czasie, oczywiście raz na 1-2 miesiące robię pełne moczu w labu.. no chyba, że cos mnie zaniepokoi.. Był taki czas, że krew robiłam co miesiąc, zeby zobaczyc, jak działają leki i DIETA - równiez jedna z podstaw podczas TERAPII ...
Podczas wizyty dr Neska robi usg, mierzy ciśnienie i jak się zdecydujesz (nerkowe) badania krwi - także na miejscu, więc wyniki są prawie natychmiast, możena też wysłać do Labwetu...

A. Proszę, podawaj wyniki z normami z Twoich badań.. często one się różnią w zależności od maszyny lub labu..


Poproszę w multiwecie żeby wysłali mi wszystko co w mojej karcie jest od początku naszej przygody tam.
Co do ciśnienia to zapewne się nie uda bo nawet jeśli stanie się cud i bez narkozy się powiedzie to i tak będzie tak wściekły i zestresowany, że wynika zapewne będzie niewiarygodny.
Nawet szukałam w necie ciśnieniomierza weterynaryjnego, żeby móc w domu mierzyć bo to na pewno byłoby możliwe.. ale albo nie umiem szukać albo tego jest mało i przy tym ceny z kosmosu.

Nie pomyślałam o samodzielnym badaniu moczu. Ale nabede to wszystko.
Podpowiesz jaki refraktometr powinien zwrócić moja uwagę?? :)

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 12:36 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Tak, to bardzo dobry pomysł.. zbierz wszystko i ułóż chronologicznie, ja najświeższe mam na początku i idziemy wstecz..

Daj szanse wetowi, uwierz mi, moja Klara tez jest strachajlo i Dr Neska potrafiła, mierząc ciśnienie kilkakrotnie - powtarzając pomiary, wnioskować o tym najbardziej zbliżonym do stanu kota.. uśredniając.. widz wtedy najniższe i najwyższe, wierz mi, da radę :ok: zawsze to jakaś informacja diagnostyczna jest :D

Ja kupiłam ciśnieniomierz pediatryczny (ok 50 zł), najmniejszy "rękaw" można dokupić w necie lub próbować tym z zestawu, misisz mieć jeszcze żel do usg, można próbować.. zawsze to jakiś obraz jest.. cisnienieomierz wet to mega koszt..

refraktometr zaraz Ci wrzucę... tu: https://allegro.pl/oferta/refraktometr- ... B8QAvD_BwE

koszt ok 100 zł, + paski lakmusowe Jacob's (tylko te) + paski do badania moczu, najlepiej formy Kruuse- sprawdziłam jako najbardziej wiarygodne, ale mogą też być innej firmy.. notuje badania w tabeli wg dnia/miesiąca i też widzę, jak to się zmienia..

https://ezoo.pl/pl/p/KRUUSE-PASKI-DO-BA ... ips-/18583
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 03, 2020 12:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ja kupiłam ciśnieniomierz pediatryczny (ok 50 zł), najmniejszy "rękaw" można dokupić w necie lub próbować tym z zestawu, misisz mieć jeszcze żel do usg, można próbować.. zawsze to jakiś obraz jest.. cisnienieomierz wet to mega koszt..

reflaktometr zaraz Ci wrzucę... tu:
koszt ok 100 zł, + paski lakmusowe Jacob's (tylko te) + paski do badania moczu, najlepiej formy Kruuse- sprawdziłam jako najbardziej wiarygodne, ale mogą też być innej firmy.. notuje badania w tabeli wg dnia/miesiąca i też widzę, jak to się zmienia..[/quote]


Ciśnieniomierz pediatryczny!!! Jakie to genialne :D
Ciekawe czy te końcówki z rękawów weterynaryjnych pasują..
Ale pewnie nie, to już byłoby zbyt proste :wink:

Do czego potrzebny będzie mi Zel do USG????

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 12:49 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Refraktometr i ciśnieniomierz brzmi pięknie, ale może zostawmy to na razie nefrologowi? ;-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 12:52 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 pisze:Refraktometr i ciśnieniomierz brzmi pięknie, ale może zostawmy to na razie nefrologowi? ;-)



No ja wiem, ja wiem. Wszystko bym chciała tak na hurra! :oops: ale wizja mierzenia ciśnienia samodzielnie w domu jest piękna

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości