Karta "Opiekun awaryjny"

Indywidualne aukcje na kocie potrzeby

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto gru 31, 2019 17:26 Karta "Opiekun awaryjny"

Karta „Opiekun awaryjny”

Do czego służy karta „Opiekun awaryjny”?
Została stworzona z myślą o noszeniu jej w portfelu w prześwitującym „okienku” oraz w futerale telefonu. Zaprojektowana tak, aby zwracała uwagę (żółte tło i czerwone litery, karta PCV jak krew-karty i karty bankomatowe, nie jak tekturowa wizytówka) i aby była widoczna nawet wtedy, jeśli wystaje jej tylko fragment.
Na karcie należy wpisać imię i numer telefonu Opiekuna awaryjnego za pomocą markera czy pisaka do płyt CD.

Koszt karty: 5 zł (chyba że ktoś zechce dorzucić coś od siebie).
Wysyłka listem poleconym: 5,90 zł.
Na każdej karcie zarabiam groszy kilkadziesiąt. Najchętniej rozpowszechniałabym je za darmo, bo ważna jest dla mnie idea i bezpieczeństwo zwierząt, ale nie bardzo mogę sobie pozwolić na taki wydatek przy opiece nad tymczasami czy kastrowaniu kotów wolno żyjących :(

Czemu TA karta?
Widziałam różne karty, niektóre rozprowadzane przez lecznice. Po pierwsze najwięcej miejsca zajmowało na nich logo lecznicy a nie taki jest cel. Po drugie były tekturowe, nietrwałe i niezwracające uwagi.

Idea Opiekuna awaryjnego
Opiekunem awaryjnym powinna być osoba, która w razie nagłego wypadku zajmie się naszym zwierzęciem. Nie musi być to osoba z nami spokrewniona. Taka osoba musi być świadoma, czego się podejmuje, ciężaru wszystkich obowiązków. Powinna mieć klucze do naszego domu i kody dostępu (do bramy, do alarmu domowego), aby mogła szybko zadziałać. Jeśli nieprzytomni trafimy do szpitala, lekarze mogą nie dopuścić nikogo z odwiedzających i tym samym uniemożliwić przekazanie kluczy. Taki stan może trwać nawet kilka dni. W tym czasie zwierzę będzie głodowało, a pies cierpiał z niewyprowadzania na spacer.
Dla Opiekuna awaryjnego powinno się mieć zapiski w ustalonym miejscu, czy i jakie oraz w jakiej dawce leki zwierzę dostaje, a także informacje na temat wielkości posiłków czy diety (szczególnie ważne, jeśli jest kilka zwierząt w domu i każde jada co innego).
Numer do opiekuna awaryjnego powinien być zapisany w pamięci telefonu, w portfelu, w etui na telefon, przy kluczach jako jeden z numerów ICE (z ang. In Case of Emergency), czyli tych, na które służby medyczne czy policja dzwonią w razie wypadku. Dobrze jest też, aby inna z ważnych osób z kontaktów ICE a także rodzina były poinformowane o wyznaczonym Opiekunie awaryjnym. Jeśli obie strony się zgodzą, numery między rodziną a Opiekunem awaryjnym mogą zostać wymienione (zdarza się, że wdowa umiera w szpitalu a jej dorosłe dzieci, które mieszkają w odległym mieście, nie mają pojęcia o zajmowaniu się zwierzętami. Jeśli zostaną uprzedzone, jak ważną rolę w życiu owej wdowy odgrywały zwierzęta oraz że został wyznaczony Opiekun awaryjny, który ma za zadanie opiekować się zwierzętami wdowy, w tym w razie potrzeby szukać nowych domów, nie będą zdziwieni, oburzeni czy zagubieni wśród spraw na nich ciążących związanych z pogrzebem, spadkiem itp.)
Opiekunem awaryjnym nie powinna być osoba z tego samego gospodarstwa domowego! Wiadomo, że w razie trafienia żony do szpitala zwierzęciem zajmie się mąż czy dzieci. Jeśli osoby z jednego gospodarstwa domowego wspólnie spędzają czas, na przykład jeżdżą na obiady Świąteczne do rodziny czy na wspólne zakupy, to istnieje szansa, że wszyscy razem zginą w jednym wypadku. W takiej sytuacji konieczny jest Opiekun awaryjny nie związany z danym gospodarstwem domowym.
Dobrze jest, jeśli Opiekun awaryjny jest osobą opanowaną, chłodno myślącą, aby w obliczu tragedii umiał zająć się potrzebującym zwierzęciem, zamiast miotać się w rozpaczy z powodu straty bliskiej osoby. Dobrze jest również zabezpieczyć finansowo swoje zwierzęta, jeśli Opiekun awaryjny nie jest majętny.


Obrazek*Obrazek
Ostatnio edytowano Czw lip 29, 2021 19:47 przez Stomachari, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 31, 2019 18:57 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Poproszę jedną :)

Tundra

 
Posty: 3266
Od: Śro sie 27, 2014 9:32

Post » Wto gru 31, 2019 19:53 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Jak szybko! Super, dziękuję, wysyłam pw :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 31, 2019 22:49 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Też poproszę

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 31, 2019 23:23 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Super, dziękuję, też już wysłałam pw :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sty 01, 2020 0:05 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Odpisałam

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 01, 2020 11:17 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Ja też :D

Tundra

 
Posty: 3266
Od: Śro sie 27, 2014 9:32

Post » Śro sty 01, 2020 13:19 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Też poproszę jedną kartę, od pewnego czasu panikuję właśnie z tego powodu :(
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro sty 01, 2020 13:52 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Poproszę o dwie. Oby się nie przydały.
Moja refleksja: jedna do portfela (portfel mogą ukraść a złodziej raczej nie zadzwoni) druga do etui z dokumentami.
Bardzo dobry pomysł. Warto by nagłośnić w mediach.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw sty 02, 2020 10:29 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

piekna idea! poprosze 3 karty :)

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 02, 2020 22:10 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Ojej, jakie zainteresowanie, dziękuję bardzo :oops:
Przepraszam, że wczoraj nie odpisałam.
Dziś wysłałam wszystkie pw. Mam nadzieję jutro nadać dotychczasowe przesyłki :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 02, 2020 23:06 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Poproszę trzy.
Ktoś mi mówił o takich kartach i akurat miałam zamiar się w nie zaopatrzyć.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw sty 02, 2020 23:29 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Wysłałam pw :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 03, 2020 16:30 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

Poproszę dwie sztuki i PW z danymi do wpłaty.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Pt sty 03, 2020 17:55 Re: Karta "Opiekun awaryjny"

wezmę 4 szt.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości