Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 23, 2019 14:35 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ametyst55 pisze:to jeszcze takie ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/domek-dla-kot ... xrgBg.html Ten sprzedającymiał domki do sprzedaży na allegro , teraz ich nie widzę. Dziewczyny kupowały te domki dla kotów z lotniska (viewtopic.php?f=1&t=194200). Ten domek jest trochę mniejszy , ale ma wg mnie trochę za duży otwór.
Ja kupiłam od tego sprzedawcy domek o rozmiarze B , ale wyglądał inaczej niż na zdjęciu bo miał dodatkowy rant przyklejony jakimś śmierdzącym klejem przez sprzedawcę :evil: Natomiast z domku o rozmiarze A dziewczyny były zadowolone. Może napisz do sprzedawcy czy nie mógłby wystawić tych małych domków na allegro. Cena byłaby wtedy ciut wyższa chyba 22,70 zł https://allegro.pl/oferta/domek-dla-kot ... 8545842889


Zadzwonię :D . Wolałabym kupić z allegro bo mam smart więc przy co najmniej dwóch mam dostawę gratis :lol: (chyba :oops: )
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7952
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lis 23, 2019 14:50 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ametyst55 pisze:
ewkkrem pisze:Parametry:

wymiary zewnętrzne z pokrywką: 580 x 380 x 285 mm
wymiary wewnętrzne bez pokrywki: 500 x 300 x 215 mm
pojemność: 32 L
grubość ścianki 40 mm


Wg mnie za niskie, ale niech się wypowie Prakseda .

Ja zrezygnowałam z zakupu tego pudełka, natomiast na OLX kupiłam 2 pudełka bliskie tym wymiarom, które proponuje Prakseda na początku wątku. Tu masz namiary: https://www.olx.pl/oferta/styrobox-pude ... 94f681d04c. Mimo, że używane, pudełka są czyste w środku. Przewożone podobno były w nich rybki akwariowe :strach:
Ja jestem zadowolona z zakupu, a koty już z nich korzystają :ok:

Dzięki za zaufanie.
Faktycznie nieco za niskie jeżeli wysokość to 215. Kot nie będzie mógł usiąść.
Ale gdzieś sprzedała z taką nastawna, tzw ring mnie można dokleić. I dopiero na to pokrywę.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob lis 23, 2019 14:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ametyst55 pisze:
ewkkrem pisze:
ametyst55 pisze:W tym zmieści się więcej :wink: jeden to będzie miał rezydencję :ok:

No właśnie. Podobno za duże nie jest dobre. Kot nie utrzyma w nim ciepła wydzielanego przez siebie.


to jeszcze takie ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/domek-dla-kot ... xrgBg.html Ten sprzedającymiał domki do sprzedaży na allegro , teraz ich nie widzę. Dziewczyny kupowały te domki dla kotów z lotniska (viewtopic.php?f=1&t=194200). Ten domek jest trochę mniejszy , ale ma wg mnie trochę za duży otwór.
Ja kupiłam od tego sprzedawcy domek o rozmiarze B , ale wyglądał inaczej niż na zdjęciu bo miał dodatkowy rant przyklejony jakimś śmierdzącym klejem przez sprzedawcę :evil: Natomiast z domku o rozmiarze A dziewczyny były zadowolone. Może napisz do sprzedawcy czy nie mógłby wystawić tych małych domków na allegro. Cena byłaby wtedy ciut wyższa chyba 22,70 zł https://allegro.pl/oferta/domek-dla-kot ... 8545842889

Tylko w tym z pierwszego linku są za duże otwory i za nisko. Najlepiej kupić całe i samemu wycinać.
Do klejenia lepsza jest pianka montażowa, po wyschnięciu nie śmierdzi i wypełnia dokładnie szczeliny bo puchnie po nałożeniu. Klej jest tam gdzie się go naniesie. Czasem niedokładnie i wtedy buda przecieka.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob lis 23, 2019 15:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:
ametyst55 pisze:
ewkkrem pisze:
ametyst55 pisze:W tym zmieści się więcej :wink: jeden to będzie miał rezydencję :ok:

No właśnie. Podobno za duże nie jest dobre. Kot nie utrzyma w nim ciepła wydzielanego przez siebie.


to jeszcze takie ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/domek-dla-kot ... xrgBg.html Ten sprzedającymiał domki do sprzedaży na allegro , teraz ich nie widzę. Dziewczyny kupowały te domki dla kotów z lotniska (viewtopic.php?f=1&t=194200). Ten domek jest trochę mniejszy , ale ma wg mnie trochę za duży otwór.
Ja kupiłam od tego sprzedawcy domek o rozmiarze B , ale wyglądał inaczej niż na zdjęciu bo miał dodatkowy rant przyklejony jakimś śmierdzącym klejem przez sprzedawcę :evil: Natomiast z domku o rozmiarze A dziewczyny były zadowolone. Może napisz do sprzedawcy czy nie mógłby wystawić tych małych domków na allegro. Cena byłaby wtedy ciut wyższa chyba 22,70 zł https://allegro.pl/oferta/domek-dla-kot ... 8545842889

Tylko w tym z pierwszego linku są za duże otwory i za nisko. Najlepiej kupić całe i samemu wycinać.
Do klejenia lepsza jest pianka montażowa, po wyschnięciu nie śmierdzi i wypełnia dokładnie szczeliny bo puchnie po nałożeniu. Klej jest tam gdzie się go naniesie. Czasem niedokładnie i wtedy buda przecieka.


Dzięki, za podpowiedzi. O piance czytałam i już jestem uświadomiona :lol: . Co do otworu to doczytałam na (chyba) lotniskowym wątku, że można dogadać się ze sprzedawcą i przyśle budki bez otworów. Mam natomiast "niedomkowy" problem. Jak taką budkę przymocować do (np. palety, na której stoi już inny, drewniany domek) coby nóg nie dostał :evil: Domki będą stały w pobliży klatek schodowych przy blokach. Ten, drewniany jest owinięty łańcuchem i przymocowany do czegoś metalowego . Dodatkowo strzeże go tabliczka "uwaga, obiekt monitorowany" i atrapa kamery :twisted:
A, jeszcze mi się przypomniało. Nie trzeba dodatkowa daszku nad wejściem zrobić?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7952
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lis 23, 2019 16:24 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Daszek zawsze musi być.
Ja styropianowe domki po prostu przycickam cegłą czy kamieniem, żeby wiatr nie porwał. Na ludzi nie mam sposobu.
Właśnie wróciłam wkurzona.
Dwa domki do wymiany, połamane. Taka bezinteresowna podłość. Z jednej zrobiony śmietnik, choć kosz na śmieci stoi w pobliżu. Druga otworem do góry, pełna wody. Człowiek to najpodlejsze istota jaką ziemia nosi.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob lis 23, 2019 23:10 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Zgadzam się, najpodlejsze i niegodne życia jest społeczeństwo.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt lis 29, 2019 0:29 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:Daszek zawsze musi być.
Ja styropianowe domki po prostu przycickam cegłą czy kamieniem, żeby wiatr nie porwał. Na ludzi nie mam sposobu.
Właśnie wróciłam wkurzona.
Dwa domki do wymiany, połamane. Taka bezinteresowna podłość. Z jednej zrobiony śmietnik, choć kosz na śmieci stoi w pobliżu. Druga otworem do góry, pełna wody. Człowiek to najpodlejsze istota jaką ziemia nosi.


Ludzie sa wredni, bo kot przeszkadza itd. Ostatnio, jakis miesiąc temu, na początku października, ktoś pod osłona nocy porzucił kotkę. Spotkałam ją jak biedna siedziała na szkolnych schodach, była bardzo zadbana, miała obrożę. Coś co zwróciło moja uwage to jej brzuch. Był dość duży, wyglądała jak ciężarna. Na szzczęście znalazła się osoba, która przygarnęła na ogródek, gdzie ma zapewnione ciepło i jedzenie.

Emileczka88

 
Posty: 1
Od: Pt lis 29, 2019 0:26

Post » Sob lis 30, 2019 1:31 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Emileczka88 pisze:Ludzie sa wredni, bo kot przeszkadza itd. Ostatnio, jakis miesiąc temu, na początku października, ktoś pod osłona nocy porzucił kotkę. Spotkałam ją jak biedna siedziała na szkolnych schodach, była bardzo zadbana, miała obrożę. Coś co zwróciło moja uwage to jej brzuch. Był dość duży, wyglądała jak ciężarna. Na szzczęście znalazła się osoba, która przygarnęła na ogródek, gdzie ma zapewnione ciepło i jedzenie.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem: domowa, porzucona, ciężarna(?) kotka została przez kogoś zakwaterowana w ogródku? Jest tam budka?
Nie lepiej by było kotkę wykastrować i poszukać nowego, dobrego domu?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob gru 07, 2019 15:01 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Obrazek

Taką budkę zafundowała koleżanka. W środku ocieplona styropianem i włożone polarki. Będzie jeszcze folia budowlana choć nie wiem czy oklejać bo w stanie fabrycznym można podnieść dach.
Problem w tym, że koty nie chcą :placz: . Włażą do "ganku" a dalej nie. Wolą moknąć.
Co z nią nie tak? Dzisiaj spróbuję waleriany i kocimiętki. Nauczą się? (Stoi już czwarty dzień).
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7952
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro gru 11, 2019 19:31 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Trzeba skropić wnętrza walerianą, wtedy szybko się przeprowadzą.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw gru 12, 2019 15:54 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

mziel52 pisze:Trzeba skropić wnętrza walerianą, wtedy szybko się przeprowadzą.

Skropiłam i ... kurczę, ja taka nowa ale jaką frajdę serwuje kot wychodzący z nowej budki - bezcenne!
Trochę nam nowy człek (bezdomny w zamian za pomoc) namotał bo chcąc pomóc przybił gwoździami daszki ale przy okazji wyedukowałyśmy bezdomnego miłośnika zwierząt :1luvu: .
DOMEK ZAMIESZKANY :1luvu:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7952
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw sty 30, 2020 11:51 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ja dla przydomowych kotów sam zbiłem domek

piotrtalikos

 
Posty: 7
Od: Pon sty 27, 2020 8:32
Lokalizacja: Żywiec

Post » Czw sty 30, 2020 14:17 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

:ok:
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie lut 02, 2020 22:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

no niestety za wszystko sobie liczą

sigmasig

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 05, 2017 9:35

Post » Sob wrz 18, 2021 20:51 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Czy ktoś z Warszawy ma do oddania lub sprzedania porządne pudło na zimowy domek? Oczywiście spoza Warszawy też może być, ale zależy jaki koszt pudło+wysyłka. Moje dotychczasowe źródło pudeł wyschło i pilnie potrzebuję. Chodzi mi tylko o pudełko, na ciepły domek sama przerobię.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, jacek1982, Silverblue i 259 gości