koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 06, 2019 19:16 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

aga66 pisze:Biedny kociak :( Zdjęcia nie ogladałam, nie mogę. Bardzo cieszę się, że się nimi zajęliście.


Kociaki na razie muszą tam zostać. Są dość dzikie i jeszcze niespecjalnie same jedzą. Szanse na złapanie będą dopiero jak zaczną podchodzić do jedzenia, bo strych na którym są jest w dość kiepskim stanie i bieganie za kociakami jest zbyt ryzykowne. Iza powymieniała polarki w budkach i zostawiła im jedzenie, zostawiła też kocyk w suchym miejscu. Mieliśmy ze sobą torbę transportową, ale kociaki są jeszcze płochliwe i nie podchodzą do jedzonka więc nie ma jak ich złapać.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro lis 06, 2019 20:49 Re: Koty- lotnisko. Tak tam dalej być nie może...

Damian- iza71koty pisze:Dziękujemy za wpłatę :1luvu: . Budka miała przegrodę( wyjęliśmy ją po kilku dniach), bo strasznie utrudniało to kotom ucieczkę- z budki są tylko dwa wyjścia 1 u góry i 1 na dole. Na tym zdjęciu z dzisiaj widać, że budka się sprawdza oraz to, że nie stoi na samej ziemi. Jest postawiona na kawałku podkładu kolejowego oraz na kilku innych deskach/ cegłach. I jest porządnie ustabilizowana. Z budki korzysta po kilka młodych kotów- u góry ostatnio spały 4, na dole natomiast 2- brak przegrody pozwala im się poprzytulać. :D


Skoro z każdego poziomu budki korzysta kilka kotków to rzeczywiście nie ma powodu jej grodzić.

Szkoda,że mam małą emeryturę, chciałabym dorzucić więcej ale jest jak jest.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2306
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 07, 2019 11:08 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Dziękujemy :1luvu: aistionnelle za obsługę zbiórki. aistionnelle z pieniędzy ze zbiórki zrobiła zakup- 10kg joesera culinesse :201494, które przed chwilą dostarczył do nas kurier.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw lis 07, 2019 11:21 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Bardzo dziękujemy :1luvu: Benita za wsparcie zbiórki, którą obsługuje aistionnelle : https://pomagam.pl/q4lnkyh7

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw lis 07, 2019 18:50 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Oba kociaki na strychu dzisiaj były, biegały koło mamy. Nie wyglądają na wystraszone. Próbujemy pomału namówić je do podchodzenia po jedzonko. Jeśli nie oswoją się chociaż trochę to nie będziemy mieli jak je stamtąd zabrać, gdyby nie było wyjścia.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 08, 2019 13:14 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Kolejna zła wiadomość z lotniska - niestety ale maluchy nie mogą u nas zostać, naszemu rezydentowi się nie polepsza - wręcz przeciwnie, jego stres przenosi się na drugiego kota. Obecnie jest na takim etapie, że rozdrapuje sobie rany do krwi. Jest agresywny i nie można niczego przy nim zrobić. Do jedzenia dostaje produkty, których w ogóle nie powinien jeść, ale musimy jakoś go zachęcić. Same maluchy mają się bardzo dobrze. TOZ zaoferował pomoc i że je weźmie, ale dopiero jak będą zaszczepione (na razie przez leczone uszka nie mogą być). Dużo, bardzo dużo zaryzykowaliśmy dopuszczając tak chore koty do naszych (biegają już po całym domu od kilku dni), ale niestety nic to nie pomogło w socjalizacji. Zanim będą mieć wyleczone uszka + szczepienie może minąć dwa, trzy tygodnie, a to stanowczo zbyt długo. Z kolei u P.Izy dochodzi nierozwiązana kwestia maluchów z poddasza. Jeśli jednak P.Iza zdecyduje się je zabrać od nas - to tylko na czas leczenia, potem zostaną przekazane do TOZu. Na wizyty w lecznicy będą przez nas wożone, tutaj nie będzie żadnego problemu. Daliśmy już na OLX ogłoszenie, ale jak na razie odzew bardzo mały (TOZ udostępnił dziś na swojej stronie). Maluchy są cudowne i absolutnie bezproblemowe, ale nie jesteśmy w stanie zmienić podejścia naszych kotów.

Wiadomość z ostatniej chwili :
Szaruski mają grzybicę i ta grzybica przeniosła się już na nas.
Tym bardziej pilnie jest potrzebny nowy dom.

Udostępniajcie proszę na swoich kontach FB:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8412718566
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Sob lis 09, 2019 12:39 Re: Tak tam dalej być nie może. Problem z szaruskami

Dziękujemy za wpłatę na konto zbiórki :1luvu: Anonimowy Darczyńca

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 09, 2019 19:15 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

JózefK. pisze:Kolejna zła wiadomość z lotniska - niestety ale maluchy nie mogą u nas zostać, naszemu rezydentowi się nie polepsza - wręcz przeciwnie, jego stres przenosi się na drugiego kota. Obecnie jest na takim etapie, że rozdrapuje sobie rany do krwi. Jest agresywny i nie można niczego przy nim zrobić. Do jedzenia dostaje produkty, których w ogóle nie powinien jeść, ale musimy jakoś go zachęcić. Same maluchy mają się bardzo dobrze. TOZ zaoferował pomoc i że je weźmie, ale dopiero jak będą zaszczepione (na razie przez leczone uszka nie mogą być). Dużo, bardzo dużo zaryzykowaliśmy dopuszczając tak chore koty do naszych (biegają już po całym domu od kilku dni), ale niestety nic to nie pomogło w socjalizacji. Zanim będą mieć wyleczone uszka + szczepienie może minąć dwa, trzy tygodnie, a to stanowczo zbyt długo. Z kolei u P.Izy dochodzi nierozwiązana kwestia maluchów z poddasza. Jeśli jednak P.Iza zdecyduje się je zabrać od nas - to tylko na czas leczenia, potem zostaną przekazane do TOZu. Na wizyty w lecznicy będą przez nas wożone, tutaj nie będzie żadnego problemu. Daliśmy już na OLX ogłoszenie, ale jak na razie odzew bardzo mały (TOZ udostępnił dziś na swojej stronie). Maluchy są cudowne i absolutnie bezproblemowe, ale nie jesteśmy w stanie zmienić podejścia naszych kotów.

Wiadomość z ostatniej chwili :
Szaruski mają grzybicę i ta grzybica przeniosła się już na nas.
Tym bardziej pilnie jest potrzebny nowy dom.

Udostępniajcie proszę na swoich kontach FB:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8412718566


Koty już u nas.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 09, 2019 20:45 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Zabraliśmy od JózefK. szaruski- na ich prośbę. Kociaki dostały wyprawkę. Co dalej zobaczymy.

Początkowo Ala z Darkiem JózefK. mieli jeździć sami do kotów na lotnisku, ale jest to za trudny teren. Dziś się o tym przekonałem. Pomijając kwestie chodzenia po bardzo podmokłym terenie jest tez kilka innych utrudnień:

1. Zaczęły się prace mające na celu naprawę kanału irygacyjnego. Nieraz trzeba niemal na siłę przeciskać się pomiędzy autami, które stoją w korku.
2. Dziki- przynajmniej dwa stada dzików- jedzenie trzeba rozkładać i pilnować, aż koty zjedzą. Na szczęście są tam altany,a więc dachy i strychy, gdzie koty urzędują. Można zostawić zapas jedzenia, który nie stanie się pokarmem dla dzików. Kolejny plus- jedzenie na strychach nie zmoknie- wchodzenie jednak po stołkach, dziwnie skleconych drabinach jest bardzo ryzykowne.
3. Znam wszystkie osoby bezdomne, które tam mieszkają, Ala z Darkiem mogliby być przez nie rozganiani, lub zaczepiani.
4. Z pewnością są inne sytuacje, z którymi trzeba się zmierzyć. Przykład z dzisiaj:

Nie wiem dlaczego, ale jeden z kotków, które są na strychu- (gdzie zostały dwa kociaki z mamą) na strychu dzisiaj nie był. Strasznie krzyczał więc zacząłem szukać. Znalazłem go samego na dachu altany- jego mama nie reagowała. Szybki telefon do Izy- doradziła żebym poczekał i może jak odejdę mama go zabierze. Nic z tego. Kociak krzyczał tylko jak mnie słyszał/ widział. Jak się oddaliłem milkł.
Ustaliliśmy więc, że spróbuję go z dachu ściągnąć. Wziąłem drabinę i podstawiłem pod dach. Wszedłem i bez żadnych problemów złapałem kociaka- nie uciekał. Hyc.. pod kurtkę i zszedłem z nim na dół. Jak wspominałem znam bezdomnych stamtąd, więc wszedłem do altany obejrzeć kociaka( jego brata/ siostrę parę dni temu znalazłem nieżywego i do połowy zjedzonego :placz: )- bo bałem się, że może uciekał przed jakimś drapieżnikiem i może być ranny... Jak znosiłem kociaka z dachu wsadziłem go pod kurtkę i poszedłem do altany. Rozpinam kurtkę i patrzę czemu nie ucieka.... a kociak zasnął :D Na szczęście kociak jest cały i zdrowy- najprawdopodobniej kotka :201461
Odniosłem kociaka na strych do mamy... kociak najpierw chodził trochę zdezorientowany, ale po chwili rozpoznał miejsce. Mama nadal nie reagowała. Nie koniec historii... bo jak odszedłem od altany znowu usłyszałem krzyk. Kociak spadł, lub zszedł po drabinie ze strychu na dół( Zygmunt, bezdomny stamtąd mówił, że już raz wnosił tego samego kociaka na strych). Musiałem wnieść go po raz drugi. Tym razem na szczęście tam został. Drugi kociak jest trochę większy, jest bardzo płochliwy i strasznie ucieka. Mniejszego raczej da radę złapać.

Wracając z lotniska kolejna przygoda. Mirek- bezdomny z innej altany leżał w kanale, obok wózek z drewnem. Chyba był mocno podpity, bo zjeżdżając z wózkiem po mostku zarzuciło go i spadł do wody. Na szczęście pompy, które osuszają kanałek już prawie wypompowały z niego większość wody. Trzeba było człowiekowi pomóc wyjść i wyciągnąć dobytek.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 09, 2019 21:00 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Zdjęcia kociaka ściągniętego z dachu. Słabej jakości, bo nie bardzo jak było robić zdjęcia.

Obrazek Obrazek
Powrót na strych do mamy.
Obrazek Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 09, 2019 21:10 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Kociaki- szaruski zabrane od JózefK. mają bardzo dużą pojemność w tych małych brzuszkach. Zjadły dwa gotowane udka na dzień dobry.
Obrazek

Srebrny
Obrazek Obrazek
Szara
Obrazek Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 09, 2019 21:38 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Tak, maluchy mają apetyt ogromny i cały czas są głodne:) Ale to dobrze, gdyby nie chciały jeść to by tylko znaczyło, że jest z nimi źle. Ustaliliśmy z P.Izą i Damianem, że zostaną u nich na pobyt leczenia grzybicy, potem będą zaszczepione i przekazane do TOZ. Jeszcze nie wiemy czy nasze koty nie mają grzybicy, więc na razie leczymy tylko siebie.
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Sob lis 09, 2019 21:52 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

JózefK. pisze:Tak, maluchy mają apetyt ogromny i cały czas są głodne:) Ale to dobrze, gdyby nie chciały jeść to by tylko znaczyło, że jest z nimi źle. Ustaliliśmy z P.Izą i Damianem, że zostaną u nich na pobyt leczenia grzybicy, potem będą zaszczepione i przekazane do TOZ.
:ok: :ok:

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Nie lis 10, 2019 22:32 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Alez to slicznosci sa! Jakie slodkie pysiaczki!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon lis 11, 2019 0:04 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

pibon pisze:Alez to slicznosci sa! Jakie slodkie pysiaczki!


No.. do śliczności to im jeszcze sporo brakuje-zwłaszcza, że futerka nie są jeszcze zbyt ładne. Nie sprawiają żadnych problemów. Iza mówi, że rzadko trafiają się takie grzeczne i cichutkie kociaki. Muszą być na razie w klatce, ale nie wyglądają na nieszczęśliwe. Ala z Darkiem mówili, że miewają problemy z kuwetą, ale u nas jeszcze ani razu poza kuwetę nic nie zrobiły.

Dają się głaskać. Kocurek niespecjalnie za tym przepada, ale kicia mruczy- no chyba, że pieszczota trwa za długo to zaczyna burczeć.

Wolą gotowane mięso niż puszki. Dzisiaj pojadły drobiu i popiły rosołku. Puszką niespecjalnie się interesowały. Na kolację pochrupały suchego.

Niestety dzisiaj z Lotniska wróciliśmy ze złymi nowinami dla nich. Znaleźliśmy ich mamę martwą. :(

Już z daleka widzieliśmy kota leżącego na ulicy blisko krawężnika. Prawie natychmiast rozpoznaliśmy mamę kociaków. Bardzo mokra, ciałko już zesztywniałe. To może dowodzić, że stało się to w nocy, lub nad ranem. Wczoraj jadła z wielkim apetytem. Potem jeszcze była karmicielka z dokładką.

Dzisiaj pojechaliśmy razem, bo Iza chciała zabezpieczyć jedną z budek, która przemaka. Ostatnio Iza namierzyła 3 takie budki, bo jak jedzie ze mną - to sprawdza wszystkie. Zaplanowaliśmy, że pokryjemy budkę dodatkową folią i wymienimy polarki.
Oczywiście zostało to zrobione, ale niestety na pierwszym wjeździe czekała na nas taka smutna i przykra wiadomość.
Musimy jeszcze zabezpieczyć dwie pozostałe budki, bo szkoda, aby koty straciły schronienia.

[*]Mama kociaków. Żegnaj kiciu. :( :placz:
Obrazek Obrazek Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1613
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 226 gości