Podywyższona kreatynina

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lis 08, 2019 9:10 Re: Podywyższona kreatynina

Najpierw Nefrokrill, który wet zlecił bez chociażby badania fosforu, a teraz super chrupek Royala...
Wstaw badania moczu, zobaczymy co faktycznie kotu jest potrzebne (poza USG).
Tak jak napisała inezka70 - ze względów finansowych proponowałabym jednak przemyśleć adopcję kolejnego kota.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt lis 08, 2019 15:27 Re: Podywyższona kreatynina

Mała miała robione usg i ma drobny piasek w pęcherz. Dla złagodzenia i rozpuszczenia wet zalecilq podawanie jest RC urinary

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pt lis 08, 2019 16:01 Re: Podywyższona kreatynina

Bez wyników badania moczu nie jestem w stanie nic doradzić.
Karma RC to nie recepta na zdrowy koci pęcherz. Szkoda na niego wydawać pieniędzy.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt lis 08, 2019 19:39 Re: Podywyższona kreatynina

Obrazek

Oczywiście lecz z tego co ja wiem taką karma jest w stanie pozbyć się drobnego piasku z pecherza

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pt lis 08, 2019 20:28 Re: Podywyższona kreatynina

Przepraszam, nie pamietam, czym teraz karmisz kociaka, ale porozmawiałabym na Twoim miejscu z weterynarzem o innym produkcie, który podobne działanie jak urinary, bo ta karma zakwasza mocz- Urinowet, czy L-methiocid Feline i dawać to z normalnym karmieniem.
Chociaż u mojego struwitowca, gdy jeszcze nie miałam pojęcia, że te wszystkie RC,a głownie suche dla kotów są be, to urinary mi pomagała w utrzymywaniu kota długo w znośnej równowadze. Ale w jakimś momencie dawałam suchą i mokrą urinary pól na pół i niekoniecznie była to rc. Do całkowitej równowagi kot mi wrócił, jak mu bardzo ustabilizowałam tryb życia.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt lis 08, 2019 20:51 Re: Podywyższona kreatynina

Suchą karmę najlepiej w ogóle wycofaj z menu kotki. Karm mokrą karmą najlepiej rozcieńczona jeszcze wodą i ewentualnie jakiś preparat na zakwaszenie moczu, choć osobiście uważam, że to też zbędne. W przypadku struwitów najważniejsze jest nawodnienie. Zerknęłam na skład RC Urinary, ryż, gluten pszeniczny :strach: Ta karma na pewno nie pomoże kotu, a może jedynie zaszkodzić.
Jeśli chodzi o nerki, to ciężar właściwy moczu nie wskazuje raczej na ich niewydolność. Chyba gdzie indziej należałoby szukać przyczyn podwyższonej kreatyniny. W pyszczku wszystko ok ? Może te liczne krople lipidowe w moczu są jakąś wskazówką, może wątroba, trzustka ?

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt lis 08, 2019 20:56 Re: Podywyższona kreatynina

Nie mam już bladego pojęcia. Weterynarz na chwilę obecna wlasnje kazał mala karmić karma RC przez jakiś miesiąc i powtórzyć wyniki.
I napewno zmienic karma na lepsza. Na początku podawałam małej whiskas bo na tej od malucha była uczona. Teraz ma podawana butchers classaic bo nie znalazłam w sklepie pro. Naprawdę nie mam pojęcia już co robić. W usg faktycznie były widoczne male kropeczki i mówiła wet że to właśnie piasek i że po stosowaniu przez jakiś czas RC powinno jej to się usunąć.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pt lis 08, 2019 20:57 Re: Podywyższona kreatynina

Nie mam już bladego pojęcia. Weterynarz na chwilę obecna wlasnje kazał mala karmić karma RC przez jakiś miesiąc i powtórzyć wyniki.
I napewno zmienic karma na lepsza. Na początku podawałam małej whiskas bo na tej od malucha była uczona. Teraz ma podawana butchers classaic bo nie znalazłam w sklepie pro. Naprawdę nie mam pojęcia już co robić. W usg faktycznie były widoczne male kropeczki i mówiła wet że to właśnie piasek i że po stosowaniu przez jakiś czas RC powinno jej to się usunąć.

Od czasu tego wyniku odwodnienia małej za każdym razem podaje mokra karmę z dodatkiem wody.
Do suchej karmy ma cały czas dostęp.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pt lis 08, 2019 21:06 Re: Podywyższona kreatynina

W składzie tej RC Urinary jest środek zakwaszający mocz: siarczan wapnia (1,25%) i pewnie to ma pomóc. Po co kota przy okazji faszerować zbożami ? Myślę, że najlepiej po prostu podawać preparat na zakwaszenie moczu, ale karmić dobrą, mokrą karmą.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt lis 08, 2019 21:22 Re: Podywyższona kreatynina

U mojej kotki do zakwaszenia bardzo dobrze zadziałał UrinoMet mini, który zawiera L-Metioninę. 1 tabletka dziennie i podlewane wodą pełnowartościowe mokre z wyższej półki, np. catz fine food, granata pet, feringa oraz poidełko lub kilka różnych pojemników wystawionych w mieszkaniu może pomóc kotu pobyć się struwitów, obniżyć ph moczu. Ja biegam z konewka po mieszkaniu, bo moja kotka lubi pić z niej wodę, ale tylko wtedy, kiedy "idę" podlewac kwiatki.. :mrgreen:

Warto także zrezygnować z suchej karmy, która, mówiąc obrazowo, pochłania z wnętrza kota wodę, a tej przecież mu brakuje...

Kot musi mieć przerwy w jedzeniu, między posiłkami ph moczu spada - struwity nie mają szansy się wytworzyć w kwaśnym środowisku. PH moczu rośnie zaraz po posiłku i utrzymuje się jakiś czas. Jak kot ma dostęp do suchej karmy cały czas i podjada, to nie ma szansy na naturalne zakwaszenie moczu.

Warto ph moczu na bieżąco mierzyć paskami lakmusowymi, do kupienia w aptece, polecam te Dr Jacob's. Są dokładne.
Wrzucałam Ci tu namiary wcześniej na ABC na Forum ws problemu, pobierania moczu i PPP - Podstępnego Programu Pojenia - (wątek na tym Forum) woda to podstawa i rozwiązuje wiele kocich problemów. :ok:
+ oczywiście zrobiłabym pozostałe badania, o których tu pisałyśmy wyżej.. i sprawdziła paszczę..
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 09, 2019 8:44 Re: Podywyższona kreatynina

Gdzie taki preparat można zdobyć? Zaraz popatrzę w internetowych sklepach za mokra karma

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Sob lis 09, 2019 8:46 Re: Podywyższona kreatynina

Secutee pisze:Gdzie taki preparat można zdobyć? Zaraz popatrzę w internetowych sklepach za mokra karma



Można kupić na allegro, taniej niż u weta.. :)
sprawdź zooplus.pl
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 09, 2019 10:01 Re: Podywyższona kreatynina

A jak wyglądały nerki na usg?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob lis 09, 2019 18:01 Re: Podywyższona kreatynina

Według weta wszystko z nimi Wporzadku

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Sob lis 09, 2019 20:47 Re: Podywyższona kreatynina

U nas na kryształy w moczu też bardzo dobrze sprawdził się UrinoMet mini - występuje teraz pod nową nazwą UrinaryMet mini. 60 tabletek kosztuje kilkanaście zł, do tego mokry Butchers i powinno być dobrze.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mikela i 48 gości