Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 06, 2019 22:24 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

Radek miał robione zęby w wieku 12 lat. Miał iniekcyjna ale najpierw pełen profil krwi zrobiony a potem echo i ekg. Wszystko było w porządku
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 06, 2019 23:16 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

Madie pisze:Radek miał robione zęby w wieku 12 lat. Miał iniekcyjna ale najpierw pełen profil krwi zrobiony a potem echo i ekg. Wszystko było w porządku

Dokładnie taki komplet badań ma Milenka. Plus usg z początku września. Tzn chyba ekg nie miała, tylko echo i pomiar cisnienia krwi.
Sęk w tym, że wet prowadząca Mikę też mowiła, ze do usunięcia samych kłów wystarczy injekcyjna - tyle że dwa miesiące później już krea i mocznik poszybowały, a 3 lata póxniej Mika odeszła. A ja sobie wyrzucałam,. ze wszystkie operacji w jej życiu były na injekcyjnej narkozie, że może gdyby była wziewka byłoby lepiej.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw lis 07, 2019 8:30 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

Ja nic nie powiem, u którego weta - ale powiedzcie mi przy okazji w temacie paszczy. Czy zęby da sie robić na wziewnej? Nie ma wtedy kot maseczki na ryjku?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lis 07, 2019 8:53 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

Avian, raczej ma rurkę ;)
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw lis 07, 2019 9:55 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

W 2016 roku dr Klim robiła sanację jamy ustnej mojej prawie wówczas 20-letniej nerkowej kotce. Zabieg bez komplikacji. Narkoza wziewna.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw lis 07, 2019 10:46 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

Dzięki, Feliska97.
Jeszcze nie podjęłamd ecyzji - na wszelki wypadek Milenkę zapisałam w trzy miejsca, terminy długie (koniec listopada) więc mam chwilę na zastanowienie się..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lis 08, 2019 20:00 Re: Dr Jodkowska, dr Klim, Dr Turos czy Bialobrzeska?

mziel52 pisze:Na to pytanie powinien się wypowiedzieć wet prowadzący kotkę.

I się wypowiedziała: że jedyna różnica między wziewną a iniekcyjną jest taka, że z wziewnej się szybciej wybudzi, bo jest jej mniej do metabolizowania w organizmie.
Nie mam konkretnej wskazówki od wet, którą narkozę wybrać. Myślałam, też, ze wziewna jest bezpieczniejsza, ale to nie prawda (podobno).
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 260 gości