Podróż z kotem samolotem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 05, 2019 11:41 Podróż z kotem samolotem

Hej,

Nadszedł taki czas, że wyjeżdżamy z mężem do USA. Lot jest przesiadkowy (w Amsterdamie) i bardzo długi (Atlanta). Bierzemy oczywiście nasze koty, wagowo wejdą do kabiny - ich rzeczy lecą osobno w walizce, już się dowiedziałam,że co prawda mięsa nie wolno wwozić do Stanów, ale rybę tak, więc na początek weźmiemy rybne puszki i jeśli znajdziemy, rybne groszki bez mięsa. Czy macie jakieś dobre pomysły, żeby kotki były jak najmniej zestresowane? Jak z jedzeniem i piciem przez taką długą (chyba razem 14h) podróż? Czy na lotnisku podczas przesiadki jest gdzie kota wyjąć z transportera i dać mu odsapnąć? Transportery będą z "pampersem" - ale jak z odkupywaniem kota podczas podróży, normalnie robią co ok. 8-9 godzin. Oba kotki są młode, mają około roku, bardzo ufne, ale nie mam złudzeń, że to będzie dla nich spore przeżycie. Nie możemy ich jednak i nie chcemy nikomu zostawiać - wychowaliśmy je i jesteśmy ze sobą mocno związani. Po naszej 10 dniowej nieobecności, pierwszej takiej długiej, mieliśmy sranko na środku kibla i pomogła dopiero trzecia kuweta i parę dni, kiedy przebywaliśmy tylko w domu (długi weekend).
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Wto lis 05, 2019 21:14 Re: Podróż z kotem samolotem

Wydeje mi się, że bez dość silnych środków uspokajających może być bardzo ciężko. Wręcz szedłbym w kierunku rozwiązania zbliżonego do narkozy. Nie tylko nowe otoczenie, masa nowych zapachów, ale też zmiany ciśnienia, hałas itp. To jest niesamowita trauma dla zwierzaka. Tym bardziej, że podróż trwać będzie tyle godzin. Porozmawiałbym z jakimś behawiorystą i wetem na ten temat.

crazyperson1

 
Posty: 48
Od: Wto sie 07, 2018 22:58

Post » Wto lis 05, 2019 21:32 Re: Podróż z kotem samolotem

chyba nie zdecydowałabym się na taką podróż z kotami. :(
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto lis 05, 2019 23:00 Re: Podróż z kotem samolotem

Przed kilkunastoma laty lecielismy z dwoma mlodymi kotami do waszyngtonu, tam mielismy dzien na odpoczynek dla kotow (nocleg w hotelu) i potem kilkugodzinny lot do miejsca stalego pobytu.
Radzilismy sie weterynarzy i absolutnie odradzali wszelkie specyfiki uspokajace, ze zdrowiej bedzie kotom nie podawac takich lekow. Poradzono nam specjalny preparat ktory dodawany do wody mial ja czynic “smakowita” zeby zwierzaki pily, ale i tak nie chcialy. Zakrapialiamy im po troszku do pyszczkow pipeta podczas podrozy, ale delikatnie.
Sprawdz czy jest na lotnisku w atlancie “Animal Relief Area”, tak to sie nazywa u nas na lotnisku.
Miesa wwiezc nie mozna, ale mozna wziac ulubiona ich miesna puche na lot do atlanty a tam czego nie zjedza, wyrzucic.
Przy przechodzeniu przez bramki radze koty wyjmowac z transporterkow i przechodzic z nimi, a nie przepuszczac je przez te tasmy gdzie idzie bagaz podreczny. I tu sie szelki przydaja jesli koty sa nerwowe.
Wiadomo, lepiej zeby kot tak nie podrozowal wcale, ale co zrobic jak mus sie przeprowadzic.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lis 09, 2019 12:25 Re: Podróż z kotem samolotem

Dzięki za porady :)
Wiem, że trzeba kotki wyjąć, trzeba je będzie też pokazać na granicy i tu kolejny kłopot - nie znoszą szelek. Może uda się jakoś nauczyć do lutego.
Taka "smaczna woda" jest w tej chwili sprzedawana w zoologach w puszkach, mięsna puszka pewnie nie przejdzie przez kontrolę, ale nikt się pewnie nie obrazi za kilka małych saszetek z karmą (takich 50 g). Maluchy (no dobra, nie takie znowu maluchy, kocurek waży 5 kg) mają z nami "bezpieczną więź", więc mam nadzieję, że nasza obecność pomoże. Niestety sprawdzałam i nie ma takiej "animal relief area" w Amsterdamie (w Atlancie jest, ale to lotnisko docelowe), pewnie pójdziemy do przewijalni dla niemowlaków zmienić podkłady. Mniej bym się martwiła, gdyby miały więcej niż 2 lata, nie są jeszcze zbyt dojrzałe psychicznie. Rok skończyły we wrześniu.
Czy są jakieś kocie feromony takie do psiukania, które działają?
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Sob lis 09, 2019 14:47 Re: Podróż z kotem samolotem

W sprayu polecam feliway.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pt lis 15, 2019 16:52 Re: Podróż z kotem samolotem

Mnie też czeka taka podróż z kotem do Nevady. Denerwuje na samą myśl. Czyli koty nie chcą pic w trakcie podróży i trzeba je poić pipetą?

Wyspiarz

 
Posty: 12
Od: Pt lis 15, 2019 16:38

Post » Pt lis 15, 2019 22:13 Re: Podróż z kotem samolotem

Mialam miseczki i wode ze "smakowitymi" kroplami ale same pic nie chcialy, albo przynajmniej ja nie widzialam. Mialam tez puszki - takie miesko/rybka w galarecie firmy Gimcat, bo zawsze to chetnie jadly (zeby nawodnic dobrze przy jedzeniu) ze soba i im podtykalam ciagle pod noski.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon lut 10, 2020 8:00 Re: Podróż z kotem samolotem

Spróbowałem tego feliway i chyba pomogło, bo podróż przebiegła spokojnie

Wyspiarz

 
Posty: 12
Od: Pt lis 15, 2019 16:38




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty i 162 gości