Podywyższona kreatynina

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw paź 24, 2019 17:50 Re: Podywyższona kreatynina

Mogę jeszcze zapytać o karmę butchers? Czy chodzi o tą pro czy classic.
Mocz będę wylapyqala dopiero dziś ponieważ cały tydzień miałam 12 i teraz mam wolne i mam czas się za to zabrać.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pt paź 25, 2019 9:08 Re: Podywyższona kreatynina

Butcher'sa wybierz takiego, który ma więcej % mięsa w składzie.
Wyjaśnię jeszcze, że jeśli w toku poszerzonej diagnostyki okazałoby się, że kotka ma faktycznie problemy z nerkami, to trzeba będzie poszukać dla niej karmy z obniżonym poziomem fosforu.
Na chwilę obecną najważniejsze żeby udało Ci się złapać dziś mocz i aby został on zbadany jak najszybciej od pobrania.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt paź 25, 2019 10:02 Re: Podywyższona kreatynina

Dobrze jest zrobić pełne badanie moczu z osadem oraz stosunkiem białka do kreatyniny. :ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2019 13:55 Re: Podywyższona kreatynina

Problem w tym że moja kicia protestuję. Rano wyparzylam kuwete zostawiłam pusta i czekam czekam nic musiałam dojechać włożyłam żwirek i ta mała menda zrobiła od razu na żwirek. Słaby że mnie wyłapywać. Niestety mój weterynarz przyjmuje głównie rano. Więc chyba najprędzej mocz uda zrobić mi się w poniedzialek.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pt paź 25, 2019 14:08 Re: Podywyższona kreatynina

Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 04, 2019 12:43 Re: Podywyższona kreatynina

Kreatynina na dzień dzisiejszy wygląd A następująco
Obrazek
Druga sprawa mocz będzie robiony jutro bądź środa.
Gdyż kupiłam żwirek dla mojej kochanej specjalny do siusiania.
Wstępnie na sterylizacja jesteśmy umówione na piątek.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pon lis 04, 2019 14:58 Re: Podywyższona kreatynina

Kreatynina podwyższona - poza granica normy... Choć niższa w stosunku do wcześniejszych badań..
Czy robiłaś jonogram? Jak fosfor? Potas? Sód? Wapń? Inne parametry krwi?
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 04, 2019 19:06 Re: Podywyższona kreatynina

Niestety nie robiłam. Narazie skupiam się na badaniu moczu.
Robilam powtorzenie badania według zaleceń weterynarza.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Pon lis 04, 2019 19:07 Re: Podywyższona kreatynina

Czy bez badania jonogramu potasu sodu fosforu wapnia mala nie może mieć zrobionej sterylizacji? Chciałabym w końcu mieć to za nami. Szczególnie że za niedługo do naszej rodziny dolaczy nowe maleństwo

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Wto lis 05, 2019 12:41 Re: Podywyższona kreatynina

Osobiście wstrzymałabym się z kastracją do momentu ostatecznego zdiagnozowania kota.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto lis 05, 2019 13:10 Re: Podywyższona kreatynina

Feliska97 pisze:Osobiście wstrzymałabym się z kastracją do momentu ostatecznego zdiagnozowania kota.


Również tak uważam. :)

Bez kompletu badań, nie znasz przyczyny podwyższonej kreatyniny. Podawanie leków - nefrokrill - bez znajomości parametrów konkretnych badań wydaje się dość... dziwne..? :roll: weterynarz zalecił nefrokrill bez wcześniejszego zlecenia badania tego parametru?
Mocz jak najbardziej warto pilnie zbadać, z zachowaniem szczególnej uwagi na sposób pobierania i przechowywania go w domu oraz transportu do lecznicy.
Powodzenia :ok:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 05, 2019 19:19 Re: Podywyższona kreatynina

Korzystam z jednej lecznicy ktora ma otwarcie od 8 do 12 nie rozdwoje się ani nie roztroje nie wiem kiedy bedzie oddany mocz do analizy jq zawiozę próbkę rano.. Nie jestem po studiach weterynaryjnych nie znam się na sterylizacjach i kastracjach kotów. Żaden moj znajomy nie robił żadnych badań a kota ma wysterylizowanego. Niestety nie dysponuje środkami pieniężnych bog wie jakich kwotach by wykonac małej komplety badań. Na dzień dzisiejszy badania wyszły mnie ponad 100 zl. Bogiem też nie jestem nie unikne skutkow ubocznych braku sterylizacji bo nie wiem czy nie ma jakiegoś dziadostwa. Na litość boską...

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Czw lis 07, 2019 17:55 Re: Podywyższona kreatynina

Jutro wstawię wyniki badań moczu..
Przerażają mnie koszty leczenia mojej małej. Czy jest możliwość zorganizowania zbiórki?

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

Post » Czw lis 07, 2019 20:16 Re: Podywyższona kreatynina

Nie obraź się, ale na Twoim miejscu zastanowiłabym się czy brać kolejnego kota, skoro przerażają Cię koszty badań tego jednego. Weź pod uwagę, że drugi kotek też może zachorować, wymagać diagnozowania i leczenia.

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Czw lis 07, 2019 20:33 Re: Podywyższona kreatynina

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego. Bo wszystkie koszty ponoszę sama.. Wiem ile co kosztuje.
Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że wszystkie badania są takie drogie + dochodzą karmy specjalistyczne itd itd.
Dodatkowo do tego dojdzie karma z royal Canin Uri ponieważ mala ma kamyczki w pęcherzu.
Pani doktor zaleciła nam by zrobić usg wstrzymac się ze sterylizacją..
Ze zbiórką nie chodziło mi o pieniądze ale np jeżeli komuś zalega karma royal Canin Urinary którą mała ma przez jakiś czas zażywać to chętnie przyjmę opłacając przesyłkę.

Secutee

 
Posty: 29
Od: Wto paź 15, 2019 9:39

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, Google [Bot] i 26 gości