koty 2023r- wątek stada nr.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 31, 2019 0:29 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może...pierwsze przymroz

Ode mnie kciuki również. :ok: Oby się wszystko ułożyło. :roll:

Ostatnio noce coraz chłodniejsze ale niestety i dni.Dwa dni ostatnie to już zimno solidne a noce...... :( Oj żle by im tam teraz było.Bardzo żle.Lotnisko to nie miejsce dla takich maluszków o tej porze roku a jeszcze tak chorych maluszków. :roll: :(


Chciałam pięknie podziękować :1luvu: :1luvu: :1luvu: za puszki z ostatniej kwoty zbiórki- dotarły wczoraj :D - aistionnelle :1luvu: zamówiła dla nas 42 puszki smilla 800 gram z kurczakiem i sercami.Dziękujemy Wam Wszystkim :1luvu: bardzo bardzo mocno. :201494
Ostatnio edytowano Czw paź 31, 2019 21:40 przez iza71koty, łącznie edytowano 1 raz
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw paź 31, 2019 18:27 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

iza71koty pisze:Kochani muszę na chwilkę opuścić Forum.Kilka powodów się na to złożyło i prawdę mówiąc myślałam już o tym latem.Nie zrobiłam tego wtedy-bo jakoś wytrwałam.Ale mówi się że póki dzban..... :roll: :oops: Czuję się bardzo zmęczona.Nie tylko fizycznie ale i psychicznie.Dodatkowo od kilku dni rozwaliła mnie choroba.Potrzebuję wytchnienia i trochę spokoju.Proszę o wyrozumiałość. :oops: Dziękuję moim Darczyńcom :1luvu: i Opiekunom :1luvu: .Proszę pamiętajcie o nas. :wink: :ok:

zdjęcia jak i pilne wieści o ile takie będą w miarę możliwości będzie Wam przekazywał w moim imieniu Damian.


Ponieważ Iza podjęła decyzję o tymczasowym wycofaniu się z forum ja w Jej imieniu będę wstawiać zdjęcia/ filmiki. Od pewnego czasu pomagam Izie w karmieniu kotów- dzięki temu mogła wziąć na siebie dodatkowy ciężar dokarmiania kotów lotniskowych. Iza codziennie musi nakarmić:
-ponad 70 kotów z wątku Co w trawie piszczy? Szczecin...
-około 30 kotów w domu( nakarmić, oporządzić kuwety, posprzątać dom, etc. etc.)- odszedł Niedźwiadek, ale doszły Dziubek z siostrą oraz jeden maluszek z lotniska.
-trudno doliczyć się kotów na lotnisku- według nas jest ich ponad 50( jeden z bezdomnych mówi, że kiedyś jak była awantura to przy interwencji policyjnej padła liczba 73)
- około 10 kotów, które mimo, że mają właścicieli to i tak przychodzą każdego dnia do nas na stołówkę.

Nietrudno policzyć, ze kotów, które każdego dnia są karmione jest ponad 160!

Iza wcześniej nie pisała o pomocy, którą ma z mojej strony- na moją osobistą prośbę. Pojawiały się wzmianki, że ktoś pomaga przy karmieniu, ale prosiłem żeby nie pisała nic więcej. Pomagam Izie od mniej więcej 2,5 roku. Ze względu na to, że moja sytuacja osobista nie była ciekawa Iza wraz z mężem Arkiem (wszyscy znamy się od około 7 lat) "adoptowali" mnie :ryk: W zamian pomagam przy kotach, rąbię drzewo, wykonuję drobne prace remontowe, pomagam przy problemach z komputerem, przy obsłudze wątku- wstawianie zdjęć, filmików, bazarki itp. Żeby uprzedzić nieporozumienia/ domysły- Izy nie stać na to żebym był dodatkowym obciążeniem finansowym dlatego też ustaliliśmy kwotę, którą dorzucam w ciągu miesiąca do budżetu ogólnego.

Niedługo do codziennego karmienia najprawdopodobniej "dojdą" jeszcze koty P. Ewy- około 10 kotów. Dlatego też Iza cieszy się, że Ala i Darek(JózefK.) być może będą w stanie pomóc w tej krótszej trasie. Przy okazji poznali 'lotnisko" i wiedzą jak ciężki jest to teren.

Jak widać koty na lotnisku z dużym apetytem jedzą- niektóre nawet wybierają tylko ciepłe jedzenie. Część kotów zbliża się już coraz odważniej więc zaczynamy powoli rozróżniać samce od samiczek- pomoże to przy łapaniu kotek na sterylizacje.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Czw paź 31, 2019 22:09 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Malutka( Iza myśli nad imieniem dla niej) znalazła sobie zastępczą mamę w postaci domowej Nusi.
Obrazek Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 01, 2019 6:59 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Malutka jest śliczna, ma taki niespotykany nosek dwukolorowy. Damian dzięki. Super, że są tacy ludzie jeszcze na świecie :)

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt lis 01, 2019 10:50 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

aga66 pisze:Malutka jest śliczna, ma taki niespotykany nosek dwukolorowy. Damian dzięki. Super, że są tacy ludzie jeszcze na świecie :)

Powiem wiecej, SUPER, ze sa tacy MEZCZYZNI na swiecie. Podziwiam, doceniam i jestem niesamowicie wdzieczna :201494 :201494 :201494 :1luvu: <3
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt lis 01, 2019 12:14 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

aga66 pisze:Malutka jest śliczna, ma taki niespotykany nosek dwukolorowy. Damian dzięki. Super, że są tacy ludzie jeszcze na świecie :)


Cindy pisze:
aga66 pisze:Malutka jest śliczna, ma taki niespotykany nosek dwukolorowy. Damian dzięki. Super, że są tacy ludzie jeszcze na świecie :)

Powiem wiecej, SUPER, ze sa tacy MEZCZYZNI na swiecie. Podziwiam, doceniam i jestem niesamowicie wdzieczna :201494 :201494 :201494 :1luvu: <3



:oops:

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 01, 2019 12:31 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Zachęcam do pomocy i udostępnia zbiórki na pomagam.pl na Swoich kontach facebookowych.
Obecny stan zbiórki wygląda tak:
Obrazek

Realnie w tej chwili do dyspozycji mamy wpłatę Cindy :1luvu: za którą bardzo pięknie dziękujemy. :D

Udostępnić można wchodząc na stronę zbiórki:
https://pomagam.pl/q4lnkyh7

Jednocześnie w imieniu Izy oraz kotów lotniskowych bardzo dziękuję za każdą pomoc. :201494 Zostały jeszcze trzy budki, które dostaliśmy od aistionnelle- czekamy na polarki, które dostarczą Ala z Darkiem i będziemy musieli budki dość szybko dostarczyć na lotnisko, bo w nocy są już przymrozki- a na tym terenie- otwarty i podmokły temperatura jest jeszcze niższa niż gdzie indziej( a odczuwalna to już w ogóle). Wczoraj byłem karmić na lotnisku koty i u P. Doroty z jednej budki- tej drewnianej- największej wyszło 6 kotów( cztery z góry i dwa z dołu)- styropianowe budki też były oczywiście zajęte :D Widać, że koty są zadowolone i, że z ochotą jedzą ciepłe jedzonko.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 01, 2019 13:09 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Tak, później dostarczymy polarki, to jest jednak spory karton.

Szaruski : były wczoraj w TOZie na badaniu kupy, są silnie zarobaczone (m.in. właśnie przez to mają przewlekłą biegunkę), dostały pierwszą dawkę leku, po wczorajszym dniu Szara zrobiła dzisiaj z rana normalną kupę, natomiast Srebrny jest w dużo gorszym stanie i jeszcze biegunkuje. Te biegunki strasznie go osłabiają, ale póki ma apetyt jest szansa na wyzdrowienie. W przychodni TOZ zrobiliśmy Szaruskom jeszcze badanie na FeLV (to już na nasz koszt) - wynik ujemny. Nie wiemy jeszcze czy kociaki na pewno u nas zostaną - to jest bardzo ciężka sytuacja, zwłaszcza jeśli Srebrnemu się nie polepszy to będzie wymagał całodobowej opieki. Nasz rezydent trochę się dostosował do sytuacji, ale nadal je mało i w zasadzie byle co - żeby tylko coś zjeść. To kolejny problem, ale w najgorszej sytuacji na pewno jest Srebrny. Po Szarej już teraz widać, że szybko dojdzie do siebie, natomiast Srebrny walczy każdego dnia o życie ...

Zdjęcia z niedzieli:

Obrazek


U góry Szara, poniżej Srebrny:
Obrazek


Z dzisiaj:
Obrazek

Obrazek
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Pt lis 01, 2019 14:48 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Polar, który wczoraj do nas dotarł - 1 zł / kg = 11 zł
Najtańsze koszty wysyłki - Poczta Polska - paczka do 30 kg - 13 zł.
Na zdjęciu widać, że polar jest jakby jednostronny - wg mnie w takiej cenie i tak opłaca się zamawiać.
Zainteresowanych danymi do sprzedawcy proszę o kontakt na priv.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Sob lis 02, 2019 10:13 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Dziękujemy :201494 JózefK. :1luvu: za zakup oraz dostarczenie obiecanych polarów.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Nie lis 03, 2019 14:57 Re: Lotnisko. Tak tam dalej być nie może... zabrane 3 kociak

Cześć:) Nazywam się Tygrysek i jestem prawdziwą wojowniczką, uwielbiam zabawy, pyszne jedzonko oraz pięknie korzystam z kuwety. Mój braciszek jest jeszcze trochę chory, ale powoli dochodzi do siebie. Dlatego zaczepiam go jak tylko wyjdzie z klatki:) Moja Pani śmieje się ze mnie że biegam troszkę jak konik, ale wcale jest to nie prawda, po prostu mam chude nóżki i duży brzuszek;)

Obrazek Obrazek

Nazywam się Srebrny i dzisiaj zrobiłem pierwszą ładną kupę, a poza tym jestem jeszcze trochę chory, ale czuję się już dużo lepiej. Umiem pięknie burkać jak coś mi się nie podoba i tak sobie myślę, że będę odkrywcą jak tylko wreszcie otworzą nam drzwi na wszystkie pokoje. Wg mnie Tygrysek to słodka przylepa co mruczy na każde zawołanie a ja mam jednak troszkę więcej godności.

Obrazek Obrazek


Poza tym wszystkim pięknie dziękujemy za wsparcie i za trzymane kciuki ;) Będziemy jeszcze trochę tego potrzebować, więc nie zapominajcie o nas :) A na dowód tego, że czujemy się już lepiej nasza Pani przesyła filmiki :




:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Nie lis 03, 2019 20:40 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Super, że Srebrny kociak już się czuje lepiej. Gdybyście ich nie zabrali to mogłoby być źle, bardzo źle. Kicia, którą zabrała Iza jest zdrowa. Ładnie je i ładnie się załatwia- ale nie do kuwety :twisted:. Zabawy piórkiem jeszcze nie ogarnia, bo jest za mała- młodsza od szarusków o ponad miesiąc. Jej rodzeństwo zaginęło. :( Mama przychodzi sama.
Obrazek

Trzymamy mocno kciuki za zdrowie szarusków :ok: :ok: :ok:

PS. Szara dostała imię :D. Tygrysek- bardzo do niej pasuje :D

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Nie lis 03, 2019 23:31 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Mała jest śliczna i widać, że jak tylko dorośnie to będzie bardzo ładną kotką ;) Jej rodzeństwa szkoda, tym bardziej, że szanse na ich odnalezienie są dość nikłe ..
:20141

JózefK.

 
Posty: 215
Od: Sob wrz 28, 2019 19:28

Post » Pon lis 04, 2019 1:51 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

Podziwiam Was za to co robicie dla tych zwierzakow. Wsparlam zbiorke i zachecam innych do tego samego:-)
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon lis 04, 2019 1:56 Re: Tak tam dalej być nie może... ponad 50 kotów.

pibon pisze:Podziwiam Was za to co robicie dla tych zwierzakow. Wsparlam zbiorke i zachecam innych do tego samego:-)


:201494 Bardzo dziękujemy za wsparcie :201461 :1luvu:

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, AGdansk, elmas, Google [Bot], kuba93l, qumka i 305 gości