Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 08, 2019 18:34 Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Hej,
Sterylizacja kotki odbyla sie miesiac temu, ale wydaje sie ze kotka ma stan przed rujowy:
1. Grucha i gardłuje
2. Ma powiekszone sutki
3. Lekkie otępienie podczas zabawy

Dodam ze kotka przed sterylka nie brala hormonow zeby przerwac ruje.

Czy to mozliwe ze hormony sie jeszcze nie uregulowaly? Czy ktos sie z tym spotkal?

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Wto paź 08, 2019 19:08 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Moja kotka- sterylizowana późno i prawdopodobnie w cichej rujce jeszcze z 5 tygodni po sterylce miała burzę hormonów, najpierw rujkę pełnoobjawową, a potem humory od sasa do lasa. Ale jak rujka wystąpiła miesiąc po sterylce to nie wiem, czy tak może być, może coś tam zostało?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto paź 08, 2019 19:15 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Dziekuje za odpowiedz.
kotka tez byla sterylizowana pozno 13,5 mca. Te objawy ktore teraz ma nie sa silne, a na fakt sutkow zwrocil mi uwage inny weterynarz. Nie wiem kiedty one sie zaczely bo nie wystapily nagle tylko nasilaly sie stopniowo. Zrobila sie barsziej przymilna ale myslalam ze to w zwiazku ze sterylka i spadkiem hormonow. Dodam ze nie wypina sie i ma apetyt.
Boje sie ze kotke bedzie trzeba narazac na kolejna operacje.

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Wto paź 08, 2019 19:37 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

moja do konca sie wyrównała po 2-2,5 miesiaca. dokladnie objawów nie znałam poza zachowaniem, bo to niedotykalski dzikun, moja miała 3 lata
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto paź 08, 2019 19:58 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Ten wet ktory zwrocil mi uwage na sutki to powiedzial ze czasem moze sie zdarzyc ze jets odprysk od jajnika cos w tym stylu ale nie zrozumialam do konca. Zadzwonilam do te kliniki gdzie byla sterylka i powiedzieli ze to nie jest normalne i zeby sie wybrac. Chyba jutro bede musiala jechac. Kot kiepsko znosi podroz autobusem. Chyba wezme go na szelki i smycz i wloze do torby bo podroz z tym transporterem to dla mnie tragedia

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Śro paź 09, 2019 13:42 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Weryfka : kotka na ciaze urojona i mleko w sutkach. Dostala leki a w piatek bedzie usg:/

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Śro paź 09, 2019 13:51 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Lamblia pisze:Weryfka : kotka na ciaze urojona i mleko w sutkach. Dostala leki a w piatek bedzie usg:/


Wet tak powiedział? Ten, który kastrował kotkę?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro paź 09, 2019 13:59 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Moja Motka miała sterylkę aborcyjną. Wkrótce pojawiły się u mnie kociaki, Motka je karmiła,bo dostała mleko. Była w ciąży urojonej. Musiała nosić fartuszek pooperacyjny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Tutaj chyba nieco inna sytuacja.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro paź 09, 2019 14:58 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Muireade pisze:
Lamblia pisze:Weryfka : kotka na ciaze urojona i mleko w sutkach. Dostala leki a w piatek bedzie usg:/


Wet tak powiedział? Ten, który kastrował kotkę?


Wet z kliniki w ktorej strrylizowalysmy kotke. Nie jestem w stanie ustalic czy to ten sam. Kotka ma podwyzszona temperature i po nacisnieciu sutkow leci z nich mleko... Dostala teraz Galastop i loxicom przez 2 dni (o ile dobrze odczytuje) a w pt usg.

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Śro paź 09, 2019 14:59 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

ewar pisze:Moja Motka miała sterylkę aborcyjną. Wkrótce pojawiły się u mnie kociaki, Motka je karmiła,bo dostała mleko. Była w ciąży urojonej. Musiała nosić fartuszek pooperacyjny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Tutaj chyba nieco inna sytuacja.

Urodzila kotki po sterylce aborcyjnej ? Zywe? Cale i zdrowe? Hardcore

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Śro paź 09, 2019 15:21 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

no nie, małe kotki to raczej były od innej, a Motka załapała objawy po ich przybyciu, mimo sterylizacji
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro paź 09, 2019 15:55 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Lamblia pisze:
ewar pisze:Moja Motka miała sterylkę aborcyjną. Wkrótce pojawiły się u mnie kociaki, Motka je karmiła,bo dostała mleko. Była w ciąży urojonej. Musiała nosić fartuszek pooperacyjny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Tutaj chyba nieco inna sytuacja.

Urodzila kotki po sterylce aborcyjnej ? Zywe? Cale i zdrowe? Hardcore

maczkowa pisze:no nie, małe kotki to raczej były od innej, a Motka załapała objawy po ich przybyciu, mimo sterylizacji

Oczywiście, że to nie były jej kociaki. Pojawiły się u mnie na DT, Motka była już jakiś czas po sterylce.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro paź 09, 2019 16:43 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Haha nie zalapalam.
Kurna kotka caly czas chodzi po pokojach i glosuje. Nie dam rady psychicznie. Najgorzej tuz po przyjezdzie od weta jest. dobra narazie sie uspokoila uff

Jako ze zalapalam z opoznionym zaplonem dopytam jeszcze czy ta Twoja kotka brala jakies leki na regulacje hormonow czy miala usg itp?

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

Post » Śro paź 09, 2019 16:58 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Tak właśnie się zdarza gdy z kastracją czeka się bez sensu do tak zwanego "osiągnięcia dojrzałości płciowej" :(
A wszyscy przeciwnicy wczesnych kastracji tak przecież czekają......

Koty, które z założenia nie są hodowlane powinny być kastrowane przed rujką, w wieku 4 miesięcy, gdy jeszcze hormony nie zdążą się rozbujać.
To najlepszy moment dla organizmu. I jedyny sposób by zapobiec takiej sytuacji jak Twoja, Lamblia.

Odnośnie śpiewów kotki, możesz skonsultować z weterynarzem podanie hydroksyzyny. To lek na receptę. Na większość kotek działa bardzo dobrze.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 09, 2019 17:43 Re: Sterylizacja 2.09 a kotka ma objawy rujowe

Milva nawet nie znasz sytuacji i nie wiesz dlaczego tak pozno sie na nia zdecydowalismy wiec daruj sobie moraly. Poza tym to nie ja jestem wlascicielem.

Lamblia

 
Posty: 88
Od: Sob gru 29, 2018 17:00

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 153 gości