Kot sika do łóżka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 26, 2019 21:23 Kot sika do łóżka

Witam,

Posiadam dwa koty (braci,razem adoptowanych)jeden z nich Cynamon jest bardzo ciekawski, gdy tylko otwieram drzwi od domu muszę go bardzo pilnować bo wybiega dzikim pędem na klatkę.Niestety jakiś czas temu miałam strasznie zabiegany dzień, i cofając się do domu bo czegoś zapomniałam najprawdopodobniej weszłam na chwile zostawiając otwarte drzwi na chwilę.Zanim wróciłam do domu, a następnie znalazłam kota minęło dobrych kilka godzin.Okazało się ostatecznie że cały czas był na klatce schodowej pod schodami ukryty za jakimiś starymi rzeczami, zapewne przestraszony wcześniej nie reagował.Od tamtej pory Cynamon codziennie sika nam do łóżka, (chyba Cynamon tak wnioskuje, i też go raz przyłapałam)oprócz tego bardzo miauczy szczególnie pod drzwiami wyjściowymi, chyba żeby mu otworzyć, i ogólnie bardzo się łasi.Byłam u weterynarza ,koty zdrowe, a wet stwierdził że kot poczuł instynkt i poradziła zakupić feromony itp.Narazie zakupiłam obrożę relaksującą(nie działa)zakupiłam więcej zabawek, a i też więcej się z nim bawię, przyniosłam nawet posłanie żeby miał też w sypialni(do tej pory wszystkie miejsca i rzeczy kotów były w drugim pokoju) .Ponadto zakupiłam szelki bo zastanawiam się czy nie zacząć z nim chodzić po klatce .Nie nadążam z praniem już, a sytuacja coraz bardziej mnie martwi, może ktoś coś mi poradzi?

olejandra

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 26, 2019 21:01

Post » Pt wrz 27, 2019 13:38 Re: Kot sika do łóżka

Mocz miał sprawdzany? Koniecznie trzeba złapać i zbadać, bo u kotów stres często kończy się zapaleniem pęcherza. Być może te kilka godzin poza mieszkaniem to dla Twojego kota był ogromny stres. Ja sprawdziłabym też krew, a ze spacerami doradzić mogę tylko, byś się wstrzymała. Sama praktykowałam i nie polecam, szczególnie gdy kot jest lękliwy, nerwowy.
On jest wykastrowany?

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 27, 2019 20:03 Re: Kot sika do łóżka

Jeśli kot sika na łóżko, to doraźnie przykrywaj łóżko folią. I o czywiście zrób badanie moczu, żeby wykluczyć przyczyny zdrowotne sikania. I jeśli nie jest jeszcze wykastrowany - zrób to szybko.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60181
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 30, 2019 12:58 Re: Kot sika do łóżka

Kot oczywiście wykastrowany, łóżko zaczęłam też przykrywać folią.Bardzo dziękuję za pomoc, zaniosę mocz do badania w takim razie i zobaczymy co dalej.

olejandra

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 26, 2019 21:01




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 186 gości