IBD nieswoiste zapalenie jelit

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 17, 2019 23:07 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Bungo, jeśli wymiotował. bo nie każdy rzut IBD tym się objawiał, to przeważnie na czczo, białą lub żółta pianą; rzadziej jedzeniem, bezpośrednio po. Biegunki też nie były straszne, czyli 1-2 luźniejsza kupa na dobę. To, że wykryte zostało IBD zawdzęczam czujności wetki, która nie ograniczyła się do macania i badań krwi, ale od razu zrobiło usg - i wszystko się wydało.
Zanim jednak aparat do usg pojawił się w gabinecie, Bungo był leczony antybiotykiem, ale ponieważ ten nie działał, włączony został steryd i tak jest do dziś.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 19, 2019 18:39 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

U nas też przy następnym zaostrzeniu zostanie włączony już będzie steryd. Skończyły się antybiotyki i możliwości.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Sob maja 04, 2019 20:44 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Przez moje gapiostwo musiałam dziś pędzić do weta z koteczką. Długi weekend, urlop, trochę zamieszania w domu i zapomniałam dać kotce steryd parę dni temu. Zorientowałam się dzień później. Każdą dawkę notuję w kalendarzyku, dwa leki daję naprzemiennie co drugi dzień o stałej porze. Wystarczyła dłuższa przerwa o jeden dzień dla encortolonu i kot mi się posypał. Dwa dni był trochę osowiały i nie chciał się bawić. A dziś doszły wymioty. Teraz wiem jak bardzo wyśrubowane ma dawki sterydu i jak bardzo trzeba pilnować częstotliwości ich podawania. Pech chciał, że trafiło akurat na steryd a nie drugi lek. A przez 4 miesiące było tak cudnie :(

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob maja 04, 2019 21:02 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

A na dodatek sterydu nie wolno nagle odstawiać. To też mogło wpłynąć na kocie samopoczucie.
Kciuki za poprawę :ok:

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 04, 2019 21:17 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Dziękujemy z koteczką :) Tereska odsypia wizytę i dwie godziny czekania :) zjadła wczesnym popołudniem i śpi. Na szczęście już nie wymiotowała, więc może ominie nas wizyta jutro i kroplówki.
Koteczka dostała steryd zaraz, jak się zorientowałam, że nie dostała dzień wcześniej, ale to o jedną dobę za późno. Nie pomogło nawet zwiększenie dawki. Dostaje malutko bo 1/4 tabletki co drugi dzień i ma super wyniki krwi. Ale wystarczy dłuższa niż zalecona przerwa i kot ląduje u weta.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie wrz 29, 2019 19:59 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Oj chyba pora podnieść wątek.
U Tereski od maja brak problemów z jelitami, oby jak najdłużej. Nawet stresik spowodowany wprowadzeniem się nowej lokatorki Kropki nie spowodował rewolucji jelitowych :ok:
Czy oprócz sterydu, albo w związku z zażywaniem takowego, polecacie coś osłonowego czy wspomagającego pracę jelitek?

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie wrz 29, 2019 21:05 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_ ... gIMRvD_BwE

Na jelitka podobno to świetne.

U nas stan zapalny jelit juz poszedl sobie precz. Jak kilka miesiecy temu bylismy na usg to wet stwierdził ze jakby nie wiedział co miala to by teraz tego nie zauważył. Tak wszystko ladnie doszło do siebie. Ja daje teraz Bagi 1/4 tabletki co 3 dni i caly czas nie mam czasu isc do weta zeby mi powiedział co dalej. Moze mozna juz odstawić. Kot sie czuje swietnie. Czasem sobie zwymiotuje ale i ona i ja podchodzimy do tego na luzie :mrgreen: :ok:
Suche mam caly czas Hills Dogestive Care a z mokrego najbardziej Smille Sensitive lubi
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Nie wrz 29, 2019 22:02 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

SabaS pisze:Oj chyba pora podnieść wątek.
U Tereski od maja brak problemów z jelitami, oby jak najdłużej. Nawet stresik spowodowany wprowadzeniem się nowej lokatorki Kropki nie spowodował rewolucji jelitowych :ok:
Czy oprócz sterydu, albo w związku z zażywaniem takowego, polecacie coś osłonowego czy wspomagającego pracę jelitek?

Nie wiem czy taka informacja się przyda, moje dwa koty, każdy z innego powodu dostają Biopron 9, polecony nam przez weterynarzy.
Na pracę jelit w ich przypadku wpływa rewelacyjnie. Spytaj czy twój kot też może dostać ten konkretny preparat.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 30, 2019 6:40 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Dzięki milva b :) przy najbliższej wizycie popytam o ten Biopron 9. Moja kota bierze Encortolon a na perystaltykę jelit dostaje Metoclopramidum. I to tyle ze stałych leków.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon wrz 30, 2019 6:46 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Milva, a ten Biopron to z tych dostępnych w pl, czy ten czeski?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon wrz 30, 2019 8:40 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

U mojej Mai po przeleczeniu sterydem kotka doszła do siebie i od lata (tfu, tfu żeby nie zapeszyć ) wszystko jest w porządku. Maja osiągnęła swoją poprzednią wagę 5,5 kg i niech tak zostanie :ok: czyli to nie było chyba IBD :roll:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon wrz 30, 2019 10:46 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

maczkowa pisze:Milva, a ten Biopron to z tych dostępnych w pl, czy ten czeski?


Produkowany jest w Czechach, ale kupuję w aptece na osiedlu obok :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 07, 2019 7:10 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Mój Marcel lat 16 i 4 miesiące choruje na przewlekłe zapalenie trzustki. Co prawda jedynym złym wynikiem wskazującym na to jest FPL podniesione w styczniu do 14 a teraz 17,4 :( Oprócz tego zgrubienia w ścianach jelit i powiekszone węzły chłonne. W styczniu był leczony antybiotykiem i objawy zapalenia trzustki ustąpiły. Niestety jest nawrót.
Tak jak czytam i coś wspominała wetka to zapalenie trzustki i gorsza praca nerek (tylko wzrost SDMA żadnych innych złych wskaźników) może być skutkiem ubocznym zapalenia jelit (mam nadzieję, ze to nie chłoniak!).
W związku ze złym stanem jelit oprócz Marbocylu (antybiotyk) dostał też Encortolon 1/2 tabletki 2x dziennie.
Powiedzcie mi, jak szybko zaczął się poprawiać stan waszych kotów po podaniu encortolonu? Jestem przerażona, bo on teraz w ogóle zaczął grymasić z jedzeniem i piciem :'(
Ostatnio edytowano Pon paź 07, 2019 9:59 przez Marcel2003, łącznie edytowano 1 raz

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pon paź 07, 2019 9:55 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Bagi na IBD brała 1/2 Encortolonu każdego dnia. Wcześniej sterydy w zastrzykach.W sumie taką dawke przyjmowała pół roku. w maju miała powtórne usg i po stanie zapalnym nie ma śladu. Bierze 1/4 encortolonu co drugi dzień teraz bo inaczej wymiotuje często
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon paź 07, 2019 9:57 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

No tak, ale po ilu dniach, tygodniach było widać pierwsze efekty powrotu do zdrowia czyli np lepszy apetyt?

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, muza_51, polalala i 230 gości