Czy decydować się na chemioterapię? Kotek i nowotwór żołądka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 28, 2019 19:17 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Zaczęłam od 1/2 tabletki, potem zeszłam do 1/4, a kot jest dość pokaźny, bo waży 5,5 kg. Podawałam wyłącznie doraźnie, kiedy kot nie jadł przez cały dzień. Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam, w przeciwieństwie do mirtragenu, który poprawiał apetyt, ale jednocześnie kot zachowywał się jak naćpany.
Teraz peritolu nie podaję, bo wystarcza sam steryd.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 28, 2019 19:34 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie rady i informacje, są dla mnie naprawdę bardzo pomocne! :)
A jak podajecie swoim kotkom Peritol? Ja mojemu wsadziłam w kiełbaskę i algę, ale tylko powąchał... Jeszcze będę próbować, bo zauważyłam, że u niego apetyt (niewielki, ale jednak) pojawia się o różnych porach dnia.

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

Post » Sob wrz 28, 2019 19:48 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Podawałam w niedozwolonych przysmakach (np. szynka), ale mój kot jest na tyle spolegliwy, że gdy nie chce zjeść tabletki dobrowolnie, mogę mu ją wcisnąć do paszczy. Właśnie przed chwilą w ten sposób zażył trzy tabletki chemii...

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 28, 2019 21:18 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Problem w tym, że mój kocurek syczy i warczy jak tylko próbuję otworzyć mu paszczę... Połówka Peritolu czeka ukryta w kociej kiełbasce, może w którymś momencie zechce zjeść.

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

Post » Nie wrz 29, 2019 2:24 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Ja kotom podaję tabletki roztarte na proszek i wymieszane z pastą Miamor cat snack. Gorzej z Sabcią, bo mirtor na apetyt (1/4 tabletki) muszę zmieszać z małą ilością pasty i wytrzeć to o pyszczek Sabci, licząc, że zliże. To jedyny sposób, bo jak Sabcia nie chce jeść, to i pasty nie zje sama, a podać jej bezpośrednio tabletki do pysia nie można (przez te zmiany pod językiem).
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie wrz 29, 2019 6:55 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

EwAgnieszka pisze:Bardzo Wam dziękuję za wszelkie rady i informacje, są dla mnie naprawdę bardzo pomocne! :)
A jak podajecie swoim kotkom Peritol? Ja mojemu wsadziłam w kiełbaskę i algę, ale tylko powąchał... Jeszcze będę próbować, bo zauważyłam, że u niego apetyt (niewielki, ale jednak) pojawia się o różnych porach dnia.

Daję od razu do pyska.
Ale w kabanosach też się sprawdziło. Mały kawałek i tabletka. Po 1/4 by połknął i ew nie stracić zbyt wiele leku. Kabanosy ...ludzkie. Lub w pasztecie. Ludzkim.
Jak nie zje wrzucam do lodówki i podaję przy okazji. W lodówce nie rozpuszcza się i smak nie przenika.
Leki, w ostateczności, rozpuszczam w małej ilości wody i wstrzykuję do pysia. Lub gęstą papkę rozsmarowuję na przednich łapach. Kot zlizuje myjąć się. Ale miałam i takie co wolały być "brudne" niż zasmakować przysmaku wątpliwego.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie wrz 29, 2019 7:13 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Udało mi się rozetrzeć na proszek pół tabletki Peritolu i wymieszać z pastą odkłaczającą, którą kot bardzo lubi. Zlizał :) Trzymajcie, proszę, kciuki, żeby podziałało! Jak szybko u Waszych kotków wracał apetyt?

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

Post » Nie wrz 29, 2019 7:56 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

:ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie wrz 29, 2019 9:01 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

EwAgnieszka pisze:Udało mi się rozetrzeć na proszek pół tabletki Peritolu i wymieszać z pastą odkłaczającą, którą kot bardzo lubi. Zlizał :) Trzymajcie, proszę, kciuki, żeby podziałało! Jak szybko u Waszych kotków wracał apetyt?

:ok:

Różnie. Czasem, przy ciężkim stanie, dość długo czekać trzeba było. Dlatego podawany lek był przez 3 dni. Potem co dwa. Potem gdy nie jadł.
Nie ma reguły. Każdy kot, jak człowiek, inaczej reaguje na leki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie wrz 29, 2019 9:10 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Melduję, że kotek zjadł za namową pół kociego pasztetu, a teraz sam przyszedł i zjadł trochę jedzonka z miski swojej koleżanki, kotki :))
Ale chyba mimo wszystko powinnam mu podać jeszcze jedną połówkę Peritolu wieczorem, prawda? Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o okres wspomagania Peritolem?

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

Post » Nie wrz 29, 2019 9:15 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Nie wiem. Skontaktuj się z wetem.


Zobaczysz jak kot zareaguje na resztę dnia. Opychanie bez umiaru nie jest dobre.
Nie dawałam 1/2 tabletki 2x dziennie. Choć przy małym kocie wet kazała podać 1/4 tabletki rano i wieczorem ale tylko 3 dni.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie wrz 29, 2019 9:21 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Z moich doświadczeń: kot robi się głodny około pół godziny po podaniu peritolu, wiec podawałam lek przed posiłkami, a nie na noc.1/4, max 1/2 tabletki raz dziennie, i też nie zawsze, tylko gdy kot ewidentnie nie chciał jeść.
Uwaga, parę razy po peritolu kot był bardzo pobudzony.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie wrz 29, 2019 14:50 Re: Czy decydować się na chemioterapię?

Kotek na Peritol zareagował dobrze, apetyt wrócił, ale teraz znowu przygasł. Ale po posiłku dobrze się czuł, nie wymiotował, czyli ewidentnie jest to kwestia utraty łaknienia. Chyba będę próbowała dać mu drugą połówkę tabletki wieczorem, tak jak sugerowała pani weterynarz.

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

Post » Nie wrz 29, 2019 22:04 Re: Czy decydować się na chemioterapię? Kotek i nowotwór żoł

Wieczorem kotek dostał drugą połówkę Peritolu i niestety tym razem efekt z powrotem apetytu nie miał miejsca :( Kot odwracał łepek od jedzonka. Czy u Was też tak się zdarzało? Że za pierwszym podaniem super, a potem wieczorem efekt mizerny?

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

Post » Pon wrz 30, 2019 15:29 Re: Czy decydować się na chemioterapię? Kotek i nowotwór żoł

Niestety dziś rano również Peritol nie pomógł :( Kot w ogóle nie miał ochoty nawet na pastę, w której roztarłam pół tabletki. W końcu z oporami zlizał, ale apetyt nie powrócił. Encortolonu też nie dostał, nie miałam jak podać. Martwię się :( W środę idziemy rano do pani weterynarz.

EwAgnieszka

 
Posty: 45
Od: Śro sie 21, 2019 16:33

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Marionrap, pimpuś..wampirek i 185 gości