Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 19, 2019 23:07 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ametyst55 pisze:Wydaje mi się, że ze styromaxu najlepszym wyjściem dla kociej rodziny byłoby to pudełko P540, ale trzeba kupić 4 sztuki , a ja tyle nie potrzebuję :roll:

Napisz do nich. Może sprzedadzą Ci dwa. Są życzliwi dla zwierząt.
Myślę, że dwa będą przydatne, bo koty moga nie zechciec razem mieszkać.
W pierwszym poście tego wątku jest filmik z moją instrukcją wykonania budki z tych pudel.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 19, 2019 23:10 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:
ametyst55 pisze:Wydaje mi się, że ze styromaxu najlepszym wyjściem dla kociej rodziny byłoby to pudełko P540, ale trzeba kupić 4 sztuki , a ja tyle nie potrzebuję :roll:

Napisz do nich. Może sprzedadzą Ci dwa. Są życzliwi dla zwierząt.
Myślę, że dwa będą przydatne, bo koty moga nie zechciec razem mieszkać.
W pierwszym poście tego wątku jest filmik z moją instrukcją wykonania budki z tych pudel.


Tak zrobię :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw wrz 19, 2019 23:10 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ametyst55 pisze:Wydaje mi się, że ze styromaxu najlepszym wyjściem dla kociej rodziny byłoby to pudełko P540, ale trzeba kupić 4 sztuki , a ja tyle nie potrzebuję :roll:


Może krakowski TOZ lub jakad fundacjach pomoże Ci w sfinansowaniu tego zakupu.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 19, 2019 23:42 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:
ametyst55 pisze:Wydaje mi się, że ze styromaxu najlepszym wyjściem dla kociej rodziny byłoby to pudełko P540, ale trzeba kupić 4 sztuki , a ja tyle nie potrzebuję :roll:


Może krakowski TOZ lub jakad fundacjach pomoże Ci w sfinansowaniu tego zakupu.


Nie sądzę żeby krakowski TOZ pomagał poza swoim terenem , a najbliższa fundacja zajmuje się głównie psami.
Coś wymyślę :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt wrz 20, 2019 5:47 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:A jakie wymiary ma ten domek za 85 zł, bo nie podają. W stosunku do wielkości budki wejście wydaje się za duże 5

ametys już podała wymiary, natomiast ja akurat potrzebuję domku dla kota, który nie chce wchodzić do domków z małymi otworami. Zrobiłam kiedyś taki naprawdę wypasiony korzystając z Twojej instrukcji, ale sama łączyłam styropian, 2x7 cm ścianki łączone, z porządnym daszkiem, przedsionkiem, poowijane taką wojskową ceratą- matą do spania, naprawde mercedes...generalnie miał być dla kotów, które tam przychodziły na jedzenie.
Nie został zamieszkany.
Po jakimś czasie u mnie pod blokiem zamieszkał kot, całkowicie oswojony, ja go obsługuję weterynaryjnie, sąsiad karmi. Próbowałam go przekonać do tamtego domku- za żadne skarby, ani wsuwanie tam jedzenia, ani kocimiętki, ani waleriany do środka- no, nie. Sąsiad zrobił taką prowizorkę, domek malutki, że kot jak wchodzi cały to ma nos przy dziurze, wejscie takie 20x20, ścianki cienkie i z tego korzysta, ale to zdecydowanie za słabe na zimę - w zeszłym roku na te naprawdę zimne okresy brałam na noc do domu, ale już nie mam takiej możliwości w tym roku. Więc akurat ja szukam czegoś zbliżonego do domku zaakceptowanego przez mojego bozdomniaka i ze zblizonym wejściem.
Ale i te po 85 zł mają dwa różne typy wejść, większe kwadratowe, chyba pod psa i mniejsze, wyzej okrągłe, chyba pod kota. Tak myślę, że docieplę styropianem dodatkowo
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt wrz 20, 2019 7:50 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Twój podopieczny należy do tych wyjątków.
Ja wg swojej instrukcji robię kilkadziesiąt budek rocznie, od co najmniej 20 lat. Czyli w sumie zrobiłam ich setki.
Liczne grono moich podopiecznych siedzi w nich z upodobaniem. Podobnie, wg informacji od opiekunów, którzy zafundowali takie domki swoim kotom, są one zamieszkałe. Czasami tylko bywa, że dopiero po pewnym czasie koty akceptują nowe pomieszczenie.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt wrz 20, 2019 9:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Zakupiłam te domki na allegro, są tańsze od niebieskich; dokupiłam folię bąbelkową do owinięcia, folię gładką na wierzch; ring i wieczko przykleję klejem montażowym.. dziura wg wskazówek i wydaje się, że będzie dobrze.. choć, jak pisałam, budki będą stały w piwnicy.

https://allegro.pl/oferta/pudelka-styro ... 4291fbf951
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 20, 2019 9:33 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jak będą w piwnicy to nie musisz tak wchodzić w koszty. Jeżeli pudło ma grubości przynajmniej 4 cm to folia babelkowa nie konieczna. W ogóle szczelne foliowanie. W tym przypadku folia tylko po to by koty nie drapały i nie wykruszaly styropianu. Daszek też zbędny.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt wrz 20, 2019 9:40 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda. Dziękuję za informację. Tak daszka nie będzie. Owijam, żeby też jakąś estetykę zachować i względną czystość budki, docieplić trochę i właśnie, żeby się nie sypało.. Otwór w górnej granicy, w rogu tej głównej części, tak, jak piszesz - 13-14 cm, czyli będzie dobrze? Kotka jest drobnej budowy.
Myślałam, żeby z tej folii na wysokości wejścia zostawić taką firankę - pocięty kawałek z folii bąbelkowej, jest sens?
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 20, 2019 11:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ja bym dała kotarke z materiału, np z polaru, sztucznego futerka. Lepiej zatrzyma ciepło. Folia raczej nie. Tak jak gdzieś pisalam. Kotarka na początku może stanowić barierę psychologiczną. Najlepiej zamontować ją, jak kot już zaakceptuje domek i zamieszka w nim.

Życzę Ci powodzenia i gratuluję dzialaniania i starań :ok:
W ogóle bardzo mnie cieszy, że podejmujecie się organizowania kotom schronienia. Bardzo wszystkim w tym kibicuję. Bo są tacy, co uważają, że wystarczy tylko nakarmić.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt wrz 20, 2019 11:25 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda :D Dziękuję bardzo. :D
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 30, 2019 9:39 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda Twoja szkoła https://www.facebook.com/bibliotekapubl ... =3&theater
Zobaczcie ile fajnych domków udało mi się z budowac z tak małymi dziećmi i ich rodzicami w bibliotece. Dla niefejsbukowiczów wklejam kilka zdjeć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 30, 2019 10:29 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Super, cieszę się Ewo, że edukujesz dzieciarnie w tym zakresie. Gratulacje. Ściskam Ciebie i małych kociarzy.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lis 22, 2019 19:28 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

tu jest wątek domkowy, może ktoś ma doswiadczenie, spostrzeżenia.

Jakiś czas temu zrobiłam b. porządny domek dla kotów, ostatnio był niezasiedlony i chcę go przekazac tam, gdzie domki potrzebne.
Chciałam go poprawić, włożyć nowe polarki i sie okazało, że przy robieniu przedobrzyłam wykładając w środku dodatkowo tekturą, wskutek czego wewnątrz miejscami, a głownie na spodzie podpleśniał.
Usunęłam cała tę tekturę, ale widzę, że na styropianie jest pleśń- nie, że całość, ale w rogach, nieco na samej podłodze, czuc też niestety ją.

Szkoda mi tego domku, bo naprawde jest porządnie zrobiony, zawilgocenie to na pewno nasiąknięcie przez otwór, pewnie koty trochę wody zniosły i wlazła w tekturę. Z drugiej strony boję się, że nawet mimo wyłożenia całej powierzchni grubymi warstwami polaru ta pleść zaszkodzi kotom, jak będą tam zimą długo siedzieć.

Mieliście takie sytuacje? Pozwalaliście, zeby koty tam mieszkały? Wpadłam na pomysł, żeby wnętrze wielokrotnie wyozonować, potem wywietrzyć, włożyc na jakiś czas osuszacze powietrza/pochłaniacze wilgoci.
Czy to może pomóc i domek będzie bezpieczny dla kotow?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt lis 22, 2019 20:59 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

No właśnie, oto przykład dla niedowiarkow. Od początku wątku "trąbie" by nie dawać kartonów do kocich domków. Gniją od wilgoci z powietrza, nawet jak koty nie wchodzą do środka.

Przepraszam Maczkowa, to nie do Ciebie uwaga ale do tych, których przed tym ostrzegalam a i tak robią po swojemu. Ty jako niedoświadczona nie musiałaś wiedzieć. Bardzo cenię Twoja inicjatywę pomocy kotom i starania. :ok:

A teraz do rzeczy. Domku szkoda, nie wyrznucaj. Tak jak piszesz, trzeba go uzdatnić. Spryskalabym środkiem przeciwplesniowym. Potem ozon. Po ozonowaniu dobrze wywietrzyć i osuszyć. Ozon zlikwiduje zapach plesni. Powinno być ok.
Ścianek styropianowych nie okladaj polarem. Niech "oddychaja". Polarek tylko na posłanie. Czy budka ma daszek? Jest konieczny by woda nie spływała do otworu.
To powodzenia i pozdrawiam.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 201 gości