Henio [*]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 11, 2019 20:11 Henio [*]

14 sierpnia 2019 roku odszedł od nas nagle w wieku 8 lat nasz najukochańszy przyjaciel i członek rodziny Kotek Henio. Kiedy w moim życiu nastał mrok, On był światłem, które je rozświetlało. Zawsze dawał mi miłość i wsparcie. Był wyjątkowy i wspaniały. Bardzo Go kochaliśmy. Cała nasza rodzina jest bardzo smutna i pełna żalu po Jego śmierci. Stało się to zdecydowanie za wcześnie. Będę o Nim zawsze pamiętać i na zawsze pozostanie w moim poranionym sercu. Bardzo za Nim tęsknię i mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy i znowu do siebie przytulimy.

Nie wiem czy mnie pamiętacie, bo pisałam tu dość dawno, a Henio był wtedy bardzo młody. Nie mogę uwierzyć, że nie ma go już wśród nas. Był młodym i, wydawało się, zdrowym kotkiem. Miał nerki pod kontrolą, ale wyniki od roku były dobre. Samopoczucie również. Ostatnio był trochę słabszy, ale tłumaczyliśmy to upałami i tym, że koty w pewnym wieku stają się bardziej senne. Zmarł zupełnie nagle. Spał tego dnia na łóżku. Moja mama usłyszała, że coś spadło. Po chwili spojrzała na podłogę i zobaczyła dziwnie leżącego Henia. Na początku myślała, że śpi, ale zaczęła go sprawdzać, a on nie reagował. Potem próbowała postawić go na nogi, a to nic nie dawało. W trakcie przybiegł mój brat. Oboje próbowali go reanimować, dzwonili do weterynarza, ale żaden nie chciał przyjechać. Henio wydał jeszcze ostatni długi dech. Bratu wydawało się jeszcze potem, że słyszał bicie serca Henia. Pojechali do weterynarza jak najszybciej się dało. Niestety, lekarz stwierdziła zgon. Powiedziała, że z tego co widzi, to kotek był bardzo zadbany i niemożliwe, by spowodowały to nerki. Jedyne co mogło spowodować tak szybką śmierć to atak serca. Weterynarze zasugerowali kardiomiopatię. Jesteśmy załamani po śmierci Henia, nic tego nie zapowiadało, mnie nawet nie było w domu, wracałam z wycieczki i dowiedziałam się w trakcie. Żaden weterynarz, u którego leczył się Henio nawet nam nie zasugerował tej kardiomiopatii, zawsze baliśmy się o jego nerki (te lekarki, które badały Henia po śmierci, nie leczyły go). Jesteśmy załamani i rozżaleni, bo cokolwiek się działo, zawsze staraliśmy się iść z Heniem do lekarza, a straciliśmy go tak wcześnie...
Ostatnio edytowano Śro wrz 11, 2019 21:56 przez ania96, łącznie edytowano 1 raz

ania96

 
Posty: 18
Od: Śro lut 01, 2012 19:03

Post » Śro wrz 11, 2019 20:30 Re: Henio [*]

Kardiomiopatia to podstępna choroba. Bardzo Ci współczuję. :(
Heniu(*)
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 11, 2019 21:07 Re: Henio [*]

Bardzo mi przykro. Kiedyś też nagle straciłam moją ukochaną kotkę Sambę, wiem jak to boli. Trzymaj się.

Kasiasemba

 
Posty: 203
Od: Wto lip 30, 2019 21:12

Post » Czw wrz 12, 2019 17:36 Re: Henio [*]

Współczuję :(

Przy chorych nerkach powinno się sprawdzić ciśnienie i zrobić echo serca. Ale nie wrzucaj nic sobie. Tak się zdarza. W sumie dla kota to nie taka zła śmierć. Ja wiem ze za wcześnie że szok ale nie cierpiał...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw wrz 12, 2019 19:34 Re: Henio [*]

Heniu [*]

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 16, 2019 20:53 Re: Henio [*]

[*][*][*]
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto wrz 17, 2019 15:07 Re: Henio [*]

Współczuję. :(
[*]
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto wrz 17, 2019 16:20 Re: Henio [*]

Bardzo mi przykro. W te upały tak nagle odszedł zdrowy kot moich przyjaciół. Rano zachowywał się normalnie, po kilku godzinach nieobecności znaleźli go martwego.
Obrazek

magicmada

Avatar użytkownika
 
Posty: 14567
Od: Śro paź 05, 2005 19:10
Lokalizacja: moose county




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 116 gości