Mała Czarna - jakoś sobie żyjemy :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 04, 2019 7:04 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

izka53 - mojej zasługi w tym wielkiej nie ma - muszę być tu szczera, pełniłam a raczej pełniliśmy - jedynie funkcje opiekuńcze i zaciskaliśmy zęby zarzucając sobie po cichu że tym razem to już raczej koniec i niepotrzebnie to ciągniemy. Głownie w dniach gdy była tak słaba że chwilami jedynie co mogła robić to mrugać, a w tych lepszych - iść po dwa kroki i się przewracać, mocząc się pod siebie, coraz bardziej łysa, z coraz bardziej obojętnym wzrokiem, z nie spadającym poziomem glukozy. Totalnie bezwolna, pozwalająca mi robić wszystko, niezdolna do obrony i wyrażenia sprzeciwu.
Większość sukcesu przypisuję naszej wetce - to ona namawiała nas jeszcze do walki, ona miała pomysły, ona wysłuchiwała sugestii (tak jak z tym gabapentinem) i ona ogarnęła całokształt.

I oby tak dalej :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro wrz 04, 2019 11:43 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

Jakie dobre wieści! Brawo Mała Czarna!
Wetki Ci zazdroszczę.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt wrz 06, 2019 0:46 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

Blue, sorry że na Twoim wątku...
Czy Twoja Czarna miała kiedyś hemoglobinę na poziomie 3,5 ? :( ... Niunio - jeden z moich maluszków z rowu rozsypał się w ciągu 3 dni ...Wetka obstawia FIP, wyszedł mu jeszcze jakiś koszmarny stan zapalny, trochę płynu w brzusiu i łapeczka, na którą nie staje ...Albuminy:Globuliny 0, 76 . Miałam nadzieję, że to "tylko" calici ... Mały jest ozdrowieńcem po pp :placz: Dostał leki, leży pod tlenem, ale boję się, że już nic się nie da zrobić, żadnych dodatkowych badań z krwi też się nie da, bo krwi praktycznie nie ma, sama woda ... Dostał w ciemno jeszcze Unidox, bo jest ten 1 % nadziei, że to nie FIP.

Czy mogłabyś jeszcze i tu zajrzeć: viewtopic.php?f=1&t=193710
Może będziesz miała jakiś pomysł ..
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt wrz 06, 2019 6:16 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

katarzyna1207 pisze:Czy Twoja Czarna miała kiedyś hemoglobinę na poziomie 3,5 ? :(


Nie pamiętam jaki najniższy wynik hemoglobiny miała Czarna - ale schodziła z hematokrytem do 6 % kilka razy. Tylko że ona nie traciła żelaza.
Kociak nie ma hemobartonelozy? Dobrze że dostał Unidox - pewnie w tym kierunku. Albo nie traci krwi w jakimś krwawieniu skoro ta hemoglobina taka skrajna? Pytanie, jak reszta spraw z czerwonymi i białymi krwinkami, płytkami. Bez tej wiedzy trudno coś więcej powiedzieć - czy tło leży w rozpadzie krwinek, niedoborze żelaza, wit. B12, problemach ze szpikiem etc.
On nie dostał krwi? Transfuzji? Bez tego może nie być czasu na cokolwiek innego :( Sam tlen to może być za mało :(
Jakie poza tym ma wyniki czerwonikrwinkowe? I ogólnie morfologię? "Koszmarny stan zapalny" i taki stosunek a/g nie są charakterystyczne dla FIPa. Maluch nie żółknie? Bilirubinę udało się oznaczyć?
Trzymam kciuki!

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt wrz 06, 2019 10:18 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

Dziękuję Blue za odpowiedź ... Niestety, maluszka już nie ma :( ... To wszystko poszło błyskawicznie, praktycznie w półtorej doby, jeszcze przedwczoraj oglądałam mu śluzówki, czy nie ma nadżerek i były różowe ..a wczoraj jak porcelana ..W Milusiu nie mieli krwi, dzwoniłam wczoraj zanim jeszcze znałam wyniki ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob wrz 07, 2019 6:36 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

:cry:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw maja 06, 2021 9:02 Re: Mała Czarna - chwilo trwaj :)

Każdy w końcu dochodzi do końca swojej drogi, nawet najwięksi twardziele.
Czarna w poniedziałek zaliczyła kryzys, ale udało się ją z niego wyciągnąć, miała bardzo w wysoką gorączkę i była ledwo ciepła. Wyniki krwi super (??) - poza podwyższoną bilirubiną i glukozą. Są pewne nieprawidłowości, ale jak na Czarną wyniki ma rewelacyjne.
Następnego dnia zżółkła bardzo ale czuła się już o wiele lepiej - choć nie idealnie.
Wczoraj podczas wizyty już u naszej wet (bo dwie wcześniejsze wizyty były w klinice) - walczyła jak za dawnych czasów. Wieczorem miała usg, lekarka która je robiła (radiolog onkolog) poprosiła nas o wykonanie badania u jakiejś jej guru od badań obrazowych, bo ona nie jest w stanie w pełni ocenić co tak naprawdę widzi, sama, z miejsca załatwiła nam badane na cito na SGGW, dzisiaj rano Czarna pojechała ze swoim panem ukochanym i uczyła studentów co kotek może mieć w środku.

A może mieć np. zapalenie otrzewnej, guz trzustki większy niż sama trzustka, masa torbieli w trzustce, stan zapalny.
Jest szansa że po wyleczeniu stanu zapalnego okaże się że ten guz to też sprawa zapalna, ale mikre szanse na to :(

Czarna na tą chwilę czuje się całkiem ok, ma apetyt, lata, mizia się do pana.
Na lekach przeciwbólowych.
My próbujemy poukładać sobie w głowie nowe wieści.
Wysłałam wynik do naszej Doktor. Może coś genialnego wymyśli.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw maja 06, 2021 10:03 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Trzymajcie się.
Czarna, Ty Kochana uważaj na siebie i zbieraj do tzw kupy :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 06, 2021 10:22 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Czarna jest niesamowita... Oby jeszcze raz się udało :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 06, 2021 10:56 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Ona jest nietypowa, mam nadzieję, że da radę.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw maja 06, 2021 11:11 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Mocne :ok: za koteczkę
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw maja 06, 2021 11:50 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Czarna, nie wygłupiaj się :ok:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13117
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw maja 06, 2021 12:20 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Jeśli tylko Czarna będzie czuła się dobrze to powalczymy, może znowu nas zaskoczy, choć szanse są na to marne, ale może?
Nasza Doktor myśli podobnie, jeśli tylko nie dojdzie do mechanicznej niedrożności trzustki której nie pokonamy, jeśli lekami będziemy w stanie sprawić by Czarna czuła się dobrze - to damy organizmowi czas.
Bez jakiegoś wielkiego optymizmu - ale i nie bez nadziei.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw maja 06, 2021 13:00 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

Blue pisze:Jeśli tylko Czarna będzie czuła się dobrze to powalczymy, może znowu nas zaskoczy, choć szanse są na to marne, ale może?
Nasza Doktor myśli podobnie, jeśli tylko nie dojdzie do mechanicznej niedrożności trzustki której nie pokonamy, jeśli lekami będziemy w stanie sprawić by Czarna czuła się dobrze - to damy organizmowi czas.
Bez jakiegoś wielkiego optymizmu - ale i nie bez nadziei.

I za totrzymam, za dobry czas uzyskany lekami. Jak najwiecej :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw maja 06, 2021 13:17 Re: Mała Czarna - niedobre wieści.

oj dzieje się u Was, dzieje :(
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 421 gości