Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 12, 2019 11:07 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Wstawiałam zdjęcie we wcześniejszym poście, ale już jest niewidoczne. Te moskitiery są montowane na ścianę, od wewnętrznej strony utwory okiennego.
O takie: https://www.plisykrakow.pl/moskitiery/m ... a-dachowe/
Na stronie poniżej są zdjęcia okien w różnych pozycjach uchyłu.

Ja dodatkowo na oknach dachowych mam jeszcze rolety montowane na szybie, zacieniające.
Wstawię fory wieczorem.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro cze 12, 2019 11:20 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

takie rolety też mam...stoją złożone od kilku miesięcy w kącie czekajac na montaż :oops: dlatego tymczasowo ratuję się tym zawieszaniem okien mokrym praniem i musze przyznać, ze działa bardzo dobrze, zaczęlam przypadkowo, bo robiłam hurtowe pranie wszystkich koców, posłanek pościeli itp i zabrakło mi suszarki i byłam zaskoczona, jak super na temp w domu podziało to powieszenie takich ciemnych mokrych kocy na oknie.
Ale jak tylko się ochłodzi, to zabieram się za ten montaż tych rolet !
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro cze 12, 2019 16:00 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Tak wyglądają moje okna:
wersja na upalny dzień - okno zamknięte, roletki opuszczone, moskitiera zamknięta
Obrazek
całkowite zaciemnienie:
Obrazek

wersja na noc: okno otwarte, moskitiera zamknięta, koty bezpieczne, komarów brak:
Obrazek

A tak we dnie wygląda salon z plisami na szybach:
Obrazek

Dzięki temu przy temperaturze na zewnątrz 32 stopnie w cieniu w mieszkaniu mam 26,5 stopnia.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto cze 18, 2019 15:59 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

https://images90.fotosik.pl/203/27b45e12dcdfd829med.jpg

Góra zamontowana na stałe, dół zamontowany do ściągania na zatrzask. Boki na haczykach. Siatka niby na osiatkowanke balkonu dla kotów :roll: ale coś mi się licha zdaje (kupiłam 3) wiec jak bede przy kasie na grubszą mąż przełoży.
Naprężenia mocno, nie wciśnie nawet łapki między boczki.

Niestety, minus jest taki, że straciła ważny punkt obserwacyjny.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Wto cze 18, 2019 19:00 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Ja też mam okno dachowe, z którym długo się męczyłam.
W końcu znalazłam firmę we Wrocławiu, która zajmuje się zabezpieczeniami okien i balkonów.
Zrobili mi to tak:
Po wewnętrznej stronie okna, w takiej odległości na jaką pozwala głębokość wnęki zamontowana jest szyna po obu stronach wnęki. Na szynie jeździ siatka, góra - dół.
W momencie, gdy okno jest otwarte, zabezpieczona jest i góra i dół. Żeby zamknąć lub otworzyć okno muszę podnieść trochę siatkę. Siatka na dole zapinana jest na dwa paski tak, żeby koty jej nie podniosły. Jak chcę umyć okno, to podnoszę siatkę do samej góry i wtedy mogę wpełni obrócić okno (zawiasy są po środku i okno można obracać o 180 stopni, by umyć zewnętrzną stronę).
A co do szczelin to przez mniejszą niż 25cm kot mi nawiał... Choć wydawało się, że jest to niemożliwe.

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 19, 2019 4:36 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Agwena, to ta sama zasada, co u mnie: moskitiera plisowana na ramkach. :) Tylko ja nie mam pasków zapinających.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro cze 19, 2019 17:29 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Gdybym nie miała pasków zapinających na dole to moje ogony zaraz by mi siatkę łebkami podniosły. Zostawiłam raz niezapiętą przy zamkniętym oknie, to nawet nie wiem kiedy jeden wlazł między okno a siatkę i po siatce łaził - akrobata jeden :)

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lip 14, 2019 22:22 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Czas podsumowań po miesięcznym wykorzystaniu osiatkowania. Sprawdza się, kot nie wychodzi, nie przedzierać się. Jesteśmy zadowoleni. Na początku próbowała łebkiem siatkę podnosić ale już się przyzwyczaiła i nie reaguje.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Pon lip 15, 2019 15:07 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

No i super, że sie sprawdza. :)

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 28, 2019 21:09 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

Bardzo się sprawdza, polecam!
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Śro maja 13, 2020 21:26 Re: Help! JAK ZABEZPIECZYĆ OKNA DACHOWE PRZED KOTAMI???

G E N I A L N E !!!

diakronim

 
Posty: 8
Od: Sob maja 09, 2020 9:25

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Cosmos, Majestic-12 [Bot], pimpuś..wampirek i 220 gości