KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 19, 2019 8:58 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Wczoraj wróciliśmy po kilkudniowym wypadzie w góry. Pan pies z nami, pani kotka w domu pod opieką dochodzącą.

chcieliście zdjęcie to macie :)
Oto wielki reunion o 3 nad ranem (niestety, o tej porze wróciliśmy, więc dzisiejszy poranek w pracy dość ciężki).

Obrazek

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Pon sie 19, 2019 9:03 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Slicznosci :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sie 19, 2019 10:08 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Pan pies zmęczony :)
A pani kotka spokojnie go obserwuje.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon sie 19, 2019 10:25 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

miszelina pisze:Pan pies zmęczony :)
A pani kotka spokojnie go obserwuje.

Wcześniej bywało, ze taka odległość generowała napięcie (syczenie kotełka), a wczoraj cisza absolutna :1luvu:
PS.
Pan Pies nie jest NIGDY zmęczony :mrgreen:

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Pon sie 19, 2019 22:52 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Czy Wy macie gdzie siedzieć? Najlepsze miejscówki zajęte, jak to w porządnym domu z futrzakami. :mrgreen:

Jak się panu psu spodobał wyjazd z Wami ?
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Wto sie 20, 2019 7:18 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Kreweta super na piesia reaguje bo nawet jeśli czuje lęk to go psu nie okazuje i w ten sposób go sobie ustawia. A piesio ma cudny charakter to widać po jego reakcji na kota.

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sie 20, 2019 9:56 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

zuza pisze:Slicznosci :)

Dziękuję!No udały mi się zwierzaki. Fakt :1luvu:

Feebee pisze:Czy Wy macie gdzie siedzieć? Najlepsze miejscówki zajęte, jak to w porządnym domu z futrzakami. :mrgreen:

Jak się panu psu spodobał wyjazd z Wami ?


Mamy jeszcze trochę miejsc siedzących, ale nie mamy też problemów, żeby odesłać towarzystwo "do siebie" :D Dzieje się to zawsze z bólem naszych serc i przy akompaniamencie pełnych wyrzutu spojrzeń,ale...nie można pozwolić wejść sobie na głowę :201494
Trochę bałam się wyjazdu. Niewielki domek, trochę ludzi i zastanawiałam się jak w takich warunkach odnajdzie się Nokaut. Mieliśmy przygotowany plan B, ale okazał się zupełnie niepotrzebny. Ładnie potrafił zachować się wśród obcych ludzi, z jedną suczką również nie było kłopotu. Po górach rozpoczęliśmy powoli i małymi dystansami, które będziemy zwiększać pewnie przy regularnych wyjazdach. Nokaut nie ma super kondycji, ale ja nad tym pracuję. Codziennie chodzimy po kilka do kilkunastu km. Okazało się za to, że jest to pies mocno stróżujący. Niezwykle czujny, mocny insynkt obronny i terytorialny. Bronił i pilnował nas i ogrodu. Plus, ma bardzo silnie rozwinięty instynkt myśliwski- bardzo napala się na dzikie zwierzęta, w lesie szaleństwo.

Wiem jedno, że mam silną motywację do realizacji marzenia o zamieszkaniu pod Warszawą.W domu, w lesie. Spacery w górskich lasach sprawiają mi nieporównywalnie więcej radości. Choć w mieście też zwykle kończymy spacer w lesie to jednak nie to samo.

aga66 pisze:Kreweta super na piesia reaguje bo nawet jeśli czuje lęk to go psu nie okazuje i w ten sposób go sobie ustawia. A piesio ma cudny charakter to widać po jego reakcji na kota.

Tak. Pisałam już gdzieś tutaj, że Kreweta jest najmądrzejszym i najbardziej wyrozumiałym kotem świata. Doskonale zrozumiała, że teraz jest nas w domu więcej i trzeba się zaadoptować to zastanej sytuacji. Po mieszkaniu spaceruje już normalnie, jak ma godzinę "szalonego kota tasmańskiego" to biega, kiedy chce się odizolować to wyleguje się na balkonie. Ostrożnie jeszcze dzieli sofę z Nokautem, ale widzę, że postępy są znaczące. Wczoraj Nokaut oberwał jedynie za kradzież ukochanej sowy- pluszaka.
Nokaut jest też dość rozsądnym psem, choć targanym szaleńczymi napadami radości. Ale nie kradnie Krewecie z misek (a miski to świętość!), kiedy Kreweta syknie to natychmiastowo się wycofuje. Wczoraj jedynie przybiegł kiedy Kreweta awanturowała się przy czesaniu podwozia. Nie wiem, czy chciał bronić ją czy mnie? A może chciał sprawdzić co się dzieje.Ale nie ma w tym agresji, więc jestem spokojna.

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Nie sie 25, 2019 22:14 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Czy niedziela handlowa czy nie....Kreweta spędza ją tak:

Obrazek

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Nie sie 25, 2019 22:25 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

a.m pisze:Czy niedziela handlowa czy nie....Kreweta spędza ją tak:

Obrazek

Każdy by tak chciał :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 26, 2019 8:27 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

jolabuk5 pisze:
a.m pisze:Czy niedziela handlowa czy nie....Kreweta spędza ją tak:

Obrazek

Każdy by tak chciał :ok:

to prawda!Najgorzej na sercu jak trzeba rano do pracy a Kreweta rozkosznie przeciąga swe ofutrzone ciało na poduchach :) :ryk:

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Nie paź 06, 2019 12:30 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Co u Was?
Mam nadzieję, że sielanka! :kotek:
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24138
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Śro paź 09, 2019 8:30 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Hej,

dziękuję za zainteresowanie :)
Jeśli chodzi o kocio-psie relacje to może jeszcze nie leżakują nos w nos, ale nie widzę również nic niepokojącego. Kreweta absolutnie ustawia Nokauta i jeśli nie życzy sobie go w jakimś pomieszczeniu to daje temu wyraz, a on ustępuje i w 80% czasu ma do niej objętny stosunek. Jedynie w sytuacjach kiedy rozkręca się do zabawy potrafi odruchowo do niej podbiec zachęcając ją łapą do biegania. Cóż, zwykle dostaje strzała i zmienia obiekt zainteresowania.
Odpukać, ale Kreweta zachowuje się normalnie, żadnego sikania poza kuwetą, swobodnie porusza się po mieszkaniu, przychodzi normalnie na mizianie, więc chyba nam się udało :)

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Śro paź 09, 2019 9:28 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Cudownie :) Poprosimy wiecej zdjec :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84526
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 09, 2019 10:30 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Bardzo dobre wieści! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 10, 2019 8:46 Re: KREWETA i NOKAUT kocio-psia walka o tron.

Ok! To w takim razie kilka fotek :)

Krewetka jest absolutnym molem ksiązkowym. Gdzie książka tam i ona :) Czytam bardzo dużo, więc ma dziewczyna pole do popisu :)

Obrazek
Polecam ten reportaż, jesli jesteście ciekawe funkcjonowania Korei Pólnocnej. Bardzo dobry obraz dyktatury i terroru oraz zniewolenia społeczeństwa.
A poniżej z dość ciekawą książką o Hawanie. To w mniejszym stopniu przewodnik a bardziej opowieść snuta o tym jaka jest Hawana, jak została doświadczona przez historię i o tym jacy ludzie tam żyją. Bardzo dobrze się to czyta (czyta się to tylko jeśli Szanowny Kot zdecyduje się przesunąć na chwilę oczywiście :P )
Obrazek
Kreweta dba nie tylko o intelekt ale i sprawność oczywiście :)
Obrazek

I śpiący Nokaucik na koniec (w zeszłym tygodniu było sporo siedzenia w domu, bo łażąc z nim popołudniami po lesie w pierwszych dniach jesieni złapałam jakieś wirusisko i musiałam ograniczyć maratony). Teraz wróciliśmy do długich spacerów po lesie a dziś szkolenie/trening z Baritus - czyli wszystko po staremu:
Obrazek

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 97 gości