Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 09, 2019 8:17 Re: Patmol

Nie, nie znam.
Atos lubi karmę Wolf of Wilderness, z jagnięciną oraz z kaczką.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt sie 09, 2019 8:31 Re: Patmol

Moja Caillou nie lubi żadnej suchej psiej karmy; ale jak koty jedzą kocią karmę - to ona dla towarzystwa też chętnie zje. Ona bardzo lubi kotom wyjadać, i czasem z tego korzystam.
A Sweetie, jak widzi, że Caillou je sucha karmę z kotami - to tez nie chce psiej. :roll:


Rzadko im daję suchą, z raz/dwa razy w miesiącu, ale mam kilka rożnych i testuję - bo doszłam do wniosku, że to najprostsza na mój wyjazd. Koty lubia wszystkie kocie; bez różnicy; a jak sie zagapię - to psią/nasypana dla Sweetie tez zjedzą. I Sweetie nie reaguje, nawet jak stoi koło miski.

Ale psy najbardziej lubią kocią Smillę :strach: , z wszystkich które mam, i kocich i psich. a kupiłam kilka całkiem przyzwoitych, tak po 1-2kg.

We wrześniu mam wyjazd integracyjny w pracy, i mam w planie podzielić suchą na woreczki -oddzielnie na każdy dzień - jadę tylko na weekend.
Oststnio jak wyjechałam zostawiłam poporcjowane surowe mięso - i to była porażka; mam nadzieję, ze suche będzie najprostsze i mój syn da radę.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 16, 2019 13:10 Re: Patmol

temperatura spadła i moja Caillou znowu ma ochotę na wycieczki

Wczoraj wzięłam rano tylko klucz i psa, bo pomyślałam, ze i tak po 15 minutach wrócę ze spaceru - bo pies się ostatnio zapierał, żeby nie iśc za daleko.Ostatecznie dawał się zaciągnął do parku, i tam się kładł i był koniec spaceru.

No i poszlismy do parku, a potem pies sam mnie pociągnął w łąki za parkiem, a potem dalej i dalej - zrobiliśmy ze 20 km i wróciliśmy po 20 km tylko dlatego, że nie miałam ani wody do picia ani żadnej kasy. Pies popijał z rzeki, i moczył sie regularnie -bardzo zadowolony z siebie. I chciał iśc jeszcze dalej.

A ja dla siebie znalazłam jabłka pod jabłonkami w łąkach -takie zdziczałe jabłonki, ale lepsze takie twarde kwaśne jabłka niż nic.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 16, 2019 15:24 Re: Patmol

Caillou rządzi :wink:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon sie 19, 2019 6:38 Re: Patmol

Jak zwykle :mrgreen: to taka psia królowa.

udało mi sie załapać na wycieczkę do tzw. skalnego miasta w Czechach - od nas to jednodniowa wycieczka, tylko trzeba czymś dojechać
pięknie, naprawdę pięknie tam jest https://www.google.com/search?q=ADR%C5% ... 5&dpr=1.09

pojechałam bez psa i dobrze wyszło, bo wprawdzie tam z psem można - wstęp dla psa 10 koron czyli niecałe 2 zł , ale ludzi w skalnym mieście -masa straszna i porażająca - w Warszawie na Marszałkowskiej jest mniej ludzi i luźniej

bardzo dawno nie widziałam na raz tylu ludzi

pewnie z psem można sie wybrać ale jakoś poza sezonem -pociąg jeździ z Wrocławia - warto byłoby pojechać jeszcze raz i bez tłumu wszystko pooglądać

z tego wszystkiego nie kupiłam mięsa na weekend - i zwierzaki dostały chrupy - Caillou mieszam psie chrupy z kocimi - i je
zwierzaki co chwile były głodne -i prosiły o dokładkę - az dziwne, bo na mięsie to prawie nie ma takich efektów

wody wypiły mnóstwo -ciągle dolewałam; a normalnie tez piją - ale niewiele

a psy robiły kupy wielkie i na kazdym wyjściu -tez nietypowo, bo normalnie robią jedna maciupką, albo co drugi dzień

ale chrupy jedzą wszyscy, więc jak jest awaria - jest to jakieś rozwiązanie tymczasowe

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 19, 2019 10:52 Re: Patmol

Zamawiam żwir w zooplusie , i pomyślałam sobie, że wezmę że 2 razy po 1 kg jakiejś karmy dla kota.

Dla psów został mi jeszcze Purizon kaczka z jabłkiem, ze 4 kg mi zostało -kupiłam w czerwcu, a że mało daję chrupek zwierzakom/ i rzadko i jeszcze psom psie chrupki przesypuję szczodrze kocimi chrupkami - dla zachęty, to przez lipiec i sierpień psy zjadły 2 kg Concept for life dla psów/dawali jako gratis za punkty/,a Purizon został.

I dobrze -będzie na wrzesień, jak mnie nie będzie 3 dni - bo podobno smaczny. To może psy zjedzą bez kombinowania.

Ale dla kotów zostało mi tylko 400 gram concept for life beauty.
Psy dużo bardziej wolą Concept for life dla kotów niz- psie Concept for life.

No i chciałam kupić ze dwa kilogramy chrup dla kotów, po kilogramie, albo po 40 dag, jakiejś suchej karmy - i ceny tych chrupek dla mnie, jak rzadko kupuję chrupki , to normalnie są porażające - np Purizon dla kotów, mała paczka czyli te 400 gram, to kosztuje 40 zł za 1 kg. Czyli 16 zł za 400 gram - w sumie na raz, jak dam kotom i dodam psom troszkę do psich chrup.

Jeszcze dla psów to się coś znajdzie do 20 zł za kg; i nie z tych najtańszych karm -tylko np.Purizon.
ale kocie karmy sa dużo drozsze - to chyba mają lepszy skład? i dlatego moje psy wzdychają nad psimi chrupani i pchają się do kocich

i taką fajną znalazłam https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... kot/751058
feringa, indyk
skład nie powala, ale nie jest najgorszy - to tylko na awarie przecież - taki rodzaj fast fooda
i paczki są po 400 gram :mrgreen:
i cena 20 zł/ za kg

wzięłam 3 paczki tej feringi po 400 gram
i jedną Smillę 1,2 kg w promocji https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... lla/750679
moje psy uwielbiają Smille :strach:

powinno mi spokojnie starczyć na miesiąc albo i dłuzej dla 6 kotów i 2 psów
bo to jest ponad 2 kg jedzenia

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 20, 2019 9:30 Re: Patmol

Wczoraj TŻ wziął Sweetie w łąki, jak zwykle , i biegała z jakimś psem i rzucił się na nią kot.
TŻ mówił, że nie wie skąd się ten kot wziął, ale się rzucił na Sweetie, i kot był jakiś duży. Nie ma żadnych dużych dzikich kotów u nas, więc pewnie zwykły to był kot.

Sweetie sie wystraszyła, ale nie ma zadrapań.

Zawsze jak ktoś atakuje to Sweetie; ona musi jakoś pachnąć, ze wiadomo, że jest tchórz.
Bo Caillou to by pewnie zareagowała na kota atakującego niesympatycznie -Caillou odruchowo reaguje jak ktoś ją zaczepia- to znaczy u niej ten mechanizm walcz albo uciekaj- zazwyczaj włącza - walcz ;
a Sweetie to zawsze ucieka

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 21, 2019 9:27 Re: Patmol

Lina sizalowa czy jutowa do drapaka?

Kupowałam kiedyś, ale nie pamietam którą. A muszę dokupić i uzupełnić, bo drapak zaczyna prześwitywać.

8 mm czy 6 mm ? https://e-gtp.pl/pl/p/Lina-jutowa-8-mm- ... gIdivD_BwE

pamietam, że ostatnio, czyli ze 3 lata temu kupiłam 3 rodzaje, ale ta najcieńsza była najlepsza -tylko nie pamietam która to była

na allegro sprzedają 8 mm jutowy do drapaka https://allegro.pl/oferta/lina-linka-ju ... 6957532544

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 26, 2019 10:58 Re: Patmol

teraz on line to się juz wszystkiego mozna nauczyć

ja to bym się chciała nauczyć, on line oczywiscie, wycinania tłuszczaków (bo Młody ma jakiegoś dziwnego, i bym nie musiała po lekarzach chodzić)


takie znalazłam
https://www.uniqskills.com/pl/behawiory ... qj1Fb1on8M

kurs on line/ wykup dostęp
3 miesiące
tylko 1200 zł
i nie trzeba nawet podchodzić do kota/ bo wszystko jest na filmach - 10 godzin filmów szkoleniowych
Głównym celem kursu jest wyposażenie uczestników w kompetencje pozwalające na skuteczną pracę z kotami z problemami, tj. agresja, nadpobudliwość, lękliwość.

Po ukończeniu kursu:
Rozpoznasz anomalie zachowania w zależności od czynników warunkujących
Stworzysz spersonalizowane programy terapii dla kotów z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, agresywnych czy lękliwych
Wykorzystasz sprawdzone metody i narzędzia pracy z kotem z zaburzeniami
Dowiesz się jaki wpływ na zachowanie mają poszczególne aspekty żywienia


dla mnie to jest przerażające

3 miesiace szkolenia on line/ z wykupionym dostepem
10 godzin filmów
zadnego prawdziwego kota, nawet miłego
i tadam
Stworzysz spersonalizowane programy terapii dla kotów z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, agresywnych czy lękliwych
ktoś już może

a w sumie wcześniej mógł nawet żadnego kota nawet nie dotknąć osobiście

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 26, 2019 11:05 Re: Patmol

a może wolisz byc dogoterapeutą?

https://www.uniqskills.com/pl/behawiory ... doroslymi/

20 godzin on line/ czyli oglądanie filmów - do psów nie trzeba nawet podchodzić/ ani do dzieci
płacisz 1200 zł

Po ukończeniu kursu:( jak obiecują na stronie) :strach:

Świadomie przeprowadzisz zajęcia dogoterapeutyczne z podopiecznymi ze specjalnymi potrzebami, m.in. z osobami w śpiączce, z Alzheimerem czy Mózgowym Porażeniem Dziecięcym,

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 26, 2019 15:50 Re: Patmol

Korespondencyjna nauka pływania. :roll:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto sie 27, 2019 6:13 Re: Patmol

Gretta pisze:Korespondencyjna nauka pływania. :roll:


albo od razu korespondencyjny kurs na trenera nurkowania - 10 godzin filmów o nurkowaniu na Karaibach i można profesjonalnie zorganizować i przeprowadzisz kurs nurkowania na Karaibach

w cenie -certyfikat ukończenia kursu
i brak konieczności wchodzenia do wody

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 28, 2019 9:01 Re: Patmol

a w Biedronce sa miseczki z psami i napisem moje/nie rusz
akuratny rozmiar dla moich psów -kupiłam dwie
sa porcelanowe, ale niestety chińskie (wolałabym z Bolesławca) - ale kosztują 8,50 zł za miseczkę ( a nie 85 zł za miseczkę -jakby były z Bolesławca)

moje psy jedzą od lat z kocich misek :mrgreen: bo rozmiarowo sa prawie dobre
wkładam np palkę z kurczaka i kawał mięsa z udźca z indyka dla Sweetie, albo daję pełną kocia miseczkę indyczych żołądków -czyli dwa żołądki -dla Caillou

a teraz kultura - psy będą miały psie miski

taka miska https://www.biedronka.pl/pl/product,id, ... orcelanowa , mojego wzoru miski nie ma akurat/ ale z tyłu jest kubek z psem i napisem moje/nie rusz

jest tez taka miseczka z kotem, bez napisu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 28, 2019 11:46 Re: Patmol

zobaczcie jaki ogromny kot https://www.youtube.com/watch?v=maFRJAMhlwY
serwal
ta pani ma serwala i kota bengalskiego

serwal to jest wielkości prawie moich psów -do 18 kg
ciekawe co by moje psy powiedziały na serwala
a koty?

jakby tak adoptować serwala? chcielibyście?
jakiegoś młodziutkiego, zdrowego, zsocjalizowanego serwala w potrzebie
i moznaby z nim chodzic na spacery

no i jeździć na wycieczki
chyba nikt by robił w hotelu czy schronisku górskim problemu gdyby się chciało przenocować z kotkiem?
i do pociagu/autobusu tez mozna z kotkiem wsiąść

piękny

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 28, 2019 16:41 Re: Patmol

Mimo wszystko to dzikie zwierzę. Kot uważany jest za gatunek pół-udomowiony, ale serwal nie jest w ogóle udomowiony.
Przychylam się do zdania, że nie powinno się zwierząt nie udomowionych trzymać w domu, bo robi im się tak krzywdę.
Nie wiem, czy byłabym w stanie zadbać o potrzeby serwala, nawet gdyby moja adopcja miałaby być dla niego ratunkiem (chociaż "w potrzebie" trochę się kłóci z "dobrze zsocjalizowanym". Spodziewałabym się, że w potrzebie byłby zwierzak zaniedbany i źle zsocjalizowany). A jak później z leczeniem? Jakie leki się nadają? Te same, co dla kotów? W jakich dawkach? Ilu wetów podjęłoby się prób leczenia? Za jakie pieniądze?
Serwal do podziwiania u kogoś ze znajomych - pewnie tak. U mnie w domu - nie wiem, może nawet nie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue, skaz i 214 gości