AZODYL , czy jest zamiennik?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sie 13, 2019 17:56 AZODYL , czy jest zamiennik?

Witam , mam kotkę z przewlekłą niewydolnością nerek . Od półtorej roku na kroplówkach , prócz kroplówek podaję jej codziennie 1 kaps. VET EXPERT Renal Vet. Wyniki już są coraz gorsze KREATYNINA 8.0 mg/dL, MOCZNIK 77 mg/dL . Apetyt w miarę , tzn podaję jej cff purr , i też inne puszki, które zawierają małą ilość fosforu Feringa Purr kurczak , czasami specjalistyczną Animonda Nieren , w zależności co jej smakuje. Podaję jej też wodę z przegotowanego lnu. Oczywiście, teraz doszły problemy z dziąsłami , więc staram się smarować dziąsła sacholem (wcześniej wodą utleniona , bądź sodą). Wszytko po konsultacji z lekarzem. Teraz, przy takich wynikach dr zasugerowała sprowadzenie leku AZODYL , który jest dostępny w przychodni specvet w Warszawie . Zadzwoniłam tam , oczywiście lek można zamówić - 450 zł z przesyłką, jestem zaskoczona tak wysoką ceną . Czy może ktoś z was wie, czy jest zamiennik tego leku ? Nie wiem co jeszcze mogłabym podawać mojej kotce aby spowolnić proces choroby. Mimo częstych wizyt u lekarza, nic innego nam nie zalecono. Bywa , że kotka źle się czuje , siedzi skulona , czasem coś odkasłuje . Podejrzewam że bolą jej ząbki albo ma mdłości. Ale też są dni że bardzo dużo ma energii, biega , bawi się . Za wszelkie sugestie bądź rady będę wdzięczna ( oczywiście wstęp tego forum przeczytałam kilka razy).

sue13

 
Posty: 24
Od: Pt sie 09, 2013 15:15

Post » Wto sie 13, 2019 21:21 Re: AZODYL , czy jest zamiennik?

1. Skąd jesteś?
2. Czy nie pomyliłeś się w wartościach kreatyniny i mocznika lub jednostkach? ;)

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto sie 13, 2019 21:35 Re: AZODYL , czy jest zamiennik?

Białystok , cerea 8,0, BUN 77. Wiem, że są wysokie , bardzo się martwię.

sue13

 
Posty: 24
Od: Pt sie 09, 2013 15:15

Post » Wto sie 13, 2019 21:58 Re: AZODYL , czy jest zamiennik?

Nie chodziło mi o wysokość, tylko potężną dysproporcję między parametrami. Chociaż tak, kreatynina oczywiście jest bardzo wysoka. BUN to nie mocznik, zatem mocznik jest wyższy, ale dysproporcja wciąż jest duża. Moim osobistym zdaniem kot jest do bardziej szczegółowej diagnostyki - chyba, że było robione (echo serca? ciśnienie? jonogram?) a nie wrzucania na Azodyl, który wiele tu nie pomoże w tym momencie. Popatrz po stronach lecznic w Białymstoku, czy ktoś nie wymienia nefrologii w kręgach "zainteresowań". Ew zawsze zostaje specjalista w Warszawie.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 27 gości