Zapalenie ucha

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 12, 2019 3:13 Zapalenie ucha

Witam,

Tuż po adopcji mój kotek miał świerzbowca. Albo coś w tym stylu, nie pamiętam fachowej nazwy, w każdym razie uszy czarne, jak na kopalni. "Potraktowany" maścią Oridermyl powrócił do formy. Teraz, prawie po roku, znowu problemy z 1 uchem, tym razem diagnoza - zapalenie ucha. Lekarz stwierdził, że to wygląda na uczulenie i żeby przez minimum 2 miesiące nie zmieniać karmy. Jednocześnie podawać tą samą maść. Potem do kontroli.

Ale tak się zastanawiam, na logikę: jeżeli będę podawał i maść i 1 rodzaj karmy, to po 2 miesiącach na kontroli, jeśli wszystko będzie w porządku, skąd będzie wiadomo czy to zasługa maści czy karmy?

A jeśli nie będzie - odpukać - w porządku, to co dalej? Wszystkie możliwe marki i smaki testować przez 2 miesiące? Trochę tego jest na rynku...

Miał ktoś może podobną sytuację?

Z góry dziękuję za wsparcie
i pozdrawiam

kociakolyska

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Wto gru 25, 2018 16:52
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sie 12, 2019 6:53 Re: Zapalenie ucha

Nie. Miałam u kotów uczulenie na karmę i zapalenie ucha ale nigdy łącznie. Czy to na pewno zapalenie? Bo sama maść na zapalenie?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84839
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sie 12, 2019 7:03 Re: Zapalenie ucha

u ludzi to możliwe. Mój siostrzeniec miał nie tolerancję glutenu (chyba tak to było) które objawiało się zapaleniem ucha. Czy tak jest u kotów? nie wiem.
Ale miałam koty z zapaleniem ucha i nie obeszło się bez antybiotyku o szerokim spektrum. Bo nie każdy działa w takich wypadkach.
Wspomniany siostrzeniec też takowe dostawał. U ludzi prostsze wszystko jest bo są testy.
Raczej sama maśc nie pomoże. tak jak pilnowanie karmy - czyli droga eliminacyjna. W sytuacji gdy kot ma konkretną chorobę bez konkretnych leków nie obejdzie się.Trzeba zgasić stan zapalny. Skonsultuj się z innym wetem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 12, 2019 15:44 Re: Zapalenie ucha

zuza pisze:Nie. Miałam u kotów uczulenie na karmę i zapalenie ucha ale nigdy łącznie. Czy to na pewno zapalenie? Bo sama maść na zapalenie?


No właśnie ja sam nie jestem pewien... wet twierdzi, że zapalenie i że "wygląda mi to na uczulenie, alergię jakąś pokarmową"

kociakolyska

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Wto gru 25, 2018 16:52
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sie 12, 2019 15:47 Re: Zapalenie ucha

ASK@ pisze:(...)Trzeba zgasić stan zapalny. Skonsultuj się z innym wetem.

Też o tym myślałem, tak trzeba będzie zrobić... w sumie, jak ja nie jestem pewien czy do końca przekonany ze swoimi chorobami, to też sprawdzam u innych lekarzy. Bo - taka ciekawostka - miałem kiedyś lekarza, który chciał mnie 3 razy leczyć na świnkę, którą przechodzi się tylko raz w życiu ;)

kociakolyska

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Wto gru 25, 2018 16:52
Lokalizacja: Bytom




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], zuza i 70 gości