PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 08, 2019 17:04 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

A u mnie budleje przemarzają. 3 razy sadziłam i żadna nie przetrwała zimy. Uwielbiam je i pięknie pachną. Ja też mam urlop i "odpoczywam" w ogrodzie tak, że juz nie czuje placow i kolan :(

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw sie 08, 2019 17:18 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

aga66 pisze:A u mnie budleje przemarzają. 3 razy sadziłam i żadna nie przetrwała zimy. Uwielbiam je i pięknie pachną. Ja też mam urlop i "odpoczywam" w ogrodzie tak, że juz nie czuje placow i kolan :(

Wiem coś o tym, w ogrodzie zawsze coś się znajdzie do pracy, chwasty nie próżnuja

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 09, 2019 10:29 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

kwiryna pisze:
Ewa L. pisze:Ale czemu tak czerwono ?
Zaraz przypomniała mi się książka Joanny Chmielewskiej " Wszystko czerwone " - zresztą jedna z moich najbardziej ulubionych.

Też uwielbiam Chmielewską, zawsze zasmiewam się do łez :)

A ja nie umiem się przekonać do niej. Mam jedną książkę i nie mogę się za nią zabrać. Są dwa powody - jeden, że tak wszyscy chwalą i się śmieją - a dwa, że kiedyś chyba zaczęłam czytać i to nie mój klimat, ale może to sobie uroiłam, że zaczęłam :lol: W każdym razie mam na półce - w tytule "mucha" chyba ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt sie 09, 2019 10:38 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

klaudiafj pisze:
kwiryna pisze:
Ewa L. pisze:Ale czemu tak czerwono ?
Zaraz przypomniała mi się książka Joanny Chmielewskiej " Wszystko czerwone " - zresztą jedna z moich najbardziej ulubionych.

Też uwielbiam Chmielewską, zawsze zasmiewam się do łez :)

A ja nie umiem się przekonać do niej. Mam jedną książkę i nie mogę się za nią zabrać. Są dwa powody - jeden, że tak wszyscy chwalą i się śmieją - a dwa, że kiedyś chyba zaczęłam czytać i to nie mój klimat, ale może to sobie uroiłam, że zaczęłam :lol: W każdym razie mam na półce - w tytule "mucha" chyba ;)

Nie każdy lubi jej styl spróbuj "Lesia" lub "Całe zdanie nieboszczyka"
Chociaż wiem że to nie twoje klimaty.
Ja obecnie czytam takie lekkie, wakacyjne o miłości i nie tylko... Bardzo lubię Magdalenę Witkiewicz i jej lekkie pióro, można też się pośmiać np "Szkoła żon "

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 09, 2019 10:43 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

No właśnie już ten tytuł "Lesio" mnie odrzuca. A przypomniało mi się, że słuchałam audiobuka Lesia, ale nie całego. Spróbuję przeczytać tą Muchę, bo ja ją kupiłam, gdyż to co pisało z tyłu spodobało mi się.


Własnie sprawdziłam "Złota mucha": Joanna nie należy do kobiet, które łatwo się poddają, więc gdy odkrywa, że z pięknym okazem bursztynu, z zatopioną w środku muchą, wiąże się niewyjaśnione morderstwo, postanawia działać. Przed czytelnikami wciągająca intryga, zaskakujące zwroty akcji i tajemnica, której rozwiązanie kryje się nad Bałtykiem.

Nosz i właśnie! Szukałam ostatnio książki wakacyjnej, lekkiej, znalazłam w mojej biblioteczce Bikini, ze zdjęciem plaży i palm i sobie pomyślałam, że idealna! A trafiłam na wojnę i Hitlera ;) Odłożę ją na chwilę i zacznę czytać "Złotą muchę" i dam znać czy mi się spodobała :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt sie 09, 2019 10:47 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

klaudiafj pisze:No właśnie już ten tytuł "Lesio" mnie odrzuca. A przypomniało mi się, że słuchałam audiobuka Lesia, ale nie całego. Spróbuję przeczytać tą Muchę, bo ja ją kupiłam, gdyż to co pisało z tyłu spodobało mi się.


Własnie sprawdziłam "Złota mucha": Joanna nie należy do kobiet, które łatwo się poddają, więc gdy odkrywa, że z pięknym okazem bursztynu, z zatopioną w środku muchą, wiąże się niewyjaśnione morderstwo, postanawia działać. Przed czytelnikami wciągająca intryga, zaskakujące zwroty akcji i tajemnica, której rozwiązanie kryje się nad Bałtykiem.

Nosz i właśnie! Szukałam ostatnio książki wakacyjnej, lekkiej, znalazłam w mojej biblioteczce Bikini, ze zdjęciem plaży i palm i sobie pomyślałam, że idealna! A trafiłam na wojnę i Hitlera ;) Odłożę ją na chwilę i zacznę czytać "Złotą muchę" i dam znać czy mi się spodobała :)

Ok " Złotej muchy" nie czytałam.
Mnie książki pożycza z biblioteki mąż więc nie kupuję. Książki już mi się nie mieszczą więc wolę pożyczone

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 09, 2019 10:47 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Gosiagosia pisze:Obrazek
Maz ogląda jakiś ciężki film o Hitlerze a ja siedzę na tarasie i taki przede mną widok, tajemniczy, wdycham cudowny zapach ogrodu.

Mnie się bardzo to zdjęcie podoba, bardzo! Ta czerwień jest super. Fajnie, że zdecydowałaś się pokazać to zdjęcie. Na pewno to nie jest to co chciałaś mieć na zdjęciu, ale wyszło artystycznie i tajemniczo. Światełka skojarzyły mi się z oczami dzikich zwierząt lub jakichś niebezpiecznych stworzeń, lub w ogóle razem z cieniami wyglądają jak ludziopodobne istoty nie z tego świata. Jak jakaś grupa, która przyczaiła się w ogrodzie i zmierza w naszą stronę. Zdjęcie w ogóle niepokojące. Ale takie przy którym człowiek się zatrzymuje i zastanawia co na nim jest. Gdyby wyszło standardowo to nie było by żadnej magii i tajemnicy, poświęciłoby się ułamek sekundy na rzut oka i wszystko było by wiadomo. A tak na czerwono jest inaczej, wyjątkowo :ok: :ok: :ok: Gratulacje :1luvu:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt sie 09, 2019 10:51 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

klaudiafj pisze:
Gosiagosia pisze:Obrazek
Maz ogląda jakiś ciężki film o Hitlerze a ja siedzę na tarasie i taki przede mną widok, tajemniczy, wdycham cudowny zapach ogrodu.

Mnie się bardzo to zdjęcie podoba, bardzo! Ta czerwień jest super. Fajnie, że zdecydowałaś się pokazać to zdjęcie. Na pewno to nie jest to co chciałaś mieć na zdjęciu, ale wyszło artystycznie i tajemniczo. Światełka w tyle skojarzyły mi się z oczami dzikich zwierząt lub jakichś niebezpiecznych stworzeń, lub w ogóle razem z cieniami wyglądają jak ludziopodobne istoty nie z tego świata. Zdjęcie w ogóle niepokojące. Ale takie przy którym człowiek się zatrzymuje i zastanawia co na nim jest. Gdyby wyszło standardowo to nie było by żadnej magii i tajemnicy, poświęciłoby się ułamek sekundy na rzut oka i wszystko było by wiadomo. A tak na czerwono jest inaczej, wyjątkowo :ok: :ok: :ok: Gratulacje :1luvu:

Och :1luvu:
Twoją pochwała to dla mnie ogromna radość. Chciałam faktycznie pokazać tajemnicze światełka ale nawet nie wiem skąd mi się zrobiło to czerwone tło.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 09, 2019 11:15 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Chmielewska pisze a raczej pisała dwa rodzaje książek dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo lubię jej książki bo można się od nich oderwać od codzienności i zaśmiewać prawie z każdej przeczytanej kartki. Moimi najbardziej ulubionymi tytułami jest właśnie " Wszystko czerwone " , " Całe zdanie nieboszczyka " , " Romans wszechczasów ", " Boczne drogi " , " Upiorny Legat ", " Studnie przodków " , " Wyścigi " , " Drugi wątek " , " Tajemnica " ," Drugi wątek " , " Florencja córka diabła " , " Zbieg okoliczności ", " Wielki Diament " , " Hazard " , " Krowa niebiańska " , " Depozyt ", " Harpie " , " Rzeź bezkręgowców " i wiele innych .
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 09, 2019 11:35 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Ewa L. pisze:Chmielewska pisze a raczej pisała dwa rodzaje książek dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo lubię jej książki bo można się od nich oderwać od codzienności i zaśmiewać prawie z każdej przeczytanej kartki. Moimi najbardziej ulubionymi tytułami jest właśnie " Wszystko czerwone " , " Całe zdanie nieboszczyka " , " Romans wszechczasów ", " Boczne drogi " , " Upiorny Legat ", " Studnie przodków " , " Wyścigi " , " Drugi wątek " , " Tajemnica " ," Drugi wątek " , " Florencja córka diabła " , " Zbieg okoliczności ", " Wielki Diament " , " Hazard " , " Krowa niebiańska " , " Depozyt ", " Harpie " , " Rzeź bezkręgowców " i wiele innych .

O :wink: widzę że jesteś nie tylko miłośniczka ale i znawczynia jej książek. Ja tyle nie przeczytałam. Chętnie skorzystam z tytułów i będę na bieżąco czytać.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 09, 2019 11:44 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Gosiagosia pisze:
Ewa L. pisze:Chmielewska pisze a raczej pisała dwa rodzaje książek dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo lubię jej książki bo można się od nich oderwać od codzienności i zaśmiewać prawie z każdej przeczytanej kartki. Moimi najbardziej ulubionymi tytułami jest właśnie " Wszystko czerwone " , " Całe zdanie nieboszczyka " , " Romans wszechczasów ", " Boczne drogi " , " Upiorny Legat ", " Studnie przodków " , " Wyścigi " , " Drugi wątek " , " Tajemnica " ," Drugi wątek " , " Florencja córka diabła " , " Zbieg okoliczności ", " Wielki Diament " , " Hazard " , " Krowa niebiańska " , " Depozyt ", " Harpie " , " Rzeź bezkręgowców " i wiele innych .

O :wink: widzę że jesteś nie tylko miłośniczka ale i znawczynia jej książek. Ja tyle nie przeczytałam. Chętnie skorzystam z tytułów i będę na bieżąco czytać.

Lubię książki zwłaszcza takie do których lubię wracać i lubię je mieć. Chmielewskiej mam ponad 50 kilka tytułów łącznie z biografią i tylko jej jeszcze do końca nie przeczytałam. Brakuje mi w sumie może z 5 lub 6 jej książek by mieć cały księgozbiór. Oczywiście jej wcześniejsze książki są znacznie fajniejsze niż te ostatnie ale i te chętnie się czyta.
Drugą po Chmielewskiej autorką jest Daria Dancewa. Pisze dokładnie tym samym stylem co Chmielewska tylko akcja toczy się w nowej Rosji. Ona również ma znajomych w milicji i prowadzi śledztwa na własną rękę jak Chmielewska.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 09, 2019 12:46 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Ewa L. pisze:
Gosiagosia pisze:
Ewa L. pisze:Chmielewska pisze a raczej pisała dwa rodzaje książek dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo lubię jej książki bo można się od nich oderwać od codzienności i zaśmiewać prawie z każdej przeczytanej kartki. Moimi najbardziej ulubionymi tytułami jest właśnie " Wszystko czerwone " , " Całe zdanie nieboszczyka " , " Romans wszechczasów ", " Boczne drogi " , " Upiorny Legat ", " Studnie przodków " , " Wyścigi " , " Drugi wątek " , " Tajemnica " ," Drugi wątek " , " Florencja córka diabła " , " Zbieg okoliczności ", " Wielki Diament " , " Hazard " , " Krowa niebiańska " , " Depozyt ", " Harpie " , " Rzeź bezkręgowców " i wiele innych .

O :wink: widzę że jesteś nie tylko miłośniczka ale i znawczynia jej książek. Ja tyle nie przeczytałam. Chętnie skorzystam z tytułów i będę na bieżąco czytać.

Lubię książki zwłaszcza takie do których lubię wracać i lubię je mieć. Chmielewskiej mam ponad 50 kilka tytułów łącznie z biografią i tylko jej jeszcze do końca nie przeczytałam. Brakuje mi w sumie może z 5 lub 6 jej książek by mieć cały księgozbiór. Oczywiście jej wcześniejsze książki są znacznie fajniejsze niż te ostatnie ale i te chętnie się czyta.
Drugą po Chmielewskiej autorką jest Daria Dancewa. Pisze dokładnie tym samym stylem co Chmielewska tylko akcja toczy się w nowej Rosji. Ona również ma znajomych w milicji i prowadzi śledztwa na własną rękę jak Chmielewska.

Dziękuję :1luvu: :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 09, 2019 20:48 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Oo to rosyjska autorka? Ciekawe, może poszukam :ok:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob sie 10, 2019 15:44 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

:D dzień dobry
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Sob sie 10, 2019 17:08 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

kwiryna pisze:Oo to rosyjska autorka? Ciekawe, może poszukam :ok:

Poszukaj, na urlopie będzie jak znalazł.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości