Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Tymczaski u siebie :))))

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 08, 2019 11:10 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

mir.ka pisze:
klaudiafj pisze:Hej, jestem na bieżąco. Czytam wszystko, ale nie pisałam :/

Kciuki mocne i stałe za Rudziki i Zuzię :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


a swoje dzieło widziałaś? podoba Ci się?
juz myślę o następnych :wink:


Tak, tak widziałam :) Podoba mi się i chciałam post przekleić do wątku mojego fotograficznego na Pchlim Targu - można? :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sie 08, 2019 11:16 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

klaudiafj pisze:
mir.ka pisze:
klaudiafj pisze:Hej, jestem na bieżąco. Czytam wszystko, ale nie pisałam :/

Kciuki mocne i stałe za Rudziki i Zuzię :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


a swoje dzieło widziałaś? podoba Ci się?
juz myślę o następnych :wink:


Tak, tak widziałam :) Podoba mi się i chciałam post przekleić do wątku mojego fotograficznego na Pchlim Targu - można? :)


oczywiście
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec


Post » Czw sie 08, 2019 11:24 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

klaudiafj pisze:
mir.ka pisze:Nareszcie wczoraj późnym popołudniem dostałam wyniki badań rudych. Oprócz tych trzustkowych reszta w normie, a miały zrobione wszystko . Alfa-Amylaza ma normę do 1248, a u Tofika jest 4272,69 :placz: :placz: , u Rudzi 1379,16 :placz: Zastanawiam się czy ten wysoki wynik Tofika nie był spowodowany m.in tym ,ze on wymiotował. Raz chyba w nocy, na moim biurku i rano, takim przetrawionym jedzeniem. Moze to mu podrażniło trzustę. Muszę zapytać wetów.
Dzisiaj na śniadanie obydwoje dostali gotowane mięso, a małe dziewczyny saszetkę. Zjedli i poszli spać.
Jak dojdzie zamówiona karma , beda dostawać ją na przemian z gotowanym indykiem. Liczę ,ze wszystko będzie dobrze i nie będzie wymiotów.

Tak, wymioty podrażniają trzustkę i mogą prowadzić do zapalenia. Ja jestem na to uczulona bardzo, bo z moimi kotami miałam pod tym względem problemy. Nigdy nie wolno lekceważyć wymiotów i zwalać ich (jak niektórzy lubią) na zakłaczenie. Nie mówię, że Ty tak robisz tylko ogólnie. Mnie się zdarzało tłumaczyć zakłaczeniem kiedyś, a potem się okazało, że musiałam leczyć kota i robić potwornie drogie badania, bo byliśmy o krok od zapalenia.

Najważniejsze żeby uspokoić wymioty. No i karma lecznicza i leki wspomagające.

Na karmie weterynaryjnej i lekach na pewno Tofik i Rudzia dojdą do siebie. Głowa do góry :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Zamówiona karma nie wiadomo kiedy dojdzie więc zadzwoniłam do weta czy mają u siebie w sklepie. I są inne od tych zamówionych i po południu pojadę i im kupię, liczę, ze będą jadły, bo jak na razie są na samym mięsie
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 08, 2019 11:24 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

MaryLux pisze:Mocne kciuki

:1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 08, 2019 14:45 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Kciuki za piękne Rude :1luvu: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sie 08, 2019 14:54 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Mocne za rudzielce :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw sie 08, 2019 17:00 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Daj znać co kupiłas i co smakowało. Mało wet karm jest w małych puszkach czy saszetkach a moje jedza tylko bezposrednio po otwarci i reszta się marnuje. Zdrowia Rudzielcom :)

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw sie 08, 2019 17:05 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Dużo zdrowia dla Rudzielcow :ok: :ok: :ok:
Oby im karma zasmakowala

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 08, 2019 17:07 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

aga66 pisze:Daj znać co kupiłas i co smakowało. Mało wet karm jest w małych puszkach czy saszetkach a moje jedza tylko bezposrednio po otwarci i reszta się marnuje. Zdrowia Rudzielcom :)


Byłam u weta i kupiłam im Hillsa 85 g saszetkę i 200 g puszkę Calibry. Otworzyłam saszetkę i dałam kotom. Tofik trochę wylizał sosu i zostawił, ale jak zobaczył ,że Rudzia je to zjadł jeszcze trochę i niestety nie skończyło się to dobrze, bo zwymiotował przed chwilą wszystko co zjadł :placz: A po gotowanym mięsie drobiowym, było dobrze. Dzisiaj nic już mu nie dam jeść, a jutro chyba tylko to gotowane .
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 08, 2019 18:01 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Rudzie właśnie przed chwilą przeczyściło i to tak mocno z niej bluznęło , ze słyszałam z odległosci kilku metrów :placz:
nie wiem czy to ta karma, bo była w sosie czy coś innego, ale już im jej nie dam, choć zostało pół saszetki :(
Jutro zadzwonię do wetki i z nia porozmawiam, bo dziś juz nieczynne.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 08, 2019 18:13 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Nigdy nie wiadomo, jak koty zareagują na karmę. Dobrze, że masz mięsko dla nich. Chyba to teraz najbezpieczniejsze.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sie 10, 2019 7:13 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Na razie to Tofik ma głodówkę od wczoraj i kroplówki 2 razy dziennie :( Po tym jak rano znowu zwymiotował skonsultowałam się z wetką i została podjęta decyzja , zeby na razie dać mu spokój z jedzeniem ,zeby mu odpoczął układ pokarmowy, a podawać kroplówkę. Dostał 500 ml butlę na 3 dni , 2 razy dziennie. Z podawaniem idzie tak średnio, bo nie za każdym razem chce współpracować, a jednorazowo muszę mu podać 4 duze strzykawki. Dzisiaj sama musiałam sobie z nim poradzić, bo nie miał mi go kto potrzymać, ale jakos sie udało :) Wczoraj Tofik prawie nic nie jadł, po tym jak zwymiotował przed południem mięso dopiero dzisiaj dostał 1/8 puszeczki dietetycznej karmy . Teraz śpi. Jak na razie bez sensacji i oby tak zostało.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sie 10, 2019 7:15 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

O rety co za świństwo się przypałętało do Rudasów? A Tofik to lubi jeść przecież i ma apetyty zwykle, prawda?

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob sie 10, 2019 7:17 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Rude chore :((

Niedobrze że wymiotuje :cry:
Toficzek zdrowiej :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości