jakość karmy dla zwierząt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 24, 2019 18:44 Re: jakość karmy dla zwierząt

świetna robota, pewnie większość z nas się zastanawiała, jakie karmy były kontrolowane.
Niestety, wśród tych, w których skład się nie zgadza z opisem, są dwie marki, których używam, w tym jedna konkretna karma, którą moje koty niekiedy jedzą.
Bardzo chetnie zapoznam się z pozostałymi informacjami, gdy je uzyskasz :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lip 24, 2019 19:53 Re: jakość karmy dla zwierząt

Z kim Ty rozmawiasz ? Czyja świetna robota?
I o jaką karmę chodzi?

Dziwne to, wszystko, ale ja też "Bardzo chetnie zapoznam się z pozostałymi informacjami, gdy je uzyskasz :)"
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro lip 24, 2019 19:57 Re: jakość karmy dla zwierząt

Pojawił się wątek "jakość karmy dla zwierząt" i ... momentalnie znikł :placz: . Mnie baaaardzo interesuje i zdążyłam przeczytać pierwszy wpis Piotra.. Nie pamiętam dokładnie nicku. Co się stało???
Wielki Brat???
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 24, 2019 20:43 Re: jakość karmy dla zwierząt

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 24, 2019 20:44 Re: jakość karmy dla zwierząt

Zdążyłam zerknąć na wpis, który zapoczątkował ten wątek, ale listy karm nie przeczytałam. Dziwne, że tamten wpis został usunięty, a pozostawiono odpowiedź Maczkowej, która teraz nie ma żadnego sensu.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Śro lip 24, 2019 21:00 Re: jakość karmy dla zwierząt

mziel52 pisze:https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15618&fbclid=IwAR0wYy5NJDKGvUJ-jk1mPh5_rmNtnR3ZIlmrrMFkMk0CFpeOlVJzxlTTsM4


Ale, że co?
Jakieś masło maślane. Na co komu taki artykuł? nie ma podanych producentów i konkretnych karm.
Wiec jaka pewność, że jakieś badania były robione i są wiarygodne.
Gdyby były wiarygodne podano by producentów. Nikt by się nie bał, że za fałszywe oskarżenia przed sądem odpowie.

Artykuł napisany tylko po to żeby kogoś zdenerwować? Postraszyć, że wydaje mnóstwo kasy na jakieś nic niewarte badziewie?
A karmić zwierzaki przecież i tak czymś trzeba?
To, co? Po tym artykule mamy zgadywać, którą karmę kupować, a którą nie?
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro lip 24, 2019 21:03 Re: jakość karmy dla zwierząt

Piotr ?? , nie pamiętam pełnego nicku, zakwestionował skład kam dla zwierząt. Podał link do odpowiedzi od Głównego Inspektoratu Weterynari. Zdążyłam zapisać i wydrukować odpowiedź. Uderzyło mnie to, że piętnuje się sprzedawców/ handlowców a nie producentów. Podano wyniki kilku kontroli z podaniem nazw karm dla kotów, psów i ... jeszcze dokładnie wszystkiego nie doczytałam. To świeża sprawa. Interesuje mnie ta sprawa również z punktu "ludzkiego". Nigdy nie ufałam "składom" wyszczególnionym na produktach spożywczych ale skoro nawet na kocim forum usuwa się wątki poruszające skład zwierzęcych karm to co MY jemy? I czym jest forum Miau?
Mam nadzieję, że się mylę. Może to jakiś błąd?
Nic nie wiem i nic nie rozumiem.
Ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 24, 2019 21:11 Re: jakość karmy dla zwierząt

Niestety nigdzie nie podają listy, podobnie jak niegdyś firm od soli drogowej.
Na szczęście koty byle czego nie ruszą :mrgreen:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 24, 2019 21:25 Re: jakość karmy dla zwierząt

GIW podał nazwy karm, które kontrolował. W odpowiedzi dla Piotra?? (jak pisałam nie pamiętam dokładnego nicku). Tylko ja, taka mało uświadomiona, nie wiem czy mogę TU to opublikować. Odpowiedź była do Piotra?? Ale Piotr?? upublicznił "tą odpowiedź" na tym forum. więc czy ja też mogę?
Kurczę, kocham to forum i strasznie żal by mi było, gdybym musiała się z nim pożegnać :placz: Jak trzeba będzie to trudno :placz: . Przeżyję. Dla zainteresowanych mój e-mail: ewkkrem@o2.pl .
To RODO ogłupiło mnie całkowicie. Już nie wiem co mi wolno a co nie.
Otumaniona ewkkrem :placz: .

Edycja: na dodatek Maczkowa figuruje jako autorka wątku :D . Ciekawa jestem czy może np. zmienić jego tytuł?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lip 24, 2019 21:29 Re: jakość karmy dla zwierząt

A na pw nie można?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 24, 2019 21:58 Re: jakość karmy dla zwierząt

na szybko- no więc rozmawiałam z Piotrem, FarciKocie, Piotrem, który zniknął. Napisał, że zwrócił się do UOKIK o udzielenie informacji, jakie karmy były poddane badaniom, odesłano go do xródła i dostał część odpowiedzi, które tu wkleił. Też mam w pdf, ale też nie wiem, czy mogę bez zgody pozyskującego te informacje je publikować.
No i FarciKocie, to nie jakiś tam artykuł, a sprawozdanie z przeprowadzonych przez uprawniony urząd badań.
Rzeczywiście tam są dane sklepów, które były sprawdzane i skad te karmy były brane, ale też dokładne dane karm badanych, o ile nie istnieje rynek podrabiania karm zwierzęcych, to informacje zawarte w tym pdfie nie obciązają sklepów, a producentów, bo nie były to np karmy przeterminowane, a źle oznaczone przez producentów co do róznych parametrów. Najbardziej niepokojące w tym było to, że np w karmie, ktora deklarowała 39% wołowiny mięsa tego gatunku nie stwierdzono i takich przypadków było kilka co do różnych karm.

Ewkkrew- tak, mogę zmienić tytuł wątku 8O . Jeśli mam- to an jaki? Ale to już jutro.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lip 24, 2019 22:18 Re: jakość karmy dla zwierząt

maczkowa pisze:Ewkkrew- tak, mogę zmienić tytuł wątku 8O . Jeśli mam- to an jaki? Ale to już jutro.

No nie - tytuł jest odpowiedni. Zastanawia mnie to, że nie Ty zakładałaś ten wątek.
Czy tylko ja mam omamy???? Nic dziwnego TU NIE MA???
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw lip 25, 2019 5:27 Re: jakość karmy dla zwierząt

maczkowa pisze:na szybko- no więc rozmawiałam z Piotrem, FarciKocie, Piotrem, który zniknął. Napisał, że zwrócił się do UOKIK o udzielenie informacji, jakie karmy były poddane badaniom, odesłano go do xródła i dostał część odpowiedzi, które tu wkleił. Też mam w pdf, ale też nie wiem, czy mogę bez zgody pozyskującego te informacje je publikować.


dodam tylko, bo wczoraj ze zmęczenia trochę mało czytelnie napisałam- to się odnosi wyłącznie do pisania w tym wątku, żadnych dodatkowych rozmów z osobą, która założyła wątek, a potem zniknęła wraz z postem inicjującym, nie prowadziłam- cytuję tylko to, co tam napisał plus, że zdążyłam link do odpowiedzi w pdf, które wstawił, zapisać sobie w przeglądarce.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw lip 25, 2019 11:58 Re: jakość karmy dla zwierząt

Ja poprosze na pw nazwytych karm! Pliiis
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 25, 2019 12:42 Re: jakość karmy dla zwierząt

Ja też bym prosiła na priv ten pdf
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka i 208 gości