Proszę Państwa, oto Krzyś i Pozostali ['] a teraz Nemek

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Śro cze 19, 2019 12:35 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Katia K. pisze:Obrazek

Mój cudaczek kochany i śliczny :1luvu: Za zdróweczko i dobre samopoczucie :201461 :ok:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon lip 01, 2019 7:23 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Gatiko, co z Twoimi planami?

Pogoda jest straszna, nie da się żyć w tym upale, ja jestem wykończone, koty też mają dosyć :(
Taki Krzyś dla Was:
Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lip 01, 2019 11:04 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Katia K. pisze:Gatiko, co z Twoimi planami?

Pogoda jest straszna, nie da się żyć w tym upale, ja jestem wykończone, koty też mają dosyć :(
Taki Krzyś dla Was:
Obrazek


Krzyś :1luvu: :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lip 03, 2019 22:03 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Katia K. pisze:Gatiko, co z Twoimi planami?

Pogoda jest straszna, nie da się żyć w tym upale, ja jestem wykończone, koty też mają dosyć :(
Taki Krzyś dla Was:
Obrazek

:1luvu: :1luvu: :1luvu:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lip 10, 2019 14:38 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Wczoraj i przedwczoraj mieliśmy gości, z bardzo daleka - z Kołobrzegu. U siebie mają czarnego Wojtka i burą Zośkę. Chrapek-Wojtek pokazał się z jak najlepszej strony, jak zwykle przed gośćmi, a Krzysiunio? Gdyby nowa ciocia zechciała wziąć go ze sobą - poszedłby. Nawet na wieczorne "am" nie przyszedł od razu, co sie do tej pory nigdy nie zdarzyło... Mi, jako mamuni, jednak trochę przykro... Na szczęście wiem, że Niunia w razie czego ze mną zostanie ;)
Obrazek

Byliśmy dziś w naszym Schronisku. Pierwszy raz poszłam do kotów, bo do tej pory zostawiałam to, co ze sobą przywieźliśmy i zmykałam. Nie powiem, trauma na długo :cry:
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lip 10, 2019 14:41 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Katia K. pisze:Wczoraj i przedwczoraj mieliśmy gości, z bardzo daleka - z Kołobrzegu. U siebie mają czarnego Wojtka i burą Zośkę. Chrapek-Wojtek pokazał się z jak najlepszej strony, jak zwykle przed gośćmi, a Krzysiunio? Gdyby nowa ciocia zechciała wziąć go ze sobą - poszedłby. Nawet na wieczorne "am" nie przyszedł od razu, co sie do tej pory nigdy nie zdarzyło... Mi, jako mamuni, jednak trochę przykro... Na szczęście wiem, że Niunia w razie czego ze mną zostanie ;)
Obrazek

Byliśmy dziś w naszym Schronisku. Pierwszy raz poszłam do kotów, bo do tej pory zostawiałam to, co ze sobą przywieźliśmy i zmykałam. Nie powiem, trauma na długo :cry:


nie mają dobrze?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lip 10, 2019 15:01 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Nie, nie o to chodzi. Boksy czyste, są drapaki, posłanka, wyjście z każdego na osiatkowaną wolierę z drzewkami, na drzewkach posłanka. Ale jak tylko podchodzi się do drzwi, koty przybiegają i patrzą. Nie wszystkie, niektóre patrzą z daleka. Wiele z nich znam po imionach, na bieżąco śledzę profil Kocich Herosów na fejsbuku. Widziałam bardzo podobnego do Krzysiunia Inula.
Oprócz boksów z kotami do adopcji, boks kwarantanny z maluszkami. Obok "szpitalik", tam najgłośniej. Są adopcje, choć wiadomo, że jest ich mniej, niż być powinno. Ale np. trafiła tam w czerwcu niebieska młoda koteczka. Wiadomo - "ruska" albo "brytyjka". Podobno znalazła dom w godzinę po pokazaniu się posta na fejsbuku. Komentarzy kilkadziesiąt. A wiele z tych kotów czeka po 5 lat nawet, burasy, krówki, biało-bure.
Są wolontariusze, tyle dobrze.
Wzruszyłam się bardzo.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lip 13, 2019 12:45 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Taki post "ku przestrodze".
Używamy żwirku bentonitowego, od 2012 roku, od kiedy kupuję w zooplusie - Sanicat. Czasem Benka z zoologika. Naturalnego, zwykłego.
Oto jaką niespodziankę dziś w tymże Benku znalazłam:
Obrazek
To, że ja tym podrdzewiałym drutem mogłam się skaleczyć, to betka. Ale kot, który siada w żwirku dupiną :strach:
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lip 13, 2019 13:46 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Ku przestrodze, str. 58

Spory ten drut! :strach: Może należało by zgłosić taką informację do sklepu?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 13, 2019 16:23 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Katia K. pisze:Wczoraj i przedwczoraj mieliśmy gości, z bardzo daleka - z Kołobrzegu. U siebie mają czarnego Wojtka i burą Zośkę. Chrapek-Wojtek pokazał się z jak najlepszej strony, jak zwykle przed gośćmi, a Krzysiunio? Gdyby nowa ciocia zechciała wziąć go ze sobą - poszedłby. Nawet na wieczorne "am" nie przyszedł od razu, co sie do tej pory nigdy nie zdarzyło... Mi, jako mamuni, jednak trochę przykro... Na szczęście wiem, że Niunia w razie czego ze mną zostanie ;)
Obrazek

Byliśmy dziś w naszym Schronisku. Pierwszy raz poszłam do kotów, bo do tej pory zostawiałam to, co ze sobą przywieźliśmy i zmykałam. Nie powiem, trauma na długo :cry:

Boszzz, co to za ludzie, że Wam koty tak szybko przekabacili 8O Musicie się teraz bardziej starać :ryk:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob lip 13, 2019 16:34 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Powolutku

Katia K. pisze:Nie, nie o to chodzi. Boksy czyste, są drapaki, posłanka, wyjście z każdego na osiatkowaną wolierę z drzewkami, na drzewkach posłanka. Ale jak tylko podchodzi się do drzwi, koty przybiegają i patrzą. Nie wszystkie, niektóre patrzą z daleka. Wiele z nich znam po imionach, na bieżąco śledzę profil Kocich Herosów na fejsbuku. Widziałam bardzo podobnego do Krzysiunia Inula.
Oprócz boksów z kotami do adopcji, boks kwarantanny z maluszkami. Obok "szpitalik", tam najgłośniej. Są adopcje, choć wiadomo, że jest ich mniej, niż być powinno. Ale np. trafiła tam w czerwcu niebieska młoda koteczka. Wiadomo - "ruska" albo "brytyjka". Podobno znalazła dom w godzinę po pokazaniu się posta na fejsbuku. Komentarzy kilkadziesiąt. A wiele z tych kotów czeka po 5 lat nawet, burasy, krówki, biało-bure.
Są wolontariusze, tyle dobrze.
Wzruszyłam się bardzo.

Bo z rasowcem to i w domu ładnie i przed ludzmi jest się czym pochwalić. Gdy się z hodowli bierze, to trzeba niemałe pieniądze wydać, a tu co prawda z drugiej ręki, ale jak już adoptować to "coś porządnego" :? Często nie myśli się o tym, że kot rasowy to kot specyficzny i niekoniecznie spodoba nam się jego zachowanie w domu. Nie darmo robione są selekcje genetyczne, obieranie pewnych kryteriów. Tak samo powinno się dobrze obadac przyszły dom, do czego sami hodowcy, aż tak nie przykładają wagi, a kociarnie z uwagi na przepełnienie chcą jak najszybciej znaleźć kotu dom.
Lata temu znajomi adoptowali syjama. Od razu powiedziałam,żeby wrócili po drugiego kota. Zdziwili się. Po kilku tygodniach sąsiedzi zażądali aby usunęli zwierzaka, albo zajęli sie nim lepiej, bo nie chcą słyszeć wrzasków. Pojechali po drugiego kota :wink:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob lip 13, 2019 18:04 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Ku przestrodze, str. 58

jolabuk5 pisze:Spory ten drut! :strach: Może należało by zgłosić taką informację do sklepu?


też tak myslę, ze powinni wiedzieć
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lip 13, 2019 20:28 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Ku przestrodze, str. 58

To okropne. Ale wcale nie do sklepu bym uderzyła tylko do producenta
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon lip 15, 2019 7:11 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Ku przestrodze, str. 58

Ze sklepem byłby problem, bo wyjątkowo mieliśmy ostatnio dwa żwirki z dwu różnych zoologików. A zgłosić do producenta - zastanawiam się, gdzie. Na fejsbuku nie chcę robić z Krzyśka konta afery, na swoje nie wchodziłam już prawie rok :? A właściwie kto jest producentem? Opakowanie, podobnie jak drut już wyrzuciłam, nie mogę sprawdzić. Certech https://www.certech.com.pl/?
Pomyślę, co z tym zrobić, nerwy już mi przeszły, ale w pierwszej chwili naprawdę zjeżyły mi się włosy na głowie :?

Atta, bo to przecież takie rasowce, nie? Jak "nasza" (już od prawie 6 lat u siebie) Lori z chełmskiej osiedlowej piwnicy, "ruska niebieska". Wg mnie to tak, jak piszesz - najczęściej snobizm, niebieskim kotem, w którym niewprawne oko nie rozpozna kundelka, można się pochwalić. A np. czarnym? No chyba że ktoś uwierzy, że to pantera uciekła z zoo :? Choć jak sobie teraz przypominam, nie było, czego się obawiałam, zbyt wielu telefonów w sprawie Lori. Trzy telefony, dwie wizyty (w tym jedna - strzał w dziesiątkę :) ), chyba dwa maile.
A nasze koty? Sprzedajne bestie, za porcję głasków zapomnieli o mamuni i wujku :wink: A tak na serio, to chyba potwierdza się moja teoria, że Krzyś niedosłyszy, niemożliwe, że nie przybiegł, kiedy dobre kilka minut szykowałam jedzenie. Bardziej się postarać - jeszcze bardziej? :wink:

I jeszcze jedna historia z naszym Schroniskiem w tle. Starsza, samotna kobieta trafiła do szpitala. Policja oddała do schronu jej dwa koty. Przeszły kwarantannę, po której kotka trafiła do adopcji. Pani wyszła ze szpitala i zażyczyła sobie koty z powrotem. Kocurka odebrała, ale chciała też kotkę, państwo, którzy ją adoptowali, niechętnie do tego podeszli, ale w końcu się zgodzili.
Mam bardzo mieszane uczucia. Schronisko to nie hotel, jego zadaniem jest przede wszystkim szukanie domów dla zwierząt. Ta pani jest naprawdę starsza, moja mama kojarzy ją z osiedla, niedługo znowu może się sytuacja powtórzyć. Co wtedy?

Mir.ka, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! W rocznicę bitwy pod Grunwaldem :)

EDIT Chodzi o tę schroniskową kotkę: https://www.schronisko-zwierzaki.lublin ... &Itemid=42
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości